Letiště Belem (BEL) | odlety, přílety, doprava

📌 Belem, Brazílie 🕐 aktuální čas 16:04 ✈️ IATA kód BEL
🗺️ mapa letiště 🛫 odlety online 🛬 přílety online
 • Letiště Belem, také nazýváno jako Letiště Val de Cans–Júlio Cezar Ribeiro, se nachází přibližně 12 km od centra města Belem.
 • Využíváno je zejména brazilskými aerolinkami pro vnitrostátní lety. Jediným evropským spojem je portugalský Lisabon provozován dopravcem TAP Portugal.
 • Letiště Val de Cans je hlavním letištěm Belemu. Druhé letiště Protásio de Oliveira je menší a méně využíváno.

  Doprava z letiště Belem

  Nejlepší varianta: Autobus

  Propojení terminálu letiště s centrem města představují autobusové linky č. 633638. Autobusy vyjíždějí každých 15 minut, jízdenku zakoupíte u řidiče a vyjde vás na 19,25 Kč3.50 R$.

  Alternativní varianta: Taxi

  Pohodlnějším, i když dražším způsobem, je jízda s taxi. Vozidla taxi služeb parkují přímo před terminálem, ceny se pohybují okolo 220 Kč40 R$. Nebojte se však o cenu smlouvat.

  Uber z letiště

  Pokud se rozhodnete pro využití služby Uber, počítejte se cenou od 116 Kč21 R$.

  Terminály letiště Belem

  Letiště Belem je tvořeno menším a moderním terminálem, který se skládá ze dvou pater. Terminál funguje zejména pro vnitrostátní lety v rámci Brazílie – např. dopravci Azul, Gol Transportes Aéros nebo LATAM. Dále zde působí aerolinky Surinam Airways provozující lety do Surinamu a Francouzské Guyany.

  Přestup na letišti Belem

  Vzhledem k menší velikosti letiště by pro přestup v rámci domácího letu mělo postačit 35 minut, pro mezinárodní let pak počítejte 55 minut.

  Spaní na letišti Belem

  Co čekat

  Letiště Val de Cans je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které je ale i v noci rušné. Zdejší personál se k nocujícím pasažérům chová vlídně.

  Kde spát

  Nejlepším místem pro nocování je první patro, které je oproti přízemí klidnější. Na letišti však nenaleznete příliš pohodlných míst k přespání, téměř všechna sedadla jsou kovová a mají pevné opěrky na ruce.

  Služby na letišti Belem

  Wifi zdarma

  Na letišti je k dispozici wifi zdarma. Doba je připojení je 60 minut, poté se stačí připojit znovu.

  Jídlo a pití

  Funguje zde hodně podniků – od kaváren, přes bistra až po restaurace. Tato místa mají nonstop otevírací dobu – Bob’s, Bombom do Pará, Cacau Show, Califórnia Coffee, Café Elite, Café Vip, Casa do Pão de Queijo, Delta Express, Doceria Belém, Espaço Fly. Rovněž zde naleznete spoustu obchodů, které mají nonstop otevírací dobu.

  Úschovna zavazadel

  Skříňky pro úschovu zavazadel jsou umístěny poblíž odbavovacích přepážek. Dle velikosti zavazadla zaplatíte 165 Kč30 R$330 Kč60 R$.

  Směnárny a bankomaty

  Bankomaty různých bank naleznete na letišti na více místech – ve veřejné části letiště a v prvním podlaží. Směnárna zde není.

  Letištní salonky

  Poblíž letištní brány č. 1 se nachází salonek Valeverde VIP Lounge. Salonek má nonstop otevírací dobu a vstupovat lze pomocí Priority Pass. Vybaven je klimatizací, wifi připojením, telefonem a TV. K dispozici je denní tisk a nealkoholické nápoje.

  Sprchy

  Sprchy jsou k dispozici pouze v salonku Valeverde Lounge.

  Akční letenky na letiště Letiště Belem (BEL)

  Další letiště v zemi Brazílie

  Komentáře