Letiště Belem (BEL)

Brazílie Belem, Brazílie
Aktuální čas Aktuální čas: 23:39
IATA kód BEL

Letiště Belem (BEL) | © Vinicius Tupinamba | Dreamstime.com

Doprava z letiště Belem

Nejlepší varianta: Autobus

Propojení terminálu letiště s centrem města představují autobusové linky č. 633638. Autobusy vyjíždějí každých 15 minut, jízdenku zakoupíte u řidiče a vyjde vás na 15,40 Kč3.50 R$.

Alternativní varianta: Taxi

Pohodlnějším, i když dražším způsobem, je jízda s taxi. Vozidla taxi služeb parkují přímo před terminálem, ceny se pohybují okolo 176 Kč40 R$. Nebojte se však o cenu smlouvat.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete pro využití služby Uber, počítejte se cenou od 92 Kč21 R$.

Terminály letiště Belem

Letiště Belem je tvořeno menším a moderním terminálem, který se skládá ze dvou pater. Terminál funguje zejména pro vnitrostátní lety v rámci Brazílie – např. dopravci Azul, Gol Transportes Aéros nebo LATAM. Dále zde působí aerolinky Surinam Airways provozující lety do Surinamu a Francouzské Guyany.

Přestup na letišti Belem

Vzhledem k menší velikosti letiště by pro přestup v rámci domácího letu mělo postačit 35 minut, pro mezinárodní let pak počítejte 55 minut.

Spaní na letišti Belem

Co čekat

Letiště Val de Cans je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které je ale i v noci rušné. Zdejší personál se k nocujícím pasažérům chová vlídně.

Kde spát

Nejlepším místem pro nocování je první patro, které je oproti přízemí klidnější. Na letišti však nenaleznete příliš pohodlných míst k přespání, téměř všechna sedadla jsou kovová a mají pevné opěrky na ruce.

Služby na letišti Belem

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici wifi zdarma. Doba je připojení je 60 minut, poté se stačí připojit znovu.

Jídlo a pití

Funguje zde hodně podniků – od kaváren, přes bistra až po restaurace. Tato místa mají nonstop otevírací dobu – Bob’s, Bombom do Pará, Cacau Show, Califórnia Coffee, Café Elite, Café Vip, Casa do Pão de Queijo, Delta Express, Doceria Belém, Espaço Fly. Rovněž zde naleznete spoustu obchodů, které mají nonstop otevírací dobu.

Úschovna zavazadel

Skříňky pro úschovu zavazadel jsou umístěny poblíž odbavovacích přepážek. Dle velikosti zavazadla zaplatíte 132 Kč30 R$264 Kč60 R$.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank naleznete na letišti na více místech – ve veřejné části letiště a v prvním podlaží. Směnárna zde není.

Letištní salonky

Poblíž letištní brány č. 1 se nachází salonek Valeverde VIP Lounge. Salonek má nonstop otevírací dobu a vstupovat lze pomocí Priority Pass. Vybaven je klimatizací, wifi připojením, telefonem a TV. K dispozici je denní tisk a nealkoholické nápoje.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v salonku Valeverde Lounge.

Další letiště v zemi Brazílie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.