Letiště Recife (REC)

Brazílie Recife, Brazílie
Aktuální čas Aktuální čas: 18:34
IATA kód REC

Letiště Recife (REC) | © Todd Lipsky | Dreamstime.com

Doprava z letiště Recife

Nejlepší varianta: Metro

Metro (modrá linka) jezdí denně mezi 5:00 až 23:00 každých 5 až 7 minut. Stanice metra se nachází asi 200 metrů od letiště, stačí následovat značení. Cesta vás vyjde na 13,20 Kč3 R$.

Alternativní varianta: Taxi

Na letišti nabízejí své služby pouze dvě taxislužby – ComumEspecial. Stanice se nachází před východem z terminálu. Cesta do Recife se pohybuje mezi 88 Kč20 R$110 Kč25 R$.

Uber z letiště

Cesta se službou Uber začíná na částce 101 Kč23 R$.

Terminály letiště Recife

Letiště je tvořeno jedním terminálem, kde své lety provozují následující dopravci: Air Europa, Azul, Gol Transportes Aéreos, LATAM či TAP Portugal.

Přestup na letišti Recife

Letištní terminál je poměrně nový a prostorný. Přestup by neměl být nijak složitý, vše je přehledně a logicky značeno. Recifské letiště využijete pravděpodobně pro přestup na vnitrostátní let, počítejte s rezervou alespoň 80 minut.

Spaní na letišti Recife

Co čekat

Letiště Guararapes je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které bývá často rušné i v noci. Pro zkrácení dlouhé chvíle vám jistě poslouží neomezené wifi připojení. Letištní personál je na nocující pasažéry zvyklý.

Kde spát

Ačkoliv se jedná o větší letiště, počet sedadel je limitován. Většina má pevné loketní opěrky, naleznete však i pár bez.

Přímo na letišti se nachází také spací kabinky Siesta Box. Ceny za hodinovou rezervaci začínají na částce 220 Kč49.90 R$.

Služby na letišti Recife

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení. Stačí se připojit k síti “INFRAERO wi-fi Gratis”.

Jídlo a pití

Většina podniků na letišti funguje mezi 8:00 až 22:00. Nachází se zde např. Subway, Café São Braz nebo Pastello. Naleznete je ve veřejné části letiště i za bezpečnostní kontrolou.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty naleznete v přízemí terminálu. Směnárny zde fungují dvě, Confidence Câmbio a Europa Câmbio. Otevřeno je nonstop a nachází se rovněž v přízemí.

Letištní salonky

Proair VIP Lounge se nachází u odletové brány 16. Určen je pouze pro cestující mezinárodní letů, vstupovat lze na základě Priority Pass. Otevřeno je denně od 8:00 do 23:00. Salonek je vybaven klimatizací, televizorem a wifi připojením. Hostům je k dispozici denní tisk a nealkoholické nápoje.

Sala VIP Luck Viagens se nachází ve veřejné části letiště. Otevřeno je od pondělí do pátku mezi 6:00 až 0:00, o víkendu od 8:00 do 18:00. Vstupovat mohou majitelé Priority Pass. Salonek je klimatizován, součástí je wifi připojení a televizor. K dispozici jsou alkoholické a nealkoholické nápoje a denní tisk.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Recife (REC)

Další letiště v zemi Brazílie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.