Icelandair | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Island
IATA kód aerolinky FI
ICAO kód aerolinky ICE

Icelandair | © Gestur Gislason | Dreamstime.com

Letenky Icelandair

Letecká společnost Icelandair byla založena roku 1937 na Islandu. Hlavní základna se nachází na letišti Reykjavík Keflavík.

Národní islandský dopravce létá celkem do 48 destinací v 16 státech světa, které jsou rozprostřeny na obou březích Atlantiku. Geografická poloha Islandu je výhodná pro transatlantické lety, které jsou pilířem obchodní strategie dopravce. V žebříčku 200 nejlevnějších aerolinek světa se Icelandair umístil na 67. pozici.

Agentura Skytrax řadí Icelandair mezi tříhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří flotily dosahuje 22 let (údaj z dubna 2020).

Icelandair Praha

Icelandair do Prahy nelétá.

Z okolních zemí létá pouze do Německa, konkrétně se jedná o letiště Berlín, Frankfurt či Mnichov.

Icelandair check-in 2024

On-line check-in

Odbavení můžete absolvovat z pohodlí domova na stránkách dopravce nebo pomocí mobilní aplikace Icelandair. Potřebujete znát rezervační kód a jméno pasažéra.

Na let se takto odbavíte s předstihem 24 hodin. Uvedený čas je platný pro všechny destinace.

Během procesu check-in si můžete zdarma vybrat sedadlo. Zpoplatněna jsou pouze prémiová sedadla, která nabízejí více místa na nohy. Cena za rezervaci takového sedadla startuje na 331 Kč$15 pro lety v rámci Evropy. V případě letu do Severní Ameriky počítejte s cenou od 773 Kč$35.

Odbavení u přepážky

Klasické odbavení na letišti je pro všechny pasažéry zdarma. Přepážky se zpravidla otevírají 2-3 hodiny před plánovaným odletem.

Na vybraných letištích naleznete i samoodbavovací kiosky. Seznam je zde.

Zavazadla Icelandair 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Každý cestující s Icelandair má nárok na jedno příruční zavazadlo a jeden menší osobní předmět (např. kabelka či taška na notebook).

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 1 55 × 40 × 20 cm 10 kg

Odbavené zavazadlo

Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm.

Cestující v nejlevnějším tarifu Economy Light nemají v ceně letenky zahrnuto odbavené zavazadlo. Dokoupení vyjde na 1 303 Kč$59 pro evropské trasy a na 1 524 Kč$69 v případě letu do Severní Ameriky. Uvedené ceny jsou stanoveny pro jednosměrnou cestu.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Economy Light 0 0 kg
Economy Standard & Flex 1 23 kg

Icelandair kontakt

Icelandair je v České a Slovenské republice zastoupen společností GSA Icelandair. Telefonní linka +420 225 025 350 je dostupná v pracovní dny od 9:00 do 17:00. Využít můžete také emailový kontakt czech@icelandair.is.

Aerolinky lze kontaktovat i prostřednictvím aplikace Messenger.

Icelandair kompenzace za zpožděný let

Jestliže měl váš let zpoždění či byl úplně zrušen, měli byste mít nárok na kompenzaci. Před vyplněním formuláře na stránkách dopravce si prostudujte náš článek s návodem, jak správně o tyto kompenzace žádat. Za odeslání formuláře nic neplatíte, vše je zdarma a je vždy výhodnější o svůj nárok zkusit požádat.

Recenze Icelandair 2024

Letěli jste se společností Icelandair? Jak jste byli spokojeni s kvalitou nabízených služeb? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů. Děkujeme.

Icelandair

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.