Letiště Moskva Šeremeťjevo (SVO)

Rusko Moskva, Rusko
Aktuální čas Aktuální čas: 17:29
IATA kód SVO

Letiště Moskva Šeremeťjevo (SVO) | © Ivan Kuznetsov | Dreamstime.com

Doprava z letiště Moskva Šeremeťjevo

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob představují vlaky Aeroexpress, které mají konečnou zastávku na Běloruském nádraží. Spoje jezdí mezi 5:00 až 23:00 v intervalu 60 minut. Cesta trvá 50 minut a stojí 137 Kč500 ₽ při nákupu na místě. Zakoupení online vás vyjde na 123 Kč450 ₽.

Alternativní varianta: Autobus

Levnější variantou jsou autobusové linky č. 817, 851, 948 a 949, které zajíždějí ke stanicím metra Planernaya a Rechnoy Vokzal. Intervaly autobusů se pohybují mezi 15-30 minutami, linky jezdí přibližně od 5:30 do 1:00. Jízdné činí 15,59 Kč57 ₽21,88 Kč80 ₽. Celková doba jízdy do centra je kolem 75 minut.

V nočních hodinách funguje v půlhodinových intervalech linka N1. Konečná zastávka se nachází u stanice metra Kitay-gorod.

Uber z letiště

Služba Uber není v této lokalitě k dispozici.

Terminály letiště Moskva Šeremeťjevo

Letiště se skládá ze šesti terminálů, kde operuje bezmála čtyřicet dopravců.

Přestup na letišti Moskva Šeremeťjevo

Jednotlivé terminály se nacházejí ve dvou komplexech: Severní část (terminály A, B, C) a Jižní část (terminály D, E, F). Komplexy stojí na druhé straně přistávacích drah, vzájemně jsou propojeny podzemním vlakem, který jezdí nepřetržitě v intervalu 4 minut. Minimální čas pro přestup je stanoven na 90 minut.

Na přestup v rámci jednoho komplexu by vám mělo vystačit 60 minut. Jednotlivé terminály jsou dostupné pěší chůzí, která nezabere víc jak 15 minut.

Spaní na letišti Moskva Šeremeťjevo

Co čekat

Šeremeťjevo je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o opravdu velké a rozlehlé letiště, které je vytížené a rušné i v nočních hodinách.

Přečkat noc vám zajisté pomůže bezplatná a neomezená wifi síť a také většina podniků, které zůstávají otevřeny po celou noc. Letištní personál nemá zpravidla s nocujícími pasažéry žádný problém. Připravte se však na jazykovou bariéru.

Kde spát

K přespání jsou lépe uzpůsobeny prostory terminálů D, E a F nacházející se v Jižní části komplexu. Každá odletová brána nabízí dostatek míst k sezení, některá sedadla jsou navíc polstrovaná či bez opěrek na ruce. Světla svítí po celou noc, letištní hlášení jsou neztlumená. S sebou si přibalte teplé oblečení, v noci je zde chladno.

Pokud preferujete ticho a klid, dobrou volbou mohou být letištní hotely. Na terminále D funguje GettSleep Capsule Hotel, ceny začínají na částce 150 Kč550 ₽ za hodinu. Terminál E pak nabízí podobnou, avšak levnější, službu v GoSleep Capsules. Ceny jsou nastaveny od 68 Kč250 ₽ za hodinu.

Služby na letišti Moskva Šeremeťjevo

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení. K připojení k síti “_Sheremetyevo Wi-Fi” je však potřeba zadat čtyřmístný kód, který obdržíte v SMS zprávě.

Jídlo a pití

Letiště nabízí přes 80 stravovacích možností, které naleznete ve veřejných částech terminálů i za bezpečnostní kontrolou. Většina podniků funguje nonstop, např. BooBo, Foster’s Bar, Il Patio, KFC, Le Cafe, Starbucks, Steak Bar nebo také T.G.I Friday’s.

Potraviny lze zakoupit v Globus Gourmet Express (terminál B a E). Otevírací doba je 24 hodin denně. Na terminále F nakoupíte v Minimarketu, otevřeno je také 24 hodin denně. Po celé ploše letiště jsou také k dispozici fontánky s pitnou vodou, kde si můžete zdarma naplnit svou láhev.

Úschovna zavazadel

Úschovny zavazadel se nacházejí na každém terminále ve veřejné části. Provoz je nepřetržitý, cena za denní úschovu činí 137 Kč500 ₽.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty i směnárny naleznete na všech terminálech a to jak ve veřejné, tak i zabezpečené části. Bankomaty i pobočky směnárny fungují i ve stanici vlaku Aeroexpress.

Letištní salonky

Na letišti naleznete celkem šestnáct salonků, z nichž je většina otevřena nonstop.

Terminál B:

Terminál C:

Terminál D:

Terminál E:

Terminál F:

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici na terminále D ve 2. patře (cena je 109 Kč400 ₽) a ve 3. patře (cena je 137 Kč500 ₽). Zdarma se můžete osprchovat v tranzitní zóně terminálu F.

Akční letenky na Letiště Moskva Šeremeťjevo (SVO)

Další letiště v zemi Rusko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.