Letiště Vladivostok (VVO)

Rusko Vladivostok, Rusko
Aktuální čas Aktuální čas: 21:05
IATA kód VVO

Letiště Vladivostok (VVO) | © Denis Kabelev | Dreamstime.com

Doprava z letiště Vladivostok

Nejlepší varianta: Vlak

Letiště s hlavním nadrážím ve Vladivostoku spojuje pravidelná vlaková linka Express of Primorye. Vlak jezdí pouze 5x denně, první vyjíždí ráno v 7:42, poslední pak v 17:45. Jízdenku zakoupíte v automatu na nádraží, stojí 55 Kč200 ₽.

Alternativní varianta: Autobus

K hlavnímu nádraží vás doveze také autobus č. 107. Jezdí v intervalu 30-60 minut mezi 6:50 až 20:00. Jízdenka stojí 27 Kč100 ₽, cesta do Vladivostoku trvá cca hodinu a půl.

Uber z letiště

Služba Uber není ve Vladivostoku dostupná. Můžete využít vozidla taxi, která parkují před příletovou halou. Cena za cestu do Vladivostoku se pohybuje kolem 410 Kč1500 ₽.

Terminály letiště Vladivostok

Letiště Vladivostok je tvořeno dvěma terminály:

Přestup na letišti Vladivostok

Oba terminály jsou vzájemně propojeny. Letiště je svou rozlohou řazeno mezi ta větší, avšak orientace je snadná. V případě přestupu si rezervujte alespoň 50 minut.

Spaní na letišti Vladivostok

Co čekat

Letiště Vladivostok je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které je v noci spíše klidné.

Zdejší personál se k nocujícím pasažérům chová ohleduplně, avšak úroveň jejich anglického jazyka je nízká.

Kde spát

Prostory letiště nejsou pro přespání příliš uzpůsobeny. Více míst nabízí terminál A. Naleznete zde dostatečné množství pohodlných sedadel bez loketních opěrek. Nezapomeňte teplé oblečení či přikrývku, v noci zde bývá chladno.

Přímo na letišti, ve 3. patře, funguje hotel Airport Waiting Room. Vybrat si můžete hotelový pokoj nebo spací buňky. Cena za buňku je 137 Kč500 ₽ během dne, v nočních hodinách zaplatíte dvojnásobek.

Služby na letišti Vladivostok

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení. Stačí se připojit k síti “MT_Free”. Pro dokončení přihlášení je nutno zadat kód, který obdržíte v SMS zprávě.

Jídlo a pití

Následující podniky mají nonstop otevírací dobu: Pekarnya Mishelya, Coffee City, Bistro, Buratinos a Burgers & Dumplings. Fungují na 1. a 3. patře letiště.

Na letišti se nachází i menší supermarket EveryDay. Otevřeno má 24 hodin denně a naleznete jej na 3. patře.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel je v provozu nonstop a je umístěna na 1. patře u eskalátorů. Za 24hodinovou úschovu zaplatíte 109 Kč400 ₽.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty se nacházejí ve veřejné části letiště. Směnárna Global Exchange má nonstop otevírací dobu a funguje na 1. patře.

Letištní salonky

Laguna Lounge se nachází na terminále B a je určen pro cestující vnitrostátních tras. Salonek je otevřen nonstop, vstup je pomocí Priority Pass. Svým hostům nabízí nápoje a denní tisk, k dispozici je wifi připojení a televizor.

Primorye Lounge funguje na terminále A a slouží tak pro pasažéry mezinárodních spojů. Otevřeno je 24 hodin denně a vstupovat lze na základě Priority Pass. Salonek je vybaven televizorem a wifi připojením, k dispozici je denní tisk a nealkoholické nápoje.

Na letišti se nachází také dva salonky Business Lounge, jeden je na terminále A, druhý na terminále B. Vstupovat můžete za jednorázový poplatek ve výši 969 Kč3544 ₽. K dispozici je wifi připojení, televizor, konferenční prostory či sprchy. Připraveny jsou nápoje a denní tisk.

Sprchy

Osprchovat se můžete v letištních saloncích nebo v Airport Waiting Room, kde za použití sprchy zaplatíte 191 Kč700 ₽.​

Další letiště v zemi Rusko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.