Letiště Vladivostok (VVO) | odlety, přílety, doprava

📌 Vladivostok, Rusko🕐 aktuální čas 21:11✈️ IATA kód VVO
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Vladivostok se nachází u obce Artyom a přibližně 44 km od centra Vladivostoku.
 • Jednu ze svých základem zde mají dopravci Aurora a S7 Airlines. Přímé spojení z Prahy a potažmo ani z Evropy neexistuje. Do Vladivostoku se tak dostanete například s Aeroflot s přestupem v Moskvě.
 • Letiště slouží jako vstupní brána na ruský Dálný východ a jako dopravní uzel pro lety na Čukotku, Kamčatku či dál do Japonska.

Letiště Vladivostok (VVO) | © Denis Kabelev | Dreamstime.com

Doprava z letiště Vladivostok

Nejlepší varianta: Vlak

Letiště s hlavním nadrážím ve Vladivostoku spojuje pravidelná vlaková linka Express of Primorye. Vlak jezdí pouze 5x denně, první vyjíždí ráno v 7:42, poslední pak v 17:45. Jízdenku zakoupíte v automatu na nádraží, stojí 72 Kč200 ₽.

  Alternativní varianta: Autobus

  K hlavnímu nádraží vás doveze také autobus č. 107. Jezdí v intervalu 30-60 minut mezi 6:50 až 20:00. Jízdenka stojí 36 Kč100 ₽, cesta do Vladivostoku trvá cca hodinu a půl.

  Uber z letiště

  Služba Uber není ve Vladivostoku dostupná. Můžete využít vozidla taxi, která parkují před příletovou halou. Cena za cestu do Vladivostoku se pohybuje kolem 543 Kč1500 ₽.

  Terminály letiště Vladivostok

  Letiště Vladivostok je tvořeno dvěma terminály:

  Přestup na letišti Vladivostok

  Oba terminály jsou vzájemně propojeny. Letiště je svou rozlohou řazeno mezi ta větší, avšak orientace je snadná. V případě přestupu si rezervujte alespoň 50 minut.

  Spaní na letišti Vladivostok

  Co čekat

  Letiště Vladivostok je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které je v noci spíše klidné.

  Zdejší personál se k nocujícím pasažérům chová ohleduplně, avšak úroveň jejich anglického jazyka je nízká.

  Kde spát

  Prostory letiště nejsou pro přespání příliš uzpůsobeny. Více míst nabízí terminál A. Naleznete zde dostatečné množství pohodlných sedadel bez loketních opěrek. Nezapomeňte teplé oblečení či přikrývku, v noci zde bývá chladno.

  Přímo na letišti, ve 3. patře, funguje hotel Airport Waiting Room. Vybrat si můžete hotelový pokoj nebo spací buňky. Cena za buňku je 181 Kč500 ₽ během dne, v nočních hodinách zaplatíte dvojnásobek.

  Služby na letišti Vladivostok

  Wifi zdarma

  Wifi je zde zdarma a bez omezení. Stačí se připojit k síti “MT_Free”. Pro dokončení přihlášení je nutno zadat kód, který obdržíte v SMS zprávě.

  Jídlo a pití

  Následující podniky mají nonstop otevírací dobu: Pekarnya Mishelya, Coffee City, Bistro, Buratinos a Burgers & Dumplings. Fungují na 1. a 3. patře letiště.

  Na letišti se nachází i menší supermarket EveryDay. Otevřeno má 24 hodin denně a naleznete jej na 3. patře.

  Úschovna zavazadel

  Úschovna zavazadel je v provozu nonstop a je umístěna na 1. patře u eskalátorů. Za 24hodinovou úschovu zaplatíte 145 Kč400 ₽.

  Směnárny a bankomaty

  Bankomaty se nacházejí ve veřejné části letiště. Směnárna Global Exchange má nonstop otevírací dobu a funguje na 1. patře.

  Letištní salonky

  Laguna Lounge se nachází na terminále B a je určen pro cestující vnitrostátních tras. Salonek je otevřen nonstop, vstup je pomocí Priority Pass. Svým hostům nabízí nápoje a denní tisk, k dispozici je wifi připojení a televizor.

  Primorye Lounge funguje na terminále A a slouží tak pro pasažéry mezinárodních spojů. Otevřeno je 24 hodin denně a vstupovat lze na základě Priority Pass. Salonek je vybaven televizorem a wifi připojením, k dispozici je denní tisk a nealkoholické nápoje.

  Na letišti se nachází také dva salonky Business Lounge, jeden je na terminále A, druhý na terminále B. Vstupovat můžete za jednorázový poplatek ve výši 1 283 Kč3544 ₽. K dispozici je wifi připojení, televizor, konferenční prostory či sprchy. Připraveny jsou nápoje a denní tisk.

   Sprchy

   Osprchovat se můžete v letištních saloncích nebo v Airport Waiting Room, kde za použití sprchy zaplatíte 253 Kč700 ₽.​

   Akční letenky na letiště Letiště Vladivostok (VVO)

    Další letiště v zemi Rusko

    Komentáře