Letiště Moskva Vnukovo (VKO) | odlety, přílety, doprava

📌 Moskva, Rusko🕐 aktuální čas 22:40✈️ IATA kód VKO
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Vnukovo je od centra Moskvy vzdáleno 28 km.
 • Hlavní základnu zde mají PobedaUtair. Primární jsou vnitrostátní spoje, ale také mezinárodní lety menších leteckých společností a low-costů. Přímou linku do Karlových Varů či Bratislavy nabízí Pobeda, z Vídně sem doletíte s Utair.
 • Jedná se o třetí nejvytíženější letiště moskevské oblasti.

Letiště Moskva Vnukovo (VKO) | © Olgavolodina - Dreamstime.com

Doprava z letiště Moskva Vnukovo

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychlejší a nejpohodlnější spojení do centra Moskvy nabízí vlaky Aeroexpress. Stanice je umístěna přímo v budově terminálu, spoje končí na Kyjevském nádraží. Aeroexpress jezdí v intervalu 30-60 minut od 6:00 do půlnoci. Cesta trvá necelých 40 minut.

Lístek vás vyjde na 163 Kč450 ₽ při platbě online nebo za něj zaplatíte 181 Kč500 ₽ na místě.

Alternativní varianta: Autobus

Levnější variantu představuje cesta autobusem. Zastávka se nachází přibližně 400 metrů od budovy terminálu.

 • Linka č. 611 má konečnou zastávku u stanice metra Yugo-Zapadnaya. Spoje jezdí od 5:00 do 1:00 v intervalu 20 minut. Cesta trvá asi 30-40 minut a vyjde vás na 19,91 Kč55 ₽. Jízdenku lze zakoupit u přepážky na letišti nebo u řidiče.
 • Linka č. 911 končí u stanice metra Salaryevo. Autobusy jezdí ve frekvenci 10-15 minut od 5:00 do 1:00. Ke stanici metra dorazíte za 20 minut. Cesta stojí 19,91 Kč55 ₽.

Uber z letiště

Služba Uber zde není k dispozici.

Terminály letiště Moskva Vnukovo

V současné době je na letišti v provozu pouze jeden terminál – terminál A. Další dva terminály, B a D, jsou mimo provoz, neboť prochází rekonstrukcí.

Terminál A tak obsluhuje všechny vnitrostátní i mezinárodní trasy. Operuje zde necelých třicet dopravců, např. flydubai, Pobeda, Rossiya, Utair, Uzbekistan Airways nebo také Wizz Air.

Přestup na letišti Moskva Vnukovo

Ačkoliv je terminál poměrně rozlehlý, případný přestup není složitý, vše je logicky uspořádáno a přehledně značeno. Minimální čas na přestup je stanoven na 50 minut, pro přestup na vnitrostátní let si ponechte rezervu alespoň 90 minut.

Spaní na letišti Moskva Vnukovo

Co čekat

Letiště Vnukovo je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o vytížené letiště, které bývá rušné i v nočních hodinách. Letištní personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém. Počítejte však s jazykovou bariérou.

Přečkat noc vám zajisté pomůže bezplatná wifi síť či některé podniky, které jsou otevřeny nepřetržitě.

Kde spát

Prostory terminálu nejsou pro spaní příliš uzpůsobeny. Sedadla ve veřejné části jsou kovová, za bezpečnostní kontrolou naleznete i polstrovaná místa k sezení. Většina však má pevnou opěrku na ruce. Nejlepší místa pro přespání se nachází mezi odletovými branami 28/28A a 29/29A a také ve 2. patře v prostoru minikina.

Ve 3. patře můžete využít služeb Aerosleep Capsule Hotel, minimální doba pronájmu čítá jednu hodinu.

Služby na letišti Moskva Vnukovo

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, název sítě je “VKO-Wi-Fi-Free”.

Jídlo a pití

Na letišti funguje několik podniků, které jsou otevřeny nonstop, např. restaurace Oriental Express nebo bar Guiness Irish Pub. Levnější variantu představují prodejní automaty, které jsou rozmístěny po celé ploše terminálu.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel funguje v přízemí. Cena za úschovu je od 181 Kč500 ₽ do 290 Kč800 ₽ dle velikosti zavazadla.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny pouze ve veřejné části letiště. Za bezpečnostní kontrolou žádné bankomaty nenaleznete. Směnárna zde není.

Letištní salonky

Na letišti funguje celkem šest salonků, z nichž má většina nepřetržitou provozní dobu. Do salonků lze vstupovat pomocí Lounge Pass či Priority Pass, některé umožňují vstup za jednorázový poplatek.

 • Fountain Lounge
 • Prokofiev Premier Lounge
 • Top Lounge
 • Tchaikovskiy Lounge
 • Rakhmaninov Lounge
 • Business Lounge International and Domestic

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v letištních saloncích (viz výše).

Akční letenky na letiště Letiště Moskva Vnukovo (VKO)

  Další letiště v zemi Rusko

  Komentáře