Letiště Kazaň (KZN)

Rusko Kazaň, Rusko
Aktuální čas Aktuální čas: 20:44
IATA kód KZN

Letiště Kazaň (KZN) | © Almaz Mustafin | Dreamstime.com

Doprava z letiště Kazaň

Nejlepší varianta: Vlak

Letiště s hlavním nádražím v centru Kazaně spojuje vlak. Stanici naleznete před terminálem 1A. Vlaky vyjíždějí v intervalu 2 hodin, cesta do Kazaně trvá 20 minut. Jízdenky zakoupíte v automatu za 55 Kč200 ₽.

Alternativní varianta: Autobus + metro

Levnější variantou je kombinace autobusu a metra. Linka č. 197 vyjíždí přibližně každých 20 minut mezi 6:00 až 22:00. Doveze na zastávku “Agriculture Park Kazan” vzdálenou přibližně 5 km od centra, kde přestoupíte na metro.

Jízdenka na autobus stojí 5,47 Kč20 ₽ a zakoupíte ji u řidiče. Lístek na metro vás vyjde na 6,84 Kč25 ₽.

Uber z letiště

Služba Uber není v Kazani dostupná. Využít můžete vozy taxi, které parkují před terminálem 1A. Cesta do Kazaně se pohybuje kolem 137 Kč500 ₽.

Terminály letiště Kazaň

Letiště se skládá ze tří terminálů:

Přestup na letišti Kazaň

Terminály 1 a 1A jsou vzájemně propojeny, terminál 2 se nachází v docházkové vzdálenosti. Prostory jsou přehledné, orientace je snadná. V případě přestupu si ponechte rezervu 45-60 minut.

Spaní na letišti Kazaň

Co čekat

Letiště Kazaň je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které zůstává rušné i v noci. Všechny podniky, salonky i jiné služby jsou otevřeny po celou noc. Letištní personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém.

Kde spát

Prostory terminálů nejsou pro spící pasažéry příliš uzpůsobeny. Naleznete zde pouze nepohodlná sedadla s pevnou loketní opěrkou. Nejlepším řešením je tak spát na podložce na zemi.

Nezapomeňte s sebou mít sluchátka či špunty do uší a rovněž něco přes oči. Celou noc svítí jasná světla a zní letištní hlášení.

Služby na letišti Kazaň

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma bez omezení. Stačí se připojit k síti „AirportKznForFree“.

Jídlo a pití

Všechny podniky na letišti jsou otevřeny 24 hodin denně. Naleznete zde American Bar&Grill, IL Patio, Costa Coffee, Coffee Cava a Mama Russia Restaurant. Podniky fungují na terminálech 1 a 1A.

Supermarket Universal Market naleznete na terminále 1A.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel se nachází v přízemí terminálu 1A. Otevřeno je nonstop. Za 24hodinovou úschovu zaplatíte 109 Kč400 ₽.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty stojí v přízemí terminálu 1A. Směna peněz je možná v pobočkách bank Ak Bars a Tata Investbank, které naleznete rovněž v přízemí terminálu 1A. Otevřeno je nonstop.

Letištní salonky

Air Lounge se nachází v centrální části terminálu 1A. Otevřeno je nonstop, vstupovat lze pomocí Lounge Pass či Priority Pass. Salonek nabízí nápoje a denní tisk, vybaven je wifi připojením a televizorem.

Business Lounge funguje v přízemí terminálu 1A. Je určen pouze pro cestující mezinárodních letů. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass a Priority Pass. Salonek je otevřen 24 hodin denně a svým hostům nabízí nápoje, denní tisk, wifi připojení, dětský koutek, sprchy a televizor.

Terminál 1 disponuje salonkem Sky Lounge. Otevřeno je nonstop, vstup je na základě členství v Lounge Pass nebo Priority Pass. Salonek je vybaven wifi připojením, televizorem či úschovnou zavazadel. Návštěvníkům jsou k dispozici nápoje a denní tisk.

Sprchy

Sprchy se nachází pouze v Business Lounge.

Akční letenky na Letiště Kazaň (KZN)

Další letiště v zemi Rusko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.