Letiště Soči (AER)

Rusko Soči, Rusko
Aktuální čas Aktuální čas: 21:35
IATA kód AER

Letiště Soči (AER) | © Evgenii Mitroshin | Dreamstime.com

Doprava z letiště Soči

Nejlepší varianta: Bus

Do centra Soči dojedete autobusem 105 společnosti Sochi Autotrance, zastávka se nachází přímo u letiště.

Cesta trvá přibližně 60 minut, zaplatíte za ni 10,94 Kč40 ₽17,78 Kč65 ₽.

Alternativní varianta: Vlak

Cesta vlakem trvá 45 minut. Za jízdu z letiště do centra Soči zaplatíte 96 Kč350 ₽356 Kč1300 ₽. Jízdenku si můžete koupit online nebo na zastávce.

Terminály letiště

Letiště Soči má jeden třípatrový terminál. Bližší informace o rozmístění jednotlivých služeb na letišti a o aktuálních odletech a příletech najdete na jeho stránkách. Plánek letiště je k dispozici konkrétně zde.

Letiště využívá přes 20 aerolinek, mezi nimi například Aeroflot nebo Turkish Airlines.

Přestup na letišti Soči

Na přestup z letu na let doporučujeme vyhradit přibližně 2,5 hodiny. Internetové stránky letiště doporučují být na letišti alespoň 2 hodiny před odletem.

Spaní na letišti Soči

Co čekat

Jedná se o jedno z největších letišť v Rusku. Terminál je po nedávné rekonstrukci. Najdete tu mnoho kaváren a restaurací. Některé podniky mají i 24hodinovou otevírací dobu. Přes noc zůstává letiště otevřeno.

Je zde k dispozici WiFi zdarma. Je ale dostupná jen na zařízeních se SIM kartou registrovanou v Rusku.

Kde spát

S přespáním na letišti by neměl být problém. Buďte ale připraveni, že personál na letiště nemusí být k nocujícím vždy přívětivý. Je tu dostatek sedaček bez opěrek na ruce, na které si můžete lehnout.

Můžete využít také letištní hotely, které se nachází nedaleko: k Hotelu Cube dojdete za pár minut pěšky, k Sochi Airport HotelAmosovs House se dostanete do 10 minut taxíkem.

Služby na letišti Soči

Wifi zdarma

Je k dispozici, ale pouze pokud máte SIM kartu registrovanou v Rusku. Hledejte síť s názvem Airport_Free.

Jídlo a pití

Příležitostí k občerstvení se před letem je na letišti dostatek. Několik kaváren najdete v příletové i odletové hale. Coffee Shop se nachází ve 2. patře v odletové části, Air Café (921:00) je také ve 2. patře v sektoru C, Shokoladnitsa (24/7) je ve 2. patře v sektoru B.

Co se týče restaurací, je vám k dispozici Grenki (24/7) před bezpečnostními kontrolami ve 2. patře v sektoru B nebo Babooshka (24/7) za bezpečnostními kontrolami v 1. patře v sektoru A.

Nabídka obchodů je tu bohatá, kromě klasických duty-free obchodů tu najdete i obchod s květinami, suvenýry nebo oblečením.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel je otevřena 24 hodin denně. Najdete ji v 1. patře v sektoru C.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty najdete v 1. a 2. patře v sektorech A, B i C.

Peníze si můžete vyměnit buď v bankomatech Sperbank nebo ve směnárně Kuban Credit (913:00, 1420:00) v 1. patře v sektoru B.

Letištní salonky

Salonek International Business Lounge najdete za bezpečnostními kontrolami ve 2. patře v sektoru C. Je dostupný pouze cestujícím mezinárodních letů.

Vstoupit můžete na Priority Pass, Lounge Pass (zakoupíte online) a v případě volné kapacity i po platbě 1 053 Kč3850 ₽ na místě.

Salonek Business Lounge najdete za bezpečnostními kontrolami ve 2. patře v sektoru B. Je dostupný pouze cestujícím vnitrostátních letů.

Vstoupit můžete na Priority Pass, Lounge Pass (zakoupíte online) a v případě volné kapacity i po platbě 1 203 Kč4400 ₽ na místě.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v letištních saloncích.

Další letiště v zemi Rusko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.