Letiště Budapešť (BUD)

Maďarsko Budapešť, Maďarsko
Aktuální čas Aktuální čas: 03:18
IATA kód BUD

Letiště Budapešť (BUD) | © Roland Nagy - Dreamstime.com

Doprava z letiště Budapešť

Nejlepší varianta: Autobus linky 200E

Nejlevnějším způsobem je autobusová linka 200E, která vás doveze ke konečné stanici modré linky metra – Kobanya-Kipest.

Snadno odtud dojedete do centra města. Cesta trvá celkem 50 minut a za přestupní jízdenku dáte 34 Kč530 Ft. Koupíte jí v automatu na zastávce, platit se dá i kartou.

V noci nejezdí modré metro, linkou 200E se dostanete na zastávku Nagyvárad tér, kde přestoupíte na noční autobus 914, 914A, nebo 950 do zastávky Deák Ferenc tér. Ve dne jsou intervaly pár minut, v noci můžete čekat i více, jak hodinu. Jízdní řád je na BKK.hu.

Alternativní varianta: Bez přestupu, za příplatek

Přímá autobusová linka 100E vás z letiště doveze přímo do zastávky Deák Ferenc tér za 30 minut.

Jízdenka je dražší, vyjde na 58 Kč900 Ft a nevztahuje se na ní celodenní jízdenka. Linka nemá noční provoz a poslední spoj jede v 01:20. Více o jízdním řádu.

Taxi z letiště Budapešť

Z letiště do centra lze využít taxi společnosti Fotaxi. Nachází se u výstupních dveří obou terminálů.

Přibližná cena za jednosměrnou jízdu je zhruba 461 Kč7200 Ft. Lze platit v hotovosti nebo kartou.

Terminály letiště Budapešť

Budova letiště se skládá ze dvou terminálů 2A2B, které jsou propojeny SkyCourtem, novou halou, kde najdete obchody a restaurace.

Terminál 2A slouží všem leteckým společnostem Skyteam a Star Alliance, zatímco 2B pro lety společnosti Wizz Air.

Přestup na letišti

Minimální potřebná doba na přestup v rámci jednoho terminálu je 40 minut. Mezi terminály pak 60 minut. Pokud letíte s Ryanairem a dále pokračujete s Wizz Air, přestup není garantovaný, nechte si raději 2 hodiny na přestup.

Gaty jsou v terminálu 2A označeny od A1-A19. Terminál 2B má označení B1-B19.

Spaní na letišti Budapešť

Co čekat

Letiště je otevřené 24 hodin denně a skládá se ze dvou terminálů, které jsou propojeny halou (SkyCourt), kde najdete obchody i restaurace.

Wi-Fi je na celém letišti zdarma po dobu dvou hodin.

Kde spát

Nejvhodnější prostor pro odpočinek je v oblasti SkyCourtu, kde je pohodlnější polstrované sezení. Lze si tak odpočinout jen ve veřejné části, která bývá hodně hlučná. Ti kdo potřebují klidný spánek mohou využít hotel, který je připojen k terminálu 2B.

Personál letiště je na nocující cestující zvyklý.

Doporučujeme přibalit špunty do uší.

Služby na letišti Budapešť

Wifi zdarma

Wi-Fi je k dispozici zdarma a to na dvě hodiny. Připojte se k síti bud: free wifi a zadejte svůj e-mail. V případě, že budou s připojením potíže, opakujte přihlášení znovu. V Maďarsku můžete čerpat mobilní data stejně jako v ČR.

Jídlo a pití

V prostorách letiště najdete několik kaváren, restaurací i barů. Většina z nich má otevřeno do 21 hodin. Je tu například i kavárna Flocafé, která má nepřetržitý provoz a nabízí saláty i sendviče.

Supermarket Spar Grocery najdete v terminálu 2B. Otevírací doba je od 5:00 – 22:00. Spar nebo fastfoody KFC  (4:30 – 22:00, SkyCourt) a Burger King (4:00 – 21:30, SkyCourt) jsou levnější variantou stravování.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel najdete v přízemí SkyCourtu poblíž recepce H. Otevřeno je 24 hodin a cena za kus na jednu hodinu činí 95 Kč€4, na 24 hodin až 905 Kč€38. Lze platit pouze v hotovosti.

Směnárny a bankomaty

Směnáren je na letišti celkem šest, v obou terminálech a SkyCourtu.

Bankomaty jsou umístěné v prostorách SkyCourtu, v příletové hale i terminálech 2A a 2B. Díky oranžové barvě jsou snadno rozeznatelné.

Letištní salonky

U všech salonků lze koupit vstup na místě bez ohledu na to, jakou třídou letíte. Společně nabízejí klimatizovaný prostor, alko i nealko nápoje, letové informace, bezbariérový přístup, WiFi, noviny a televizi. Neposkytují prostory na spaní.

Platinum Lounge se nachází v terminál 2B a slouží pouze pro cestující odltétající mimo Schengen. Lze vstupovat přes Lounge Pass a Priority Pass. Otevírací doba je od 17 do 20 hodin. Online sazba činí 768 Kč£28 za osobu na tři hodiny.

Stejné podmínky nabízí i Platinum Lounge (Schengen), který se nachází v terminálu 2A . Je zde navíc služba Fax.

Menzies Aviation Lounge najdete ve SkyCourtu. Také lze vstupovat přes Lounge Pass a Priority Pass. Otevírací doba je od 5 do 21 hodin. Online sazba činí 768 Kč£28 za osobu na tři hodiny.

Lounge SkyCourt leží v hale mezi terminály. Lze vstupovat přes Lounge Pass a Priority Pass. Otevírací doba je od 17 do 21 hodin. Za vstup na místě zaplatíte 707 Kč$32 za osobu. Navíc můžete využít Fax.

Lounge Mastercard se nachází v hale mezi terminály. Vstup je pro držitele karet MasterCard (Gold, Platinum, World) a děti do 18 let je zdarma. Další hosté zaplatí jednorázový vstup 238 Kč€10. Nabízí i malé občerstvení.

Sprchy

Na letišti není sprcha k dispozici.

Akční letenky na Letiště Budapešť (BUD)

Další letiště v zemi Maďarsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.