Letiště Cancún (CUN)

Mexiko Cancún, Mexiko
Aktuální čas Aktuální čas: 20:09
IATA kód CUN

Letiště Cancún (CUN) | © Ronniechua | Dreamstime.com

Doprava z letiště Cancún

Nejlepší varianta: Autobusová doprava ADO

Autobusová doprava představuje tu nejlevnější alternativu, jak se dostat z letiště. Autobusy vás dopraví do hlavních turistických oblastí Cancún a Playa del Carmen (také jezdí do Puerto Morelos, Tulum a Merida).

První autobus vyjíždí v 8:15, poslední v 23:45. Autobusy jezdí každých 30-45 minut. Za jednosměrný lístek do Cancúnu zaplatíte 106 Kč$4.78, do Playa del Carmen 255 Kč$11.55.

Jízdenku si můžete koupit online nebo u řidiče. Cesta do Cancúnu trvá cca půl hodiny, do Playa del Carmen zhruba 1 hodinu.

Alternativní varianta: Taxi

Předplacené taxíky jsou k dispozici na letišti v Cancúnu. V příletové hale zaplatíte za cestu taxi, obdržíte lístek, který následně předáte řidiči taxíku. Taxi jsou k dispozici 24 hodin denně.

Cesta do centra Cancúnu vás bude stát kolem 663 Kč$30 (spočítejte si přesnou částku až do místa vašeho ubytování). Cesta trvá cca 25 minut. 

Uber

Služba Uber není v Cancúnu k dispozici.

Terminály letiště Cancún

Mezinárodní letiště v Cancúnu se skládá ze čtyř terminálů. Mezi nimi se můžete přemisťovat pomocí bezplatné kyvadlové dopravy.

Přestup na letišti Cancún

Pokud přestupujete na letišti v Cancúnu, měli byste si vyhradit dostatek času.

Jestliže váš navazující let odlétá z jiného terminálu, přemístíte se mezi terminály bezplatnou kyvadlovou dopravou. Ta však jezdí nepravidelně. Velmi rušné jsou víkendy a také doba mezi 10:00 a 16:00, kdy můžete strávit poměrně dost času čekáním ve frontách.

Spaní na letišti Cancún

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. Cestující uvádějí, že nejvíce služeb nabízejí Terminály 3 a 4. Většina restaurací a obchodů však zavírá mezi 22. a 23. hodinou.

Jelikož je Cancún jednou z hlavních turistických destinací, připravte se na to, že letiště může být značně přeplněné a bezpečnostní a odbavovací kontroly zdlouhavé.

Někteří pasažéři také upozorňovali na poněkud agresivní nosiče. Ignorujte je, pokud nepožadujete jejich služby. Jiní cestující varovali před podvodníky, kteří vám budou tvrdit, že není povoleno spát na letišti a budou se vás snažit nasměrovat do “výhodných” hotelů.

Kde spát

Někteří cestující uvádějí, že pohodlné sezení na letišti je velmi výjimečné. V Terminálu 1 se prakticky nemáte kde vyspat. Terminál 2 a terminál 3 mají několik čalouněných sedadel. Terminál 2 má několik dvojitých sedadel, kde se můžete natáhnout, pokud nejste příliš vysocí.

Služby na letišti Cancún

Wifi zdarma

Bezplatné připojení k Wi-Fi je na letišti k dispozici. Mnoho cestujících však upozorňovalo na to, že připojení prakticky nefunguje.

Jídlo a pití

Většina barů a restaurací je na letišti otevřena od 6:00 do půlnoci. Žádné z letištních zařízení není otevřeno 24 hodin.

Úschovna zavazadel

Na letišti je k dispozici několik uzamykatelných skříněk. Jejich cena se liší v závislosti na velikosti zavazadla. Ceny se pohybují od 133 Kč$6 do 420 Kč$19 na den. 

Směnárna a bankomaty

Letiště Cancún nabízí dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty jsou umístěny ve všech terminálech. 

Směnárny najdete v Terminálu 2 (zavírá v 22:00) a v Terminálu 3 (zavírá v 21:00).

Letištní salónky

Využít můžete tyto salonky:

Terminál 2

Terminál 3

Terminál 4

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Akční letenky na Letiště Cancún (CUN)

Další letiště v zemi Mexiko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.