Letiště Amsterdam (AMS)

Nizozemsko Amsterdam, Nizozemsko
Aktuální čas Aktuální čas: 15:24
IATA kód AMS

Letiště Amsterdam (AMS) | © Toniflap - Dreamstime.com

Doprava z letiště Amsterdam

Nejlepší varianta:

Nejrychleji se do centra Amsterdamu dostanete vlakem. Nádraží je umístěno pod budovou terminálu, vlaky vyjíždějí každých 10 minut 24 hodin denně. Jízdné za čtvrthodinovou cestu vás vyjde na 107 Kč€4.50. Jízdenku zakoupíte ve žlutých automatech před vstupem na nádraží.

Alternativní varianta:

Levněji vás vyjde cesta autobusem 69. Do Amsterdamu se dostanete sice až za 50 minut, ale pouze za 76 Kč€3.20. Jízdenku zakoupíte u řidiče.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služby Uber, počítejte s cenou začínající na 786 Kč€33.

Terminály letiště Amsterdam

Letiště Amsterdam je koncipováno jako letiště s jedním terminálem, přičemž je budova rozdělena na odletové haly 1, 2 a 3. Z nich pak vedou nástupní mola označená písmeny B – H a M.

Přestup na letišti Amsterdam

Ačkoliv je letiště poměrně rozhlehlé, je velmi přehledně značeno. V rámci Evropy by vám mělo na přestup stačit 40 minut, pro mezikontinentální let pak 50 minut.

Spaní na letišti Amsterdam

Co čekat

Amsterdam Schiphol je velké letiště, které je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o rušný a vytížený dopravní uzel a to i v nočních hodinách. Zdejší personál nemá problém s nocujícími pasažéry, avšak spaní ve veřejné části letiště je dovoleno pouze v noci, přes den můžete být ostrahou upozorněni.

Kde spát

Schipholské letiště nabízí velký počet sedadel bez loketních opěrek. Mezi moly E a F naleznete pohodlná křesla a lenošky. Rovněž u mola D jsou k dispozici měkká lehátka. Obě tato místa jsou u cestujících velmi oblíbená, doporučujeme proto dorazit s předstihem. Také doporučujeme teplejší oblečení nebo přikrývku a sluchátka do uší, i v noci zde bývá hluk a často také chladno.

Využít můžete také služeb hotelů, které se nachází přímo na letišti. Jedná se o Mercure Hotel a YotelAir. Oba hotely naleznete poblíž mol D a E.

Služby na letišti Amsterdam

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma bez omezení, stačí se připojit na “Airport_Free_Wifi”. Připomínáme, že letiště se nachází v zemi EU, můžete tedy bez obav čerpat data ze svého tarifu za stejných podmínek jako v ČR.

Pro cestující bez vlastního zařízení jsou k dispozici počítače s připojením k internetu. Naleznete je u mol C a D.

Jídlo a pití

Na letišti se nachází spousta restaurací, bister a kaváren. Rovněž zde funguje mnoho podniků nonstop, např. Burger King, La Place Restaurant, Starbucks, Cafe Chocolat nebo Amsterdam Bread Company.

V přízemní části letiště funguje nákupní centrum, kde kromě obchodů naleznete i supermarket Albert Heijn. Otevírací doba je 5:00 – 0:00.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel je umístěna v odletové hale mezi částmi 1 a 2. Zavazadlo zde můžete uschovat na dobu 30 dní. Cena za 24 hodin se pohybuje od 143 Kč€6 do 286 Kč€12 v závislosti na velikosti zavazadla. Úschovna je otevřena nonstop.

Uzamykatelné skříňky naleznete na 5 různých místech v tranzitním prostoru letiště. Cena za 24 hodin činí 190 Kč€8. Zavazadla zde můžete ponechat až 7 dní.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty naleznete v hojném počtu po celém letišti. Taktéž směnáren je zde mnoho. Otevírací doba se liší, ale většina má otevřeno mezi 6:00 až 22:00.

Letištní salonky

Letiště Schiphol nabízí pasažérům služby několika letištních salonků. Pro cestující v rámci Schengenu funguje Aspire Lounge (No. 26). Nachází se v odletové hale 1, otevřen je denně od 5:30 do 21:00. Vstupovat lze na základě Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 595 Kč€25.

Pro pasažéry letící mimo schengenský prostor je zde Aspire Lounge (No. 41). Naleznete jej v odletové hale 3, otevřeno má denně od 6:00 do 22:00. Vstupovat lze na základě Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 595 Kč€25.

Pro cestující mezinárodních a tranzitních letů zde funguje British Airways Lounge. Otevřeno od 5:30 do 20:30, o víkendech 6:15 – 21:30. Salonek naleznete mezi odletovými halami 2 a 3. Vstupovat lze pouze na základě Priority Pass.

Na letišti také fungují další dva salonky, Privium Airside Lounge a Privium Club Lounge. Jedná se o privátní salonky amsterdamského letiště, kam lze vstupovat pouze na základě Privium Plus členství.

Sprchy

Sprchy naleznete mezi moly D a E a také mezi moly F, G a H. Ceny začínají na 417 Kč€17.50, v ceně je zahrnut i ručník a toaletní potřeby. Sprchy zdarma se nachází za bezpečnostní kontrolou poblíž obchodu MAC a stanice první pomoci.

Akční letenky na Letiště Amsterdam (AMS)

Další letiště v zemi Nizozemsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.