, luštěniny | Štítek | Skrblík.cz

SKRBLOG

Jak uvařit fazole

Pátek, 04. leden 2019 Marie Janáčová

Obtížím, které mohou fazole způsobit, se dá docela dobře vyhnout, fazole si tak můžete s klidem dopřávat. Základem je namočení fazolí (ideálně přes noc) a následně řádné uvaření do měkka. Pro zmírnění nadýmacích účinků můžete k fazolím při vaření přidat bylinky (majoránka, tymián, petrželka, saturejka, bazalka), které mají tendenci pohltit látky způsobující nadýmání. Jak uvařit fazole? Jak uvařit fazole […] Celý článek »

Jak uvařit hrachovou kaši

Sobota, 29. prosinec 2018 Marie Janáčová

Jak dlouho namáčet hrách? Jak uvařit hrachovou kaši? Jak uvařit hrachovou kaši s kořenovou zeleninou? Jak uvařit hrachovou kaši pro vegany? 1Jak dlouho namáčet hrách? Jak je všeobecně známo, luštěniny mají vedle mnoha pozitivních účinků na náš organismus také jeden účinek nežádoucí, a tím je nadýmání. Za tímto problémem stojí oligosacharidy, které jsou v luštěninách přítomné. Tyto látky […] Celý článek »

Jak uvařit hrách

Pondělí, 26. listopad 2018 Marie Stejskalová

Hrách Jak uvařit hrách Jak uvařit hrachovou kaši Jak uvařit hrachovou polévku Jak uvařit žlutý hrách Jak uvařit zelený hrách 1Hrách Při vaření hrachu hodně záleží na tom, jaký konkrétní hrách budeme v kuchyni používat. Jestliže totiž sáhneme po hrachu neloupaném, je více než vhodné ho před samotným vařením, nejlépe přes noc, namočit do vody (minimálně na […] Celý článek »

Jak naklíčit cizrnu

Neděle, 04. březen 2018 Lenka Rutteová

Co to je cizrna? Jak naklíčit cizrnu? Jaký je přínos cizrny? 1Jak naklíčit cizrnu Nakličování cizrny je velmi snadné a dokonale se k tomu hodí nakličovací misky. Začneme tím, že semínka cizrny prohlédneme, zda jsou v pořádku. Ta poškozená, která by neklíčila (rozpůlená, s vylomeným klíčkem atd.), si dáme bokem na pozdější vaření. Nepoškozená semínka dáme do misky s větším […] Celý článek »

Jak naklíčit fazole adzuki

Neděle, 04. březen 2018 Lenka Rutteová

Jak naklíčit fazole adzuki? Jak dlouho klíčí fazole adzuki? V čem nechat klíčit fazole adzuki? Jaké vitamíny mají fazole adzuki? 1Jak naklíčit fazole adzuki Potom můžeme adzuki přemístit na nakličovací misky, kde je budeme dvakrát denně prolévat studenou vodou. Naklíčí nám však i na tácu nebo v misce, když na ně budeme pokládat namočenou utěrku. V nižší vrstvě […] Celý článek »

Jak naklíčit čočku

Neděle, 04. březen 2018 Lenka Rutteová

Jak naklíčit čočku? Jak dlouho trvá naklíčení čočky? Jaké jsou přínosy naklíčené čočky? Jaké vitamíny má naklíčená čočka? 1Jak naklíčit čočku Čočku pak properte a dejte na alespoň 10 hodin do vody nabobtnat. Pak ji přemístěte do nakličovací misky, která je pro klíčení čočky tím nejvhodnějším prostředím. Využít ale můžete i tác, na který nabobtnanou čočku rozprostřeme, […] Celý článek »

Jak naklíčit fazole

Neděle, 04. březen 2018 Lenka Rutteová

Jak naklíčit fazole? Jak dlouho klíčí fazole? V čem nechat klíčit fazole? Jaké vitamíny mají fazole? 1Jak naklíčit fazole Fazole pak properte a dejte do misky s vodou, aby dostatečně nabobtnaly. Nejlépe přes noc. S alespoň jedním vyměněním vody to ale může být i na 24 hodin. Pak fazole sceďte a dejte do nakličovací misky nebo je položte na tác […] Celý článek »

Jak naklíčit luštěniny

Sobota, 03. březen 2018 Lenka Rutteová

Jak naklíčit luštěniny? Co je potřeba ke klíčení luštěnin? V čem nechat klíčit luštěniny? 1Jak naklíčit luštěniny A jde o velmi snadný proces. Stačí nám k tomu miska, voda a cedník. Případně ještě tácek a mokrá utěrka anebo nakličovací miska. Základní způsob nakličování luštěnin je ten, kdy luštěniny nejdříve přeberete, pak je propláchnete a dáte do misky s vodou, kde budete […] Celý článek »

Jak naklíčit hrách

Sobota, 03. březen 2018 Lenka Rutteová

Jak naklíčit hrách? V čem nechat klíčit hrách? Jak dlouho klíčí hrách? Jaké vitamíny obsahuje naklíčený hrách? 1Jak naklíčit hrách Potom můžeme hrách přemístit na nakličovací misky, kde ho budeme dvakrát denně prolévat studenou vodou. Naklíčí nám však i na tácu nebo v misce, když na něj budeme pokládat namočenou utěrku. V nižší vrstvě naklíčí i třeba v zavařovací sklenici. […] Celý článek »

Jak uvařit čočku

Sobota, 03. březen 2018 Lenka Rutteová

Jak uvařit čočku? Jak uvařit čočku, aby nenadýmala? Jak uvařit čočku v papiňáku? Jak uvařit čočku s párkem? Jak uvařit čočku pro děti? Jak naklíčit čočku? 1Jak uvařit čočku Už jsme naznačili, že vaření čočky není nic komplikovaného. Jde o luštěninu, takže k tomu, abyste ji uvařili, potřebujete jen kastrol a vodu. Nic jiného (tedy samozřejmě ještě zdroj tepla). Čočku […] Celý článek »