, jak jíst | Štítek | Skrblík.cz

SKRBLOG

Jak jíst ústřice

Sobota, 29. prosinec 2018 Lenka Rutteová

Jak vybrat ústřice? Jak připravit ústřice? Jak otevřít ústřice? Jak jíst ústřice? 1Jak vybrat ústřice Nákup ústřic není úplně snadný. Musíme vědět, kam na ně. A také jak vypadají ty ústřice, které jsou čerstvé, živé, prostě v pořádku. Ústřice je nutné kupovat ve specializovaných prodejnách. A od výlovu by do jejich spotřeby nemělo uplynout více než 14 dní. Ústřice je […] Celý článek »

Jak jíst nashi

Neděle, 16. prosinec 2018 Lenka Rutteová

Jak vybrat nashi? Jak připravit nashi? Jak jíst nashi? 1Jak vybrat nashi Nashi můžeme pořídit čerstvé, ale i různě konzervované, případně sušené. Čerstvé a kvalitní nashi vypadá jako české jablko smíchané s hruškou. Tvar je jablečný, barva a charakter slupky jsou spíše hruškové. Ovoce má nažloutlou barvu. Nashi nesmí mít hnědé fleky, které jsou následkem přílišného otlačení při sklizni nebo […] Celý článek »

Jak jíst sushi

Neděle, 16. prosinec 2018 Lenka Rutteová

Co je sushi, sashimi? Jak vybrat sushi? Jak připravit sushi? Jak jíst sushi? 1Co je sushi, sashimi Sushi je sváteční japonské jídlo, které se přednostně konzumuje v restauracích, protože jeho smyslem je umožnit vám zapomenout na všechny starosti, pobavit se s přáteli, vychutnávat úžasné delikatesy, které japonská kuchyně nabízí. Sushi existuje několik druhů, přičemž nejznámější jsou tyto: […] Celý článek »

Jak jíst tofu

Středa, 05. prosinec 2018 Lenka Rutteová

Jak vybrat tofu? Jak připravit tofu? Jak jíst tofu? 1Jak vybrat tofu Tofu si můžeme pořídit jak ve specializovaných prodejnách se zdravou nebo sportovní výživou, tak i v běžných super a hyper marketech, kde se stalo součástí běžné nabídky. Tofu je k dostání v několika variantách, které se od sebe liší chutí, tedy i následným využitím. A tofu je baleno v nálevu, které […] Celý článek »

Jak jíst ramen

Pondělí, 26. listopad 2018 Lenka Rutteová

Jak vybrat ramen Jak připravit ramen Jak jíst ramen 1Jak vybrat ramen Ramen je vhodné koupit ve specializované restauraci nebo v bistru, kde přesně vědí, jak na jeho přípravu. Ramen se nejčastěji nabízí ve čtyřech podobách. Shoyu ramen je vývar a maso se sójovou omáčkou. Shio ramen je se solí, tedy čistý vývar. Curry ramen je samozřejmě […] Celý článek »

Jak jíst pstruha

Pondělí, 26. listopad 2018 Lenka Rutteová Komentáře: 1

Jak vybrat pstruha? Jak připravit pstruha? Jak jíst pstruha? 1Jak vybrat pstruha Pstruha můžeme koupit živého nebo zabitého ale čerstvého – pouze chlazeného, případně můžeme pořídit i pstruha zmraženého. Dále lze koupit i různé polotovary připravené ze pstruha. Jakmile chcete pstruha živého, je nutné se při výběru zaměřit na celkový stav rybího osazenstva v nádobách, ze kterých se budou […] Celý článek »

Jak jíst maracuju

Pondělí, 26. listopad 2018 Lenka Rutteová

Jak vybrat maracuju Jak připravit maracuju Jak jíst maracuju 1Jak vybrat maracuju Plody maracuji jsou buď kulaté nebo oválné. Je to ovoce, které bývá spojováno s křesťanstvím a jeho zvyky, kdy misionáři přisuzovali květům maracuji neboli passion fruit symboliku – označovali ji za ovoce umučení Krista. To nás naštěstí dneska už trápit nemusí a můžeme se maracuju vychutnávat […] Celý článek »

Jak jíst kaviár

Pátek, 12. říjen 2018 Lenka Rutteová

Jak vybrat kaviár Jak připravit kaviár? Jak jíst kaviár? 1Jak vybrat kaviár Už jsme naznačili, že na českém trhu se prodávají dva základní typy kaviáru, a to kaviár pravý a kaviár falešný. Hlavní rozdíl mezi nimi je jednak v ceně (snad) a jednak v tom, že falešný kaviár nepochází z jiker ani jednoho ze tří druhů jesetera, které jsou pro produkci […] Celý článek »

Jak jíst tatarák

Pátek, 12. říjen 2018 Lenka Rutteová

Jak vybrat maso nebo zeleninu na tatarák? Jak připravit tatarák? Jak jíst tatarák? 1Jak vybrat maso nebo zeleninu na tatarák Hovězí Pokud chceme dělat tatarák, můžeme jej připravit klasicky z hovězího masa. To je totiž bezpečně konzumovatelné i v syrovém stavu (na rozdíl od vepře, drůbeže, skopového masa nebo králíka, kteří mohou trpět na parazity nebo nebezpečné bakterie). […] Celý článek »

Jak jíst humra

Pátek, 12. říjen 2018 Lenka Rutteová

Jak vybrat humra? Jak připravit humra? Jak jíst humra? 1Jak vybrat humra Humr, který se nejčastěji využívá ke konzumaci, nese jméno americký nebo kanadský. Žije v severozápadním Atlantiku od Kanady až po mys Hatteras v Severní Karolíně. Jde o dlouhověké zvíře. Jde o masožravce, takže on sám má maso jemné a voňavé, jako všechny masožravé vodní potvůrky. Po výlovu jsou ihned převáženi […] Celý článek »