Jak využít ramínka

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak využít ramínka

  Jak vylepšit ramínka na oblečení?

  Určitě máte doma nepřeberné množství tenkých plastových ramínek na oblečení. Byly doby, kdy se ramínka rozdávala automaticky k zakoupenému oblečení. Nebo jste je jednoduše koupili v akci, protože se vám líbila jejich barva a doma jste zjistili, že z plastového povrchu oblečení s větším výstřihem sjíždí?

  Ať tak či tak, ramínka nevyhazujte. Raději je vylepšete. Vezměte si plastové ramínko a tavnou pistoli. Na horní část ramínka, na tu, za kterou visí oblečení, jednoduše dejte po celé délce několik kapek lepidla z tavné pistole v rozestupech asi tři centimetry.

  Roztavené tyčinky stačí opravdu malé množství, aby se vám na tenké halenky neprorýsovaly výstupky. Nechte zatvrdnout. Pak na ramínko pověste svou oblíbenou halenku, uvidíte ten rozdíl.

 2. Jak využít klipsová ramínka?

  Ramínka, kterých máte doma jistě nepřeberné množství z nákupů v obchodech, jsou ta klipsová.

  Guma, která v klipsech často je, je po čase lepkavá, klipsy mají navíc příliš silný stisk a do oblečení se po čase prorýsuje jejich tvar. Navíc je většina těchto úzkých ramínek určena na složené oblečení a vyrobena tak, aby v obchodě zabírala pokud možno co nejmenší prostor. Pokud se tedy nažehlíte svůj oblíbený kousek, jen nerady ho budete na taková ramínko věšet.

  Klipsy z ramínek raději sundejte a najděte pro ně jiné využití. Můžete je použít jako klipsy na rozdělané brambůrky nebo jakékoli jiné potraviny.

  Hodit se vám budou také při věšení na prádelní šňůry, pokud vyperete třeba kobereček k vaně nebo jinou podobně těžkou věc, kterou běžné kolíčky na prádlo neudrží.

 3. Jak využít ramínka jako držák na papírové utěrky?

  Zvykli jste si mít v kuchyni po ruce papírové utěrky, ale jak se umývá nádobí a vaří, máte je každou chvíli ve vodě, aniž byste si toho všimli? Nebo venku grilujete a potřebujete utrhnout mastnou rukou pár útržků, aniž byste zamastili celou roli?

  V obou případech to vyřeší obyčejné plastové ramínko. Stačí, pokud ho v dolní části přeříznete v jedné třetině. Jednu část vyhněte do boku a navlečte na ni roli kuchyňských utěrek. Teď už stačí ramínko jen pověsit kdekoli, kde ho budete mít po ruce.

 4. Jak vylepšit ramínka na tvoření s dětmi?

  Děti milují barvy. Proto pokud jim zařizujete pokojíček, neváhejte a obyčejná fádní dřevěná ramínka je nechte namalovat akrylovými barvami. Ramínka můžou být různobarevná nebo je můžete ladit do barev dětského pokoje.

  Pokud chcete něco decentnějšího, kupte čistě bílá dřevěná ramínka a děti je nechte pomalovat jen několika barevnými prvky. Stejným způsobem můžete ozvláštnit také vlastní šatník, pokud zvolíte jemný květinový dekor nebo třeba minimalistické puntíky.

 5. Jak využít ramínka při práci na notebooku?

  Znáte to, stůl pro práci je věčně zarovnaný stohy papíru a sotva je na něm kam postavit notebook. Nebo si naopak s prací chcete sednout někde, kde to místo zkrátka není. Pokud potřebujete k práci na notebooku volné listy papíru, často je není kam položit tak, abyste na ně viděli. Tento problém vyřeší opět klipsové ramínko.

  Stačí, pokud na otevřené víko notebooku připnete jeden klips v jeho středu a do druhého klipsu chytnete papír. Pokud potřebujete k práci více papírů, můžete na víko přidělat dvě ramínka a mít potřebné materiály po obou stranách obrazovky.

 6. Jak vylepšit ramínka jako držák na kuchařku?

  Rádi vaříte podle kuchařek, ale ať děláte, co děláte, občas si na listy knížky otisknete mastné prsty nebo na nich zanecháte stopy od kakaa. Některé kuchařky se dokonce zavírají samy od sebe a nedrží otevřené. I v tomhle případě váš problém vyřeší klipsové ramínko na oblečení.

  Otevřenou knihu chytněte do klipsů ramínka, které zavěšte na madlo horní části kuchyňské linky.

 7. Jak vylepšit ramínka jako dekoraci?

  Znáte ty krásné lapače snů, jejichž fotky kolují po internetu? Nejen, že je těžké sehnat dostatečně velký kruh, ale málokdo je natolik zručný, aby lapač vypletl tak efektivně a ještě připletl několik korálků. Řešením je vytvořit lapač, který nebude kulatý. Pokud byste se přece jen rozhodli pro kulatý lapač snů, podívat se můžete na náš návod Jak vyrobit lapač snů.

  Postačí vám na to jedno dřevěné ramínko a pastelový odstín libovolné matné barvy. Ramínko natřete a nechte dobře uschnout. Následně si vezměte režný provázek a nastříhejte ho na dva metry dlouhé kousky.

  Tři takové kousky uvažte v jejich středu současně na spodní část ramínka. Vznikne vám šest metrových konců, z kterých upleťte copánek. Připlést můžete korálky nebo ptačí pírka. Takových copánků napleťte na ramínko několik.

  Na hotové copánky můžete uvázat stuhy nebo na ně přidělat dřevěné kolíčky na prádlo pro zanechání vzkazu někomu blízkému.

  Jakmile máte lapač hotový, pověste ho jako dekoraci na zeď.

  Inspiraci pro zútulnění vašeho domova najdete také v článku Jak využít výklenek ve zdi.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma dekorace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás