Jak hledat brigádu

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak hledat brigádu

  Jak hledat brigádu

  Pokud hledáte brigádu poprvé, možná se vám to bude jevit jako složitý úkol. Nevěšte však hlavu, pokud se vám zatím brigáda nedaří sehnat – uvidíte, že jistě nakonec práci získáte. Je třeba jen vědět, jak na to. A dát do hledání maximum!

  Nyní se zaměříme na to, kde brigádu hledat. Pokud chcete zvýšit šanci na nalezení dobré brigády, doporučujeme  využít více způsobů hledání.

  Inzertní portály

  Na různých inzertních webech naleznete velké množství nabídek brigád. Doporučujeme také vyzkoušet zároveň několik webů. Nabídky na nich se mohou lišit.

  Kontakty

  Další skvělou cestou, jak se pokusit najít brigádu, je zeptat se známých. Třeba někdo z nich o nějaké práci ví, nebo sám do svého podniku někoho hledá.

  Ptejte se přímo

  Dobrou volbou je také zajít do firem a zeptat se na brigádu přímo. Možná právě někoho potřebují.

  Už máte vyhlédnutou brigádu přímo pro vás? Může se stát, že zaměstnavatel vás požádá o sepsání motivačního dopisu. Přečtěte si proto, jak na to! Podívejte se také na naše tipy, jak se prodat na pohovoru – i osobní setkání bývá totiž součástí výběrového řízení!

  Možná se vám také bude hodit náš návod, jak napsat životopis.

 2. Jak hledat brigádu od 15 let

  Už jste oslavili 15. narozeniny a rádi byste si přivydělali nějakou tu korunu? Pak pro vás máme dobrou zprávu – přivydělávat si i v 15 letech lze. Cesta k první brigádě však často není jednoduchá.

  Nejdříve musíme upozornit na podstatný fakt – k získání brigády vám nebude stačit jen dosažení věku 15 let, bude třeba mít i ukončenou základní školní docházku.

  Vzhledem k tomu, že v tomto věku nejste plnoletí, provází získání brigády i další omezení. Nesmíte například vykonávat noční práce, zároveň také nemůžete podepsat hmotnou zodpovědnost.

  Obecně je hledání brigády před dosažením zletilosti komplikovanější, věříme však, že se vám brigádu nakonec podaří najít.

  Pokud si říkáte jak na to, podívejte se na naše tipy:

  • snažte se hledat brigádu s dostatečným předstihem. Čím dříve, tím lépe. Kde brigádu hledat jsme si řekli již výše. Dejte do hledání maximum a hlavně jej nevzdávejte!
  • Počítejte spíše s nižší finanční odměnou. Bohužel, brigády, které lze vykonávat již od 15 let bývají často finančně hůře ohodnoceny. Nenechte se tím odradit. Byť může být toto léto odměna nižší, příští rok můžete mít štěstí a můžete si vydělat mnohem více.
 3. Jak hledat brigádu na léto

  Pokud studujete střední školu, často není možné docházet na brigádu během školního roku. Škola je prioritou a rozvrh hodin, množství úkolů, testů a dalších povinností nemusí docházení na brigádu během školního roku umožnit.

  Nezapomínejte však na fakt, že letní brigády jsou těmi nejoblíbenějšími. Je o ně tedy největší zájem. S hledáním brigády na léto je tedy dobré začít co nejdříve.

 4. Jak hledat brigádu v zahraničí

  Zajímavou volbou je také brigáda v zahraničí. Velká část studentů se každoročně vydává na brigádu do zahraničí, díky čemuž si vydělají peníze a zároveň poznají i život v jiné zemi.

  Nutno zmínit, že najít brigádu v zahraničí je zpravidla složitější, než najít brigádu v České republice. Zde proto platí více než kde jinde pravidla, že brigádu je třeba hledat co nejdříve.

  Charakter brigády i způsob hledání se může lišit dle konkrétní země. Jednou z nejčastějších brigád v zahraničí je například práce na farmě. Pokud práce o této práci uvažujete, můžete kontaktovat farmy přímo, či využít služeb zprostředkovatelů.

  Brigádu je možné hledat také přes různé zprostředkovatele, případně specializované weby. Pokud však hledáte brigádu poprvé, doporučujeme si vzít při hledání k ruce někoho dospělého či zkušenějšího. Již mnoho lidí se při hledání brigády v zahraničí spálilo a rada zkušenějšího člověka může často pomoci vašemu zklamání předejít.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak hledat


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás