Jak upéct rohlíky

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak upéct rohlíky

  Jak upéct rohlíky

  Receptů na přípravu rohlíků je celá řada. Běžný tukový rohlík je tak možné upéct hned několika různými způsoby, z nichž jsou některé jednodušší, jiné však obtížnější. My si dnes představíme jeden z nejjednodušších receptů. Domácí rohlíky díky němu zvládne připravit opravdu každý!

 2. Co budete potřebovat k pečení rohlíků

  Pečení rohlíků nevyžaduje ani velké množství surovin. Co tedy bude potřeba pro přípravu prvních 10 rohlíků?

  • malý kousek droždí (cca 10 g)
  • 2 lžíce oleje
  • 1 lžička soli
  • 300 ml mléka
  • 500 g hladké mouky
  • 0,5 lžíce cukru
 3. Jaký je postup pro pečení rohlíků

  Už tedy máme přichystané suroviny, přejděme tedy k tomu hlavnímu!

  Začneme tím, že si předehřejeme troubu na 180 °. Než se trouba dostatečně vyhřeje, smícháme veškeré uvedené ingredience. Vznikne nám těsto, které dále zpracováváme, dokud se neodlepuje od mísy. Tato příprava zabere zhruba 20 minut.

  Jakmile máme těsto připravené, můžeme mu začít dávat tvar. Vytvoříme si 10 koulí, které následně rozválíme na tenké elipsy. Pak už jen od kratší strany těsto zamotáváme. Vznikne tak rulička, která již vzhledem bude připomínat rohlík.

  Takto připravené těsto vkládáme na pekáč, následně do trouby. Rohlíky pak pečeme zhruba 20 minut. Je třeba průběžně kontrolovat, zda již není pečivo hotové, v opačném případě totiž hrozí, že rohlíky spálíme. V nerovnomerně pečících troubách je nutné plech s rohlíky otočit.

 4. Příprava dalších druhů rohlíků

  Pokud budete chtít povýšit přípravu rohlíků na další stupeň, či nepatříte mezi fanoušky tukových rohlíků, můžete zkusit připravit některý z dalších druhů tohoto pečiva. Jak totiž víte, existuje celá řada druhů.

  Rohlík makový, celozrnný, vícezrnný…který z nich je nejlepší? Na to nelze jednoznačně odpovědět. Někdo upřednostňuje rohlík tukový, jiný celozrnný.

  Rozhodně však nemějte obavy a zkuste si upéct i některý z dalších druhů. Receptů naleznete na internetu celou řadu, jiste tak mezi nimi bude i ten pravý pro vás. Upéct si můžete také čokoládové muffiny nebo třeba řízek. Uvidíte, že se za nimi jen zapráší!


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak upéct


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás