Jak upéct ananas

Jana Olašinová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak upéct ananas

  Jak upéct ananas v troubě

  Ananas můžeme upéct v medu, na másle nebo na olivovém oleji. Záleží jen na vaší chuti, jestli k ananasu přidáte vanilku, skořici nebo třeba pepř a citron.

  Pečený ananas v medové marinádě

  Skvělou marinádu vytvoříte smícháním medu, citronové šťávy a vanilky. Dle chuti je možné přidat trochu rumu.

  Na kolečka, proužky či na kostičky nakrájený ananas smíchejte s marinádou, vložte do zapékací mísy a nechte krátce odležet. Připravený ananas dejte zapéct do trouby asi na patnáct minut. Po celou dobu ananas hlídejte, aby se nepřipekl. Podáváme hned po upečení.

 2. Jak naložit ananas

  Aby se zvýraznila chuť ananasu, můžeme jej před grilováním naložit. Vytvoříme si marinádu z medu, pomeranče a Tequilly. Do vniklé směsi vložíme nakrájený ananas a necháme v lednici hodinu odležet. Přečtěte si další tipy Jak naložit ananas.

 3. Jak na grilovaný ananas

  Grilovaný ananas je skvělá příloha k masu nebo sladká tečka na závěr grilování. Jeho příprava je rychlá a jednoduchá.

  Nakrájená kolečka ananasu vyjmeme z marinády a necháme okapat. Vložíme na rozpálený gril a necháme krátce opéct, dokud se neobjeví vypálené proužky od grilu. Poté kolečka ananasu otočíme na druhou stranu. Ananasu stačí na grilu pár minut a je hotovo. Nejlépe chutná ještě horký. Ananas můžeme grilovat i bez nakládání do marinády. Stačí jej potřít olivovým olejem.

 4. Jak na restovaný ananas

  Ananasový dezert vytvoříme snadno i na pánvi. Na rozpuštěném másle krátce orestujeme kolečka ananasu, které posypeme tenkou vrstvou cukru. Cukr na ananasu rychle zkaramelizuje a vytvoří sladkou krustu.

  Orestovaný ananas vyjmeme z pánve a můžeme podávat. Výborně chutná s vanilkou zmrzlinou nebo se šlehačkou a polevou z hořké čokolády.

 5. Ananas nasladko nebo naslano

  Ananas má přirozeně sladkou chuť, proto se více nabízí sladká úprava. Ananas se dá skvěle kombinovat s medem, skořicí, vanilkou, javorovým sirupem, citrónem nebo pomerančem. Příjemné aroma dodá pravý třtinový rum.

  Ananas se často podává i k masu a je možné ho použít při přípravě další slaných jídel. Pokud tedy nechceme přislazovat již dosti sladký ananas, můžeme jej ochutit pepřem nebo chilli.

 6. Jak nakrájet ananas

  Odříznete horní a spodní část ananasu a odstraňte tvrdou slupku. Dřevnatý střed je taky lepší vyříznout. Na grilování je vhodné nakrájet ananas na větší kusy. Nejlepší jsou kolečka nebo podélné proužky. Pokud pečete ananas v troubě na plechu nebo v zapékací míse, můžete jej nakrájet i na menší kostičky.

  Ananas je sice tropické ovoce, ale dá se vypěstovat i v našich domácích podmínkách, vše potřebné se dozvíte v článku Jak pěstovat ananas.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma ananas


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás