Jak upéct tortillu

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak upéct tortillu

  Co budeme potřebovat pro přípravu tortilly

  Myslíte si, že příprava tortilly bude vyžadovat speciální suroviny? Nebo že bude celý postup složitý? Tak to jste na omylu! Tortillu připravíte z několika zcela běžných surovin. Zároveň tento postup zvládne opravdu každý. Pokud tedy patříte mezi kuchaře začátečníky, nemějte obavy a do přípravy tortilly se s chutí pusťte!

  Co budeme potřebovat? Bude nám stačit pouze voda, olej, mouka a sůl. Ano, tortillu připravíte pouze ze 4 surovin! Pro pečení vašich prvních 4 tortill si připravte konkrétně:

  • 2 lžíce oleje,
  • 1 třetinu hrnku vlažné vody,
  • 1 hrnek hladké mouky,
  • 0,5 lžičky soli.

  A to je vše!

 2. Jak upéct tortillu

  Kromě toho, že pro přípravu tortilly potřebujete jen několik běžně dostupných surovin, je velmi jednoduchý i celý postup.

  Čím začneme? Nejdříve v misce smícháme mouku se solí. Následně postupně přiléváme olej a vodu. Jakmile v misce smícháme všechny uvedené suroviny, vytvoří se hladké těsto. Dlouhého hnětení se nemusíte obávat – to k výrobě těsta opravdu není potřeba.

  Jakmile máme připravené těsto, rozdělíme ho na 4 přibližně stejně velké díly. Každý z těchto dílů představuje budoucí tortillu.

  V dalším kroku z každého dílu vyválíme tenkou placku. Ty na závěr usmažíme na suché pánvi. Restování zabere jen malou chvilku. A máme hotovo!

 3. Jak jíst tortillu

  A jak tortillu jíst? Možností je opět několik. Nejčastěji je tortilla kombinována se zeleninou, masem a dipem. Je však jen na vás, s čím budete tuto placku jíst. Dáte přednost pikantní, nebo vegetariánské variantě? Troufáme si říci, že ani s jednou z variant neuděláte chybu!

  Možné je také volit různé druhy dipů. Asi nejtradičnějším z nich je ten česnekový, výborně však poslouží například i dip bylinkový či pikantní.

  Jak asi tušíte, do tortilly jsou pak další suroviny zabaleny. Stejně tak však mohou být například jen vloženy mezi dvě placky.

  A pokud vás příprava tortilly zaujme, můžete se pustit do pečení dalších potravin! Co tak vyzkoušet domácí žitný chléb? Nebo se raději pustíte do pečení čokoládových muffinů?

  Ti, kteří si troufnou, si mohou dokonce připravit domácí korpus a dát se do pečení vlastního dortu!


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak upéct


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás