Jak poznat, že křeček umírá

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak poznat, že křeček umírá

  Co je to smrt

  Nejprve si položme otázku, co je to vlastně smrt? Z biologického pohledu nastává smrt v okamžiku, kdy se zastaví životní funkce fyzického těla. Podle čistě ateistického pohledu na život bychom mohli říct, že smrtí fyzické schránky vše končí. V dnešní době je však tento pohled spíše přežitkem, kterého se drží pár posledních zarputilých jedinců.

  I když se o tom u nás příliš nemluví, v mnoha dalších zemích probíhají úspěšně v laboratorních podmínkách experimenty s mimosmyslovým vnímáním, textuje se schopnost telepatie a další věci.

  Odrazme se tedy od toho, že smrtí život nekončí, jak se říká, a podívejme se na celé téma z duchovní perspektivy.

  Stejně jako lidé, i zvířata nejsou jen zvířaty, ale jsou to ve své podstatě nesmrtelné duše, které na krátký řas přišly sem na Zemi, aby si prošly určitými prožitky. Před inkarnací si každá duše svobodně vybere, jakou zkušeností chce projít a během momentu, kdy vstoupí do ještě nenarozeného plodu, projde zapomněním. To znamená, že si není schopna přímo vybavit svou podstatu a nepamatuje si předešlé inkarnace. Na chvíli se rozhodne hrát si třeba na křečka.

  Teprve v momentě, kdy duše dokončí svůj úkol a opustí fyzické tělo, vrací se zpět do nehmotného světa a rozpomíná se, kým ve skutečnosti je.

  O tématu smrti a inkarnaci si můžete podrobněji přečíst v našem článku Jak poznat, že člověk umírá.

 2. Proč mám pocit, že křeček umírá

  Ještě než si řekneme, jak lze rozpoznat, že zvířátko skutečně zemře, podívejme se na to, odkud se tento náš pocit skutečně vzal. Nejprve si ale ještě připomeňme, že se tenhle článek věnuje tématu smrti spíše z duchovního pohledu a jestli máte pocit, že se zvířátko necítí nejlépe, neodkládejte raději návštěvu veterináře. Pouze odborně způsobilý člověk může zodpovědně říct, jaký je zdravotní stav vašeho křečka nebo jiného zvířátka. Určitě by vám s tím neměl radit pouze článek na internetu.

  Teď už ale k našim emocím. Jestli se zvířátko necítí dobře a byli jste s ním na veterině, lze říct, že jsou vaše obavy opodstatněné. Přesto pokud je zvířátko po zdravotní stránce v pořádku a vy i přes to máte pocit, že by se nemuselo dožít rána, zkuste se zamyslet, z čeho tyhle pocity pramení a jaká je jejich skutečná podstata.

  Především si ujasněme, že to není samotná smrt, z které máme někdy strach, ale spíše strach z něčeho cizího a neznámého. Žijeme ve společnosti, kde se o smrti nemluví a kde ji nejsme schopni přijímat jako přirozenou součást života. Žijeme teď a tady, vidíme jen aktuální život a chybí nad nadhled nad tím, že naše návštěva zde na Zemi je jen dočasná.

  Další z čeho máme strach, je strach z emocí, které budeme cítit, když někdo zemře, ať už je to naše zvířátko nebo blízký člověk. Bojíme se smutku a žalu – emocí, které neumím zpracovat. Od dětství jsme učeni, že je špatné dávat najevo emoce a tak když přijde podobná těžká chvíle, nejsme schopni se s ní vnitřně vypořádat a přijmout ji. Kluci od malička slyší, že správný chlap nebrečí a holčičky zase, že budou ošklivé. Přitom se jedná o přirozené uvolnění emocí, které je součástí lidského údělu zde na Zemi. Tedy prožívání.

 3. Jak poznat, že křeček umírá

  Jak tedy poznat, že se blíží moment, kdy zvířátko odejde? Citliví lidé, kteří jsou schopni mimosmyslově vnímat, to jsou schopni rozeznat hned více způsoby.

  Během života jsme to my, kdo se o zvířátko stará, ale ve chvíli, kdy opustí fyzickou schránku, aby nebylo samo, ujme se ho anděl proměny, který mu pomůže přejít do duchovní části světa. Anděla proměny lze poblíž zvířátka vnímat už několik dní před tím, než skutečně odejde.

  Další možností je si všimnout, že duše zvířátka z těla odchází během spánku nedlouho před tím, než zvířátko zemře. Duše se tímto způsobem připravuje na odchod z hmotného světa.

 4. Co se stane s duší po smrti

  Teď se ještě podívejme na to, co se stane s duší ve chvíli, kdy opustí fyzické tělo.

  Kromě anděla proměny pro duši přijde ještě několik dalších duší, které jí pomohou projít do duchovního světa a vzpomenout si, kým ve své podstatě je. Duše si zpětně prochází celou svou inkarnaci a hodnotí, jak jí prošla. Na základě nových zkušeností si pak vybírá další inkarnaci a prožitky, kterými chce projít.

  Jestli vás tohle téma zajímá a rádi byste se sami věnovali mimosmyslovému vnímání, podívejte se na náš článek Jak začít meditovat.


D
Dara 26.07.2021 – 09:44

Dobrý den. Křeček syrsky nám včera jako napůl mrtvý, dali jsme mu vodu a teplo a dnes se plazí, nejí, je mu přes 2 roky. Umírá?

Odpovědět

SB
Simona Bartáková 01.09.2021 – 10:26

Dobrý den, našla jsem křečka schouleneho v kulicce, nedýchal ani se nehnul. Nyní trochu jí malinko běhá , je pohublý a je takovej na půl živ, co dělat?

Odpovědět

Petr Novák
Petr Novák redaktor Skrblíka 02.09.2021 – 10:18

Dobrý den, raději doporučuji ihned kontaktovat veterináře.

Odpovědět

Anna Řezáčová 24.12.2021 – 11:37

Dobrý den, Nás křeček džungarský (bude mu v únoru rok) málo jí ale pije. Je docela málo aktivní a hodně spí. Myslíte že to má vliv na zimu? Předem moc děkuji.

Odpovědět

KZ
Kristýna Zatloukalová 14.01.2022 – 10:58

Dobry den mému kreckovi už nějakém ten týden nebylo dobře nějak stloustl a přestal jist ale trochu pil ale ne moc a včera večer jsem si všimla ze leží na rohu klece na boku úplně nafouknuta tak jsem si ji vytáhla snažila se chodit ale její Prusko bylo větší než ona celá tak jsem ji pak vrátila a dnes ráno už byla mrtvá nevíte co s ni mám udelat

Odpovědět

KZ
Kristýna Zatloukalová 14.01.2022 – 11:00

Dobry den mému křečkovi už nějakém ten týden nebylo dobře nějak nafoukl a přestal jist ale trochu pil ale ne moc a včera večer jsem si všimla ze leží na rohu klece na boku úplně nafouknuta tak jsem si ji vytáhla snažila se chodit ale její Prusko bylo větší než ona celá tak jsem ji pak vrátila a dnes ráno už byla mrtvá nevíte co s ni mám udělat

Odpovědět

RH
Rozalie Hrčková 11.02.2022 – 06:46

Především jste měla jít k veterináři.@Kristýna Zatloukalová:

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma jak poznat


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás