Jak opravit ucpaný záchod

Veronika Jelínková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak opravit ucpaný záchod

  Jak opravit ucpaný záchod

  Někdy se nemusí jednat o ten nejhorší scénář. Odpad může být ucpaný pouze toaletním papírem. V takovém případě nějaký čas vyčkejte. Papír je v míse rozloží a odpad se sám uvolní. Zkuste jednou za čas spláchnout, abyste viděli, zda už je dokonáno.

  Pokud je problém větší, vezměte si k ruce zvon. Budete potřebovat sílu k tomu, aby zvon dokázal ucpaný odpad uvolnit. Několikrát za sebou zkuste zatlačit.

  Pokud vám síly nestačí, vyzkoušejte chemii na odpady, kterou seženete v obchodě. Pro vyčištění odpadu postupujte podle návodu na obalu jednotlivých přípravků.

  Problémem může být také příliš mnoho odpadu, který chemie neumí zlikvidovat. Zkuste ještě prošťouchnutí toalety drátem. Možná se vám podaří příčinu ucpání vytáhnout.

  Jestliže ani tento způsob nefunguje, zavolejte odborníka.

 2. Babské rady na ucpaný záchod

  Na každý problém se najde rada, kterou se řídily naše babičky. Zároveň bývají babské rady ekologické a levné.

  V případě ucpaného záchodu pomůže jedlá soda a ocet. Nasypte do mísy půl skleničky jedlé sody a zalijte octem (nejlépe teplým). Nechte působit alespoň 25 minut. Potom zalijte horkou vodou. Ocet a jedlá soda uvolňuje hlavně biologický odpad.

  Tento způsob čištění odpadu použijte klidně i v koupelně, nebo ve dřezu v kuchyni.

 3. Jak předejít ucpání záchodu

  Ucpat toaletu můžete opravdu čímkoli. Je dobré tedy přemýšlet nad tím, co do wc házíte. Rozhodně není vhodné házet do záchodové mísy jakékoli použité hygienické potřeby. Ať už je jedná o ty dámské, nebo o dětské pleny.

  Stejně tak nevhazujte do mísy vlhčené ubrousky. Většina z nich není přizpůsobena ke splachování. V drogerii jsou k dostání speciální vlhčené ubrousky vhodné do toalety, ovšem i u nich je počet vhozených kusů omezen na tři. I tak bývá jejich rozpouštění dost dlouhodobé, jak ukazují testy.

  Do záchodu také nepatří některé potraviny, zejména s obsahem tuku, olejů, s obsahem větších kusů.

  V kuchyni a koupelně nainstalujte sítka. Ta zachytí to, co by mohlo odpady ucpat. Pokud máte ucpané umydlo či vanu, podívejte se, jak vyčistit odpad.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma bydlení


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás