Jak vyčistit odpad

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyčistit odpad

  Jak vyčistit odpad

  Čištění odpadu není nic složitého, je však třeba vědět, jak na to. Dále záleží také na tom, do jaké míry je odpad ucpaný. Ačkoli si často vystačíte s vlastními silami, v extrémních případech, kdy všechny vaše pokusy o vyčištění selžou, bude nutné volat odborníka.

  Pro čištění je také možné použít celou škálu prostředků. Můžete využít chemii, či se vydat přírodní cestou a sáhnout po octu a sodě. Velkým pomocníkem vám jistě bude také zvon na čištění odpadů.

  Ať už zvolíte jakýkoli způsob, nezapomínejte na ochranu vašeho zdraví. Chemické prostředky, ale i ocet a soda jsou dráždivé látky. Chraňte proto své oči o vyhněte se kontaktu prostředků s pokožkou.

 2. Jak vyčistit odpad u myčky

  Také odpad u myčky se může poměrně snadno ucpat – na vině jsou nejčastěji zbytky jídla.

  O tom, jak vyčistit odpad u myčky jsme již psali v našem návodu Jak vyčistit myčku. V něm se dočtete kromě postupu pro čištění odpadu také návod na vyčištění trysek či filtru.

 3. Jak vyčistit odpad vany

  Častým problémem, který se v domácnosti objevuje, je také špatně odtékající odpad vany. V takovém případě je ideální nejdříve vyzkoušet mechanické čištění.

  Nejdříve odstraňte kryt odtoku. Následně se pokuste pomocí drátku, kartáčku či jiného předmětu mechanicky odstranit nečistoty z odpadu. Pokud ani po vyčištění odpad dostatečně neodtéká, použijte zvon na čištění odpadu. Jak v tomto případě postupovat se dozvíte níže.

  Pokud ani tato možnost nepomůže, zvolte chemické čištění. Opět je jen na vás, zda zvolíte chemické přípravky, či se vydáte spíše přírodní cestou.

 4. Jak vyčistit odpad zvonem

  Čištění odpadu zvonem je velmi jednoduché a zvládne ho opravdu každý. Při tomto čištění se využívá podtlaku, který při pumpování vzniká. Pro čištění dřezů použijte menší zvon, který je k tomu určený.

  Nejdříve napusťte do dřezu či umyvadla trochu vodu. Nemusí jí být mnoho, stačí zhruba čtvrtina umyvadla. Následně nasaďte zvon na odpad a pumpujte s ním nahoru a dolů. Tímto vytvoříte podtlak, který uvolňuje ucpaný odpad.

 5. Jak vyčistit odpad octem

  Pro vyčištění odpadu výborně poslouží také obyčejný ocet. Ideálně pak v kombinaci s jedlou sodou. Takové čištění je navíc poměrně ekologické. Zároveň také levné.

  Na čištění budeme potřebovat pouze větší sáček jedlé sody, ocet (zhruba 250 ml) a horkou vodu.

  Nejdříve nasypeme do odpadu jedlou sodu. Tu následně zalijeme octem. Poté přijde na řadu horká voda. Po troškách s ní budeme zalívat ocet se sodou. Je však třeba být opatrný a lít vodu do odpadu opravdu postupně, látky spolu poměrně silně reagují. Kdybyste nalili horkou vodu do odpadu příliš rychle, směs by vám vytryskla ven.

  Odpad však není jedinou věcí v domácnosti, která občas potřebuje vyčistit. Stejně tak je třeba podle potřeby vyčistit troubu či žehličku. Jak na vyčištění žehličky se dozvíte v našem návodu s názvem Jak vyčistit žehličku.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma domácnost


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás