Jak hledat podle fotky

Lapetka
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak hledat podle fotky

  Jak hledat podle fotky v prohlížeči Google Chrome?

  Asi nejjednodušeji mohou hledat podle fotky uživatelé prohlížeče přímo od společnosti Google – tedy internetového prohlížeče Chrome. Zde postačuje najít obrázek, který chcete vyhledat i na jiných stránkách, kliknout na něj pravým tlačítkem myši a vybrat možnost Vyhledat obrázek pomocí vyhledávače Google. Na nové kartě se zobrazí jak výsledky, tedy totožné obrázky na různých stránkách, tak také vizuálně podobné obrázky – sedačka bude například vyfocená z jiného úhlu, v jiné barvě apod. Mohou se zde objevit samozřejmě také produkty odlišné, ale vzhledově velmi podobné – to zřejmě nijak neeliminujete, ale moc jich nebude a minimálně bude váš výběr velmi zúžen.

 2. Jak hledat podle fotky v ostatních prohlížečích?

  Pokud používáte jiný prohlížeč, také se nic neděje – otevřete si v něm webovou stránku Obrázky Google a následně už můžete hledat podle fotky.  Na výběr máte ze 3 možností:

  • Pokud máte fotku uloženou v počítači, pak ji stačí jen přetáhnout myší do vyhledávacího okénka (tam, kam běžně, na standardním vyhledávači, píšete text k vyhledání).
  • Pokud si nejste jistí, jak obrázek přetáhnout myší, můžete kliknout na ikonku fotoaparátu vpravo ve vyhledávacím okénku, zde vybrat možnost „nahrát obrázek“, kliknout na „procházet“ a obrázek v počítači vyhledat touto cestou.
  • Tuto možnost využijete, pokud hledáte obrázek z libovolné webové stránky a nikoliv z paměti počítače. Stačí na něj kliknout pravým tlačítkem a uložit si jeho URL adresu (volba “Kopírovat adresu odkazu” nebo podobná – v různých prohlížečích se může lišit, pokud na výběr není, vyberte „možnosti“ a tam jistě URL adresu najdete, tak ji ručně zkopírujte). Poté opět na stránce Obrázky Google klikněte na ikonku fotoaparátu, ale vyberte volbu „Vložte adresu URL“. Adresu zkopírujte a stiskněte Enter, případně klikněte na volbu „Vyhledávání podle obrázku“.

  Podobné služby jako Obrázky Google nabízí například i vyhledávač Bing. Zde stačí nahoře vybrat možnost Obrázky a dále už můžete postupovat stejně, jako jsme popsali výše. Bing navíc nabízí i možnost obrázek kamerou rovnou pořídit.

 3. Jak hledat podle fotky na mobilu?

  Pokud chcete hledat podle fotky a nemáte k dispozici počítač, ale pouze mobil, jsou dvě možnosti – na výběr mezi nimi ale moc nemáte – jednu využijete, pokud hledáte obrázek na webu, druhou, pokud máte obrázek v paměti telefonu či tabletu.

  Ta jednodušší cesta vede opět přes prohlížeč Chrome. V něm si najděte obrázek, podle kterého chcete hledat, podržte jej (klikněte a držte) a následně vyberte volbu „Vyhledat tento obrázek ve službě Google“. Bohužel takto nevyhledáte obrázek, který vám někdo poslal, nebo který jste si sami vyfotili, ale pouze ty, které jsou na internetu.

  Pokud chcete hledat podle fotky na mobilu, tedy takové, kterou máte vyfocenou, pak můžete na mobilním zařízení použít webové stránky reverse.photos nebo již zmíněný vyhledávač Bing, který umí nahrát také fotku uloženou v mobilním zařízení.

  Můžete si také nainstalovat nějakou aplikaci určenou přímo pro vyhledávání podle fotografií – pro iOS to může být například aplikace Reverse Image Search (zdarma, nákupy v aplikaci) nebo Google Lens, případně Search by Image pro Android telefony.

  Vzhledem k tomu, jak často tuto aplikaci využijete, je však pravděpodobně jednodušší využít zmíněných webových prohlížečů. Pokud by vás zajímaly další užitečné aplikace, můžete se podívat na naše tipy jak pro Apple, tak Android telefony.

 4. Jak hledat na Aliexpressu podle fotky?

  Pokud chcete vyhledávat na počítači či notebooku, postupujte stejně, jako jsme popsali v boxíku „jak hledat podle fotky“. Obrázek z Aliexpressu si uložte, nebo zkopírujte jeho URL adresu a vyhledejte pomocí stránky Google Images.

  Velmi pravděpodobně budou mezi výsledky i jiné stránky, než Aliexpress, takže hledání bude vyžadovat trochu trpělivosti. Pokud nevíte, jak na Aliexpressu nakupovat, podívejte se na náš návod.

  Jednodušší práci budete mít s mobilní aplikaci Aliexpressu a pro vyhledávání zboží podle fotky je proto mnohem vhodnější – po jejím otevření v pravém horním rohu, vedle políčka pro vyhledávání, klikněte na ikonku fotoaparátu. Následně si vyberte, jestli chcete hledané zboží vyfotit, nebo vybrat z galerie, fotku nahrejte a po chvilce vám aplikace vyhodnotí a zobrazí produkty, které by vás mohly zajímat.

  A mimochodem – věděli jste, Skbrlík vám tipy z Aliexpressu přináší pravidelně? :-)

 5. Jak najít místo podle fotky?

  Stejným způsobem, jako jakoukoliv jinou věc, tedy pomocí stránek Google Obrázky nebo Bing. U míst je třeba počítat s tím, že čím „profláknutější“ daná destinace nebo místo je, tím pravděpodobněji bude výsledek správný.

  Také pokud je lokalita sice známá, ale snadno zaměnitelná s jinou, nemusí být výsledek 100%, minimálně by vás měl ale správně nasměrovat. Pokud tedy budete hledat Big Ben, nebo ikonický obrázek londýnského metra, Google nebo Bing velmi pravděpodobně město poznají.

  Když vám však kamarád pošle fotku náhodné Chorvatské pláže, není úplně jisté, že podle obrázku pozná vyhledávač přesně to správné místo – v tom případě se lze řídit například počtem obrázků z dané oblasti nebo zkusit další fotku.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma internet


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás