Jak zjistit šablonu WordPress

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zjistit šablonu WordPress

  Jak zjistit šablonu WordPress

  Ačkoli to možná mnohé překvapí, zjistit, jakou WordPress šablonu daný web používá, opravdu není nic složitého. Snadno se tak můžete dozvědět název použité šablony i přesto, že nejste správcem daného webu.

  Pokud byste nepotřebovali zjistit šablonu na cizím webu, ale na tom vlastním, nejspíše již víte, jak na to. Pokud přeci jen ne, poradíme Vám- podívejte se ve WordPressu, konkrétně v menu, na záložku Vzhled.

  Po rozbalení menu vyberte z nabídky možnost Šablony a pak se jen v horní části obrazovky podívejte, jaký název má právě vaše šablona.

 2. Kde zjistit šablonu WordPress

  Perfektním nástrojem, který vám pomůže zjistit, o jakou WordPress šablonu se jedná, je web WPthemedetector.com. Funguje velmi jednoduše – do vyhledávače na této stránce zadáte adresu stránky, jejíž WordPress šablona vás zajímá. Následně stránka vygeneruje informace k dané šabloně. Jednoduché, nemyslíte?

  Pokud by vás navíc nezajímala pouze samotná šablona, ale i použité pluginy, bude vám tato stránka dobrým pomocníkem také. Stejným způsobem se snadno dozvíte, jaké pluginy daná stránka používá.

 3. Jak změnit šablonu WordPress

  Složitá není ani změna šablony na vašem webu. Pojďme si proto říci, jak lze šablonu změnit, pokud pracujete s Wordpressem. Nejdříve je třeba vybrat v menu záložku Vzhled. Následně si pod možností Šablony můžete vybrat některou z nabízených (některé z nich jsou i zdarma), případně si do systému nahrát šablonu vlastní.

  Rozhodně není na místě zavrhovat šablony, které jsou zdarma. Tyto šablony je možné personalizovat, a ačkoli jsou zdarma, můžete díky nim vytvořit sice jednoduchý, ale funkční web.

  Jaký bude vzhled webu pak již záleží především na vás. Nezapomínejte však na fakt, že ne každá WordPress šablona je vhodná pro každý typ webu.

  Kromě zjištění názvu WordPress šablony vám rádi odpovíme například na otázku, jak zjistit teplotu procesoru. Stačí se jen podívat na náš návod, jak zjistit teplotu CPU. Nebo vás spíše zajímá, jak zjistit IP adresu?


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma internet


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás