Jak editovat PDF

Raul Cruz
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak editovat PDF

  Jak editovat PDF v programu Microsoft Word

  Nejrychleji upravíme soubor PDF v programu Microsoft Word, který je součástí dobře známého kancelářského balíku Microsoft Office. Úpravu PDF, bez nutnosti doinstalování doplňků, obsahují verze Microsoft Office 2013 a vyšší.

  Tento postup je dobré použít na drobné úpravy malého rozsahu, protože rozsáhlejší dokument PDF s obrázky a jinými grafickými prvky, by už Word nemusel korektně zvládnou. Na změnu textu je však naprosto dostačující.

  Spustíme program Word, najedeme na “Soubor/Otevřít” a najdeme požadovaný soubor PDF. Soubor otevřeme a vytvoříme nabízenou kopii. Původní soubor PDF zůstane zachován beze změn. Provedeme požadované úpravy, které budou viditelné pouze v kopii dokumentu.

  Po provedených úpravách soubor opět uložíme.

 2. Jak editovat PDF online

  Pro online editaci zdarma lze použít nástroj Sejda, který je dostupný na webu. Sejda je sice v angličtině ale práce s tímto nástrojem není složitá. Požadovaný soubor PDF na titulní stránce nástroje načtete po otevření odkazu tlačítkem “Upload PDF file” do webového prohlížeče a dále lze upravovat nástroji v nástrojové liště, která se objeví nad načteným souborem.

  Nástrojová lišta obsahuje úpravu textu, odkazů, formulářů, obrázků a dalších prvků. Lze vkládat nové obrázky, lze mazat a formátovat text, lze přidávat odkazy atd. Možnosti úprav jsou opravdu bohaté a původní PDF soubor lze kompletně změnit.

  Po provedených úpravách stačí kliknout na zelené tlačítko “Apply Changes” dole a soubor je upraven. Hotový soubor stáhneme do svého počítače kde se uloží jeho kopie pod stejným názvem, jako má soubor původní.


IS
Igor Sirák 09.12.2020 – 08:35

Dobrý den můžete mi poradit ? Mám zakoupeny program PDF-XChange Pro editor. Vše běží v pořádku až na jedno. Když stáhnu nějaký dokument v pdf, nejde spustit funkce "výběr textu" a "zvýraznění". Přitom dokument není chráněn heslem. Dá se to nějak vyřešit ? Alebo mi dáte typ, na koho se obrátit ? Děkuji. Dr. Sirák

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma internet


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás