Jak zjistit font písma

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zjistit font písma

  Jak zjistit font písma

  Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, zjistit font písma není nic složitého. Pokud hledáte název ve Wordu, jedná se o něco jednodušší cestu, zjištění názvu fontu z obrázku či PDF však také není nic složitého.

 2. Jak zjistit font písma

  Jak zjistit font písma ve Wordu

  Zjistit font ve Wordu je opravu velmi jednoduché.

  Nejdříve je třeba kurzorem myši označit slovo či písmo, jehož font potřebujete zjistit.

  Následně se stačí podívat na horní lištu, kde je v okně na levé straně font uveden. Pokud si nejste jisti, zda se díváte na správné místo, stačí se kurzorem dostat na dané místo. Pak už je třeba jen vyčkat, nemusíte nikam klikat. Během chvilky se vám zobrazí nápověda, o co přesně se jedná.

  Vedle okna s názvem fontu se také můžete podívat na velikost písma či zjistit, zda se jedná o tučné písmo či kurzívu.

  Výše uvedené okno slouží zároveň ke změně písma – stačí do něj napsat, jaký font si přejete, případně si otevřít nabídku a font si dle uvážení vybrat.

 3. Jak zjistit font písma

  Jak zjistit font písma na internetu

  Ne vždy je samozřejmě možné zjistit font písma ve výše uvedeném programu. Jedná se především o situace, kdy potřebujeme zjistit font daného obrázku či PDF souboru. I u těchto souborů existuje možnost, jak font zjistit.

  Konkrétně se jedná o webové stránky, které jsou k tomuto účelu vytvořené. Nahrajete na ně obrázek či PDF soubor s písmem, jehož font potřebujete zjistit, a stránka vám následně vygeneruje název fontu daného písma. Jednoduché, že?

  Nyní si pojďme představit několik online nástrojů, díky nimž lze název zjistit.

  WhatTheFont

  Jedničkou pro zjišťování fontů je online služba WhatTheFont. NAvíc je možné nahrát soubor z počítače, či zadat URL adresu. Pokud tedy potřebujete zjistit, jak se dané písmo jmenuje, doporučujeme WhatTheFont rozhodně vyzkoušet!

  Identifont

  V tomto případě vám bude web klást otázky týkající se charakteristických znaků daného fontu. Na základě toho vyhodnotí, o jaké písmo by mohlo jít. Web vám však většinou ve výsledku nabídne hned několik fontů, výběr toho správného je pak tedy jen na vás.

  FontFace Ninja

  Dalším zajímavým nástrojem, který vám v dané věci výborně poslouží, je FontFace Ninja. I v tomto případě se vám zobrazí ve výsledku hned několik různých názvů. Výběr toho pravého bude opět jen na vás. Je však třeba vyzdvihnout, že FontFace Ninja vyhledává výsledky opravdu velmi rychle.

  Zjistit název fontu tedy není vůbec složité. Podobné je to v případě, že chcete zjistit název písničky. Nejde o nic složitého, stačí pouze vědět, jak na to.


O
Olson 13.04.2021 – 06:55

A jak zjistím font v objektu WordArtu? Tam se totiž v okénku neobjeví nic.

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma internet


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás