Jak nastavit email v iPhonu

Jiří Podval
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nastavit email v iPhonu

  Jaké jsou možnosti nastavení emailu v iPhonu

  Pro nastavení emailového účtu do iPhonu existuje několik řešení. Každý z těchto postupů je zpravidla jednoduchý a zvládne ho i začátečník.

  Nejčastějším způsobem jak spravovat svojí emailovou schránku na telefonech iPhone je přidání účtu do systémové aplikace Pošta. Tato aplikace je již z výroby nainstalovaná v telefonu.

  Druhým způsobem je instalace aplikací, které spravuje server, u kterého máme registrovaný emailový účet. V České republice se z velké části jedná o aplikaci Email.cz od Seznam.cz a nebo aplikaci Gmail od společnosti Google.

  Třetím a nejméně pohodlným řešením je přihlašování do emailového účtu pomocí opět systémové aplikace Safari. Safari je webový prohlížeč, se kterým můžeme brouzdat po internetu. Díky němu je ale také možné se přihlásit k emailu stejně jako z klasického stolního počítače nebo notebooku.

 2. Jak nastavit email v systémové aplikaci Pošta

  Aplikace Pošta, která je součástí operačního systému iOS, je velmi intuitivní na ovládání. Jednou z největších výhod této aplikace je, že v ní můžeme spravovat všechny své emailové účty. Odpadá tedy nutnost mít pro každý účet samostatnou aplikaci.

  Jak nastavit email do aplikace pošta?

  1. Klikněte na nabídku Nastavení.
  2. Z nabídky vyberte a otevřete Pošta, kontakty, kalendáře a z následujícího okna Přidat účet.
  3. Po rozkliknutí nabídky Přidat účet si vyberte poskytovatele, u kterého máte registrovanou emailovou adresu (emaily na serverech Seznam.cz, Centrum.cz apod. zadávejte pod složky Jiný).
  4. V následujícím kroku budete vyzvání k zadání jména, emailové adresy a hesla. Položka Popis je nepovinná).
  5. V naprosté většině případů dojde k propsání všech nastavení automaticky. V případě, že se tak bohužel nestane, je nejlepší se obrátit přímo na podporu poskytovatele.
  6. Pokud vše proběhlo v pořádku, během chvíle se vám v aplikaci Pošta zobrazí vaše zprávy.
 3. Jak nastavit email v aplikaci provozovatele serveru

  Originální aplikce provozovatelů serverů mohou být pro mnohé uživatele srozumitelnější, než systémová aplikace Pošta. Tyto aplikace se vzhledem příliš neliší od klasického zobrazení v počítači.

  Mezi nejpoužívanější aplikace patří v České republice Gmail od společnosti Google a Email.cz od Seznam.cz. Tyto a další aplikace si můžete bezplatně stáhnout z App Store.

  Po instalaci budete vyzváni pouze k zadání emailové adresy a hesla k vašemu účtu. Výhodou těchto aplikací je jejich automatické nastavení na příchozí a odchozí servery. Nemůže se tedy nastat problém s přihlášením.

 4. Jak zobrazit email v prohlížeči Safari

  Třetím způsobem jak spravovat svojí emailovou schránku je přihlášení přímo přes webový prohlížeč. U telefonů iPhone je systémová aplikace Safari, která slouží pro prohlížení internetového obsahu.

  K emailu se přihlásíte stejně jako na počítači. Přejdete na stránku provozovatele, a zadáte emailovou adresu a heslo.

  V případě, že se rozhodnete pro správu emailů využívat webový prohlížeč, doporučujeme si úvodní stránku uložit do záložek. Vyhnete se tak neustálému zadávání adresy a hesla.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma Apple


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás