Levné letenky z ČR: Karibik za 12 590 Kč, Benátky od 508 Kč, Brazílie za 11 290 Kč

Středa, 01. ledna 2020, Lapetka

mKarta Svět = výhodná debetka pro cestovatele

mKarta Svět od mBank

 • mKarta Svět je debetní karta. Neberete si úvěr.
 • Výběry nad 1 500 Kč v zahraničí zdarma. Z libovolného bankomatu.
 • Výhodnější kurzy pro platby kartou v cizině.

Začínat cestování dlouhou jízdou na vzdálené letiště nemusí vyhovovat všem – někdo v něm vidí příležitost mrknout do nového města, jiný nutné zlo. Naše dnešní tipy na levné letenky jsou určeny (nejen) té druhé skupině – vybrali jsme pro vás tipy na lety do celého světa z ČR.

 1. Bari od 643 Kč
  Na zimní výlet se můžete vydat s nízkonákladovou společnosti Wizz Air do italského Bari, a to přímo z Prahy. Zpáteční letenku pořídíte za výhodnou cenu od 643 Kč a v nabídce jsou lednové i únorové termíny. Bari je hlavním městem provincie Apulia, a stejně jako v jiných italských městech, zde naleznete množství historických památek, typickou architekturu, fantastické jídlo a pití a rušné ulice plné života. Další tipy si můžete přečíst v samostatném průvodci po Bari, který jsme pro vás sepsali.
  Odlet Praha Aerolinky Wizz Air Termíny leden – únor 2020
 2. Nairobi za 12 790 Kč
  Od března až do června 2020 můžete letět se společností Lufthansa levně do Nairobi. Letenky seženete na mnoho termínů a kombinovat tak můžete odlet i přílet dle libosti. V ceně letenek je jedno příruční a dvě odbavená zavazadla. Na každé cestě je jeden rychlý přestup ve Frankfurtu. Levné letenky do Keni můžete využít například k návštěvě safari – ta jsou v Keni vyhlášená. Zkuste si přečíst pár recenzí a vybírat návštěvu těch zařízení, která se ke zvířatům chovají humánně.
  Odlet Praha Aerolinky Lufthansa Termíny zobrazit kalendář
 3. Brusel od 778 Kč
  Akční letenky do Bruselu pořídíte u irské společnosti Ryanair. Levné letenky s odletem z Prahy koupíte v průběhu února i března 2020. Nejlevnější zpáteční letenka vás vyjde na 778 Kč, ale i jindy se vejdete do tisícovky. Ryanair létá na letiště Charleroi. Pokud máte čas, vyhraďte si na tento výlet více dní a zajeďte se podívat i do kouzelných Brugg – troufáme si říci, že je to město mnohem zajímavější, než Brusel. Ať už se rozhodnete jakkoliv, projděte si před odletem našeho průvodce po Bruselu.
  Odlet Praha Aerolinky Ryanair Termíny únor – březen 2020
 4. Tokio za 12 390 Kč
  Levné letenky do Tokia seženete na velmi mnoho termínů v dlouhém odbobí od ledna až července 2020, s pár výjimkami – měsíce březen a červenec jsou bez odletů, duben naopak bez příletů. Letenky seženete přímo z Prahy s jedním přestupem v Düsseldorfu u společností Eurowings (let Praha – Düsseldorf) a All Nippon Airways (let Düsseldorf – Tokio). Letenky však koupíte jednoduše v jednom balíčku na odkaze níže. Cena za letenky zahrnuje kromě příručního také dvě odbavená zavazadla.
  Odlet Praha Aerolinky Eurowings / All Nippon Airways Termíny zobrazit kalendář
 5. Kišiněv od 767 Kč
  Hlavní město Moldávie, Kišiněv, je považováno za jedno z nejzelenějších měst Evropy. Tato zatím ne úplně objevená destinace je vhodnou volbou pro ty, kteří nemají rádi profláknutá místa, kde se tísní s hromadou dalších turistů. Akční letenky do Kišiněva nabízí Wizz Air. Letenky se dají pořídit již za cenu 767 Kč, která však nezahrnuje odbavené zavazadlo.
  Odlet Praha Aerolinky Wizz Air Termíny leden – únor 2020
 6. Curacao za 12 590 Kč
  Několik posledních letenek je k dispozici do exotického Karibiku – na ostrov Curacao. Karibik je jistě skvěou volbou, pokud plánujete letět někam za teplem s cílem vyhnout se plískanicím a studenému počasí v ČR. Levné letenky do Karibiku pořídíte na březen 2020 u Air Canada. Cena za letenky zahrnuje také jedno odbavené zavazadlo do 23 kg, u příručního zavazadla si dejte pozor, podmínky se na obou cestách liší (tam můžete mít s sebou na palubě jedno zavazadlo do 8 kg, zpět pak jedno do 10 kg a jedno do 2 kg). Let zahrnuje dva přestupy, z nichž jeden je v Kanadě, je proto zapotřebí vyřídit si cestovní povolení ETA.
  Odlet Praha Aerolinky Air Canada Termíny zobrazit kalendář
 7. Londýn od 718 Kč
  Nejlevnější letenky do Londýna s odletem z Česka, konkrétně z Brna, jsou nyní v nabídce u společnosti Ryanair. Zpáteční akční letenky do Londýna seženete již od 718 Kč. Jak už to u nízkonákladovek bývá, přílet je na vzdálenější letiště Stansted. Na cestu do centra města můžete využít hned několik autobusových linek odjíždějících přímo z letiště – jízdenky seženete online, přičemž platí, že čím větší předstih, tím by měla být nižší cena. Již se nám ale povedlo sehnat nejlevnější jízdenky i přímo na místě, na Victoria Coach Station. Před odletem se můžete podívat na další tipy k cestě do Londýna do našeho průvodce.
  Odlet Brno Aerolinky Ryanair Termíny leden – březen 2020
 8. Fortaleza za 11 290 Kč
  Levné letenky do Brazílie seženete s odletem z Prahy na období od března až do června 2020, přičemž v březnu a dubnu je k dispozici méně termínů, ale vybrat se dá. Fortaleza je město, které by se dalo lehce přirovnat k hlavnímu městu Brazílie, jen přenesenému na rovník – Fortaleza se nachází na severovýchodním pobřeží, necelých 1 000 km od rovníku. Let zahrnuje jeden přestup v Lisabonu (pokud budete mít dost času, určitě se zajeďte do města podívat). Odbavené zavazadlo je na tomto letu za příplatek.
  Odlet Praha Aerolinky TAP Portugal Termíny zobrazit kalendář
 9. Milán od 518 Kč
  V první polovině roku 2020 pořídíte levné letenky do italského Milána. Nejlevnější letenky jsou k dispozici s odletem z Brna, z Prahy pořídíte letenku o několik desítek korun dráž. Akční letenky do Milána jsou k dispozici od ledna do května 2020. Ryanair létá do nedalekého Bergama, při příletu nebo odletu rozhodně doporučujeme navštívit starou část tohoto města. Na našich stránkách seženete i průvodce po Miláně, tak pokud se pro cestu rozhodnete, podívejte se do něj.
  Odlet Brno / Praha Aerolinky Ryanair Termíny leden – květen 2020
 10. Johannesburg za 11 790 Kč
  Od konce dubna do května 2020 můžete levně letět do Johannesburgu. Levné letenky do Jihoafrické republiky pořídíte u společnosti Alitalia s odletem z Prahy a přestupem v Římě – některé přestupy jsou i okolo 8 hodin a přes den, takže se klidně vydejte třeba na pizzu, těstoviny, báječnou zmrzlinu nebo espresso do centra. V ceně letenky jsou dvě příruční (do 8 a do 2 kg) a jedno odbavené zavazadlo do 23 kg.
  Odlet Praha Aerolinky Alitalia Termíny zobrazit kalendář
 11. Eindhoven od 610 Kč
  Nejlevnější letenky do Eindhovenu s odletem z Prahy nyní koupíte u společnosti Ryanair. Dá se využít jak víkendový, tak prodloužený termín. Akční letenky do Eindhovenu jsou dostupné od 610 Kč a vybírat můžete z termínů v prvním čtvrtletí roku 2020. Co v Eindhovenu vidět, jak ušetřit, nebo jak se dostat z letiště, si přečtete v samostatném průvodci po Eindhovenu.
  Odlet Praha Aerolinky Ryanair Termíny leden – březen 2020
 12. Moskva za 4 590 Kč
  Levné letenky do Moskvy pořídíte na období od ledna až do června 2020 u společnosti Air Baltic. K dispozic je opravdu velmi mnoho termínů, takže můžete letět klidně i jen na prodloužený víkend. Odbavené zavazadlo je za příplatek a během letu je jeden rychlý přestup v Rize. Odlet je z Prahy.
  Odlet Praha Aerolinky Air Baltic Termíny zobrazit kalendář
 13. Kodaň od 658 Kč
  K výletu můžete využít také nabídku akčních letenek do Kodaně. Levné letenky do Kodaně,  města proslulého sochou Malé mořské víly, nyní seženete u společnosti Ryanair. Co kromě této sochy můžete vidět, nebo jak se v Kodani přepravovat, se dočtete v našem průvodci po Kodani. Cena akční zpáteční letenky začíná na částce 658 Kč. Jak je to u nízkonákladovek běžné, cena nezahrnuje odbavené zavazadlo, ale na městský výlet by vám to odbavené mělo stačit.
  Odlet Praha Aerolinky Ryanair Termíny leden – duben 2020
 14. Adis Abeba za 12 790 Kč
  Levné letenky do Etiopie nyní seženete u společnosti Lufthansa. Odlet je z Prahy, jeden poměrně rychlý přestup v německém Frakfurtu. Termíny můžete vybírat od konce února do května 2020. Etiopie toho má, stejně jako sousední Keňa, mnoho co nabídnout. Naleznete zde jedno z největších otevřených tržišť Afriky, etnologická muzea, i přírodní zajímavosti.
  Odlet Praha Aerolinky Lufthansa Termíny zobrazit kalendář
 15. Budapešť od 518 Kč
  Budapešť je jedním z nějhezčích měst Evropy a byla by škoda ji na svých cestách vynechat. Tato nabídka od společnosti Ryanair bude zajímavá především pro obyvatele severních Čech – jihomoravákům se cesta na letiště do Prahy nemusí vyplatit a mohou se vydat do Budapešti i vlakem nebo autobusem. Levné letenky do Budapešti z Prahy seženete na termíny od ledna až do března 2020. Pokud se rozhodnete tohoto tipu využít, nezapomeňte se po koupi letenek na naše stránky vrátit a přečíst si našeho průvodce po Budapešti.
  Odlet Praha Aerolinky Ryanair Termíny leden – březen 2020
 16. Ulánbátar za 15 790 Kč
  Velmi mnoho termínů letenek – od ledna až do července 2020, je k dispozici z Prahy do Ulánbátáru přímo z Prahy. Cestou do hlavního města Mongolska je jeden přestup v Moskvě. Levné letenky do Mongolska přináší společnost Aeroflot.
  Odlet Praha Aerolinky Aeroflot Termíny zobrazit kalendář
 17. Benátky od 508 Kč
  Levné letenky do Benátek přináši irští Ryanair. Letenky za příznivou cenu seženete na období od ledna do března 2020 – pokud budete dobře plánovat, můžete navštívit i světoznámý karneval, který se v roce 2020 koná od 8. 2. do 25. 2. Pokud byste uvítali i další tipy na výlet do tohoto města, podívejte se do našeho průvodce po Benátkách.
  Odlet Praha Aerolinky Ryanair Termíny leden – březen 2020
 18. Vancouver za 9 990 Kč
  Velmi levné letenky do Kanady, konkrétně do Vancouveru, seženete díky kombinaci letenek společností American Airlines a British Airways. Vybírat můžete z termínů od ledna až do května 2020 – v každém měsící je k dispozici dost termínů za tuto cenu. Odbavené zavazadlo je sice u tohto letu za příplatek, ale nemělo by to být velkou překážkou, jelikož v ceně jsou dvě příruční zavazadla – jedno do 10 kg s rozměry 56 cm x 45 cm x 25 cm a druhé menší (40 cm x 30 cm x 15 cm) do 3 kg.
  Odlet Praha Aerolinky American Airlines / British Airways Termíny zobrazit kalendář

Komentáře