Zavazadla Lufthansa 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Lufthansa je německá letecká společnost, která létá do více než dvou stovek destinací v 80 zemích světa. Založena byla v roce 1953, své hlavní základny má na letištích ve Frankfurtu a Mnichově. Z České republiky Lufthansa provozuje pravidelné letecké spojení mezi Prahou, Mnichovem a Frankfurtem.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u aerolinek Lufthansa 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u aerolinek Lufthansa 2021

Maximální hmotnost příručního zavazadla u Lufthansy činí 8 kg, rozměry nesmějí překročit hodnoty 55 × 40 × 23 cm.

Ve třídách Economy Class a Premium Economy Class mají cestující právo na přepravu jednoho kusu zavazadla, ve vyšší obchodní a první třídě si mohou na palubu přinést dva kusy.

Kromě toho je možné v letadle cestovat s další taškou, kabelkou nebo brašnou s notebookem s rozměry do 30 × 40 × 10 cm.

Dítě do 2 let nemá povoleno palubní zavazadlo, ale lze přepravovat buď jednu autosedačku, jednu korbičku z kočárku, nebo jeden skládací kočárek.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u aerolinek Lufthansa 2021

Na evropských letech lze cestovat s odbavovaným zavazadlem pouze v rámci tarifů Economy Classic, Economy Flex (u obou jedno zavazadlo do 23 kg) a v Business Class (2 ks zavazadel do 32 kg).

U nejlevnějších letenek v tarifu Economy Light není zapsané zavazadlo v ceně.

U letů s alespoň jedním mezikontinentálním segmentem je odbavované zavazadlo zahrnuto v ceně letenky. V ekonomické třídě si je možné vzít jedno 23kg zavazadlo, ve třídě Premium Economy dvě zavazadla po 23 kg, v Business Class 2 zavazadla po 32 kg a v první třídě až tři zavazadla po 32 kg.

Výjimkou jsou lety ze Skandinávie do Spojených států. V ceně letenky tarifu Economy Light je jen příruční zavazadlo do 8 kg. Odbavené zavazadlo s hmotností do 23 kg je třeba dokoupit na každý let jednotlivě, při koupi přes internet cestující zaplatí 60 dolarů nebo 100 dolarů na letišti.

Součet tří stran odbavovaného zavazadla nesmí překročit hodnotu 158 cm.

3Poplatky za zavazadla u aerolinek Lufthansa 2021

K letenkám v tarifu Economy Light lze přikoupit odbavené zavazadlo online za 15 eur, na přepážce letiště za 30 eur nebo u odletové brány za 55 eur pro lety po Německu. U letů v rámci Evropy zaplatíte 25 eur online, 40 eur u přepážky na letišti nebo 55 eur u odletové brány. U mezikontinentálních letů je ve všech třech případech jednotná sazba 50 eur.

Poplatky za dodatečné odbavené zavazadlo i za nadlimitní zavazadla se liší v závislosti na třídě a destinaci. Více zde.

Pokud zavazadlo přesáhne hmotnost 23 kg, nebo je součet rozměrů větší než 158 cm, jsou v ekonomické třídě účtovány poplatky od 40 do 150 eur. Jestliže je zároveň překročena hmotnost i rozměr, doplatí cestující od 80 do 300 eur. U letů ze Skandinávie do USA jsou poplatky za nadlimitní zavazadlo vyšší, pohybují se od 350 do 650 dolarů.

Za standardní dodatečné zavazadlo v ekonomických třídách zaplatí cestující od 70 do 250 eur. Za zavazadlo přesahující hmotnostní nebo rozměrový limit 110 až 400 eur a za zavazadlo nadlimitní v obou rozměrech 150 až 550 eur.