Zavazadla British Airways 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

British Airways jsou britské aerolinky založené v roce 1974, pravidelně létají do destinací na všech šesti obydlených kontinentech. Z Česka létají na londýnské letiště Heathrow.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u British Airways 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u British Airways 2021

Na letech British Airways je možné cestovat s jedním kusem příručního zavazadla s rozměry do 56 × 45 × 25 cm. Jeho hmotnost nesmí překročit 23 kg.

Spolu s ním si lze do letadla vzít jednu kabelku, brašnu s notebookem či jiné menší zavazadlo s maximálními rozměry 40 × 30 × 15 cm. Jen na letech do/z Brazílie se rozměry liší: 45 × 36 × 20 cm. Nadlimitní palubní zavazadla jsou odbavena za dodatečný poplatek a umístěna do zavazadlového prostoru.

Od ledna 2018 vstoupilo v platnost nové bezpečnostní opatření na letech z Egypta, Turecka, Tuniska, Jordánska, Libanonu a Saúdské Arábie do Spojeného království. V příručním zavazadle není dovoleno převážet notebooky, tablety ani telefony s většími rozměry než 16 × 9,3 × 1,5 cm, ani tzv. periferní zařízení jako klávesnice, externí disky a power banky, které mají větší než uvedené rozměry. Přesnější informace najdete zde.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u British Airways 2021

Maximální hmotnost zavazadla u British Airways činí 23 kg, rozměry nesmějí překročit hodnotu 90 × 75 × 43 cm. Tato pravidla platí na všech letech v ekonomické třídě.

Pro některé destinace v Africe, v Japonsku a lety mezi Severní Amerikou a Indií, respektive Saúdskou Arábií jsou v ekonomické třídě dovolena 2 zavazadla do 23 kg. Od ledna 2018 se změnil i hmotnostní limit na letech do/z Brazílie. Nyní je bezplatně přepravováno zavazadlo do 23 kg, hmotnost 23 až 32 kg podléhá dalším poplatkům a zavazadlo nad 32 kg nebude přepraveno.

Na vybraných vnitroevropských letech letenka zahrnuje pouze příruční zavazadlo. Doporučujeme důkladně zkontrolovat tarif letenky, na webových stránkách British Airways je letenka bez zapsaného zavazadla označována jako Hand baggage only. Jedno odbavené zavazadlo lze dokoupit v závislosti na odletovém letišti a destinaci za 25 až 75 eur. Výhodnější cena je při nákupu předem on-line, 75 eur za platbu až na letišti.

3Poplatky za zavazadla u British Airways 2021

Přikoupení odbaveného zavazadla k tarifu Basic na lince Praha – Londýn Heathrow stojí v případě nákupu online a v předstihu 40 eur za první zavazadlo a 70 eur za druhé zavazadlo. Při platbě až na letišti se platí 75 eur. Za překročení hmotnosti zavazadla od 23 kg do 32 kg se doplácí 75 eur.

Dokoupení každého dalšího zavazadla na lety po Evropě stojí na letišti 75 eur pro každý jednotlivý let. Ušetřit můžete přikoupením jednoho zavazadla předem přes internet. Ceny se liší v závislosti na odletovém a cílovém letišti, pohybují se mezi 25 eury pro lety v rámci Spojeného království po 55 euro u vzdálenějších destinací. Za druhé zavazadlo zaplatíte vždy 70 eur.

Na mezikontinentálních letech raději zkontrolujte ve své rezervaci, kolik zavazadel je zahrnuto v ceně. Za každé další zavazadlo v ekonomické třídě zaplatíte:

  • 46 eur u online nákupu, nebo 50 eur na letišti u letů z/na Londýn Gatwick a Londýn Stansted
  • 70 eur při online nákupu, nebo 75 eur na letišti u ostatních destinací
  • 75 eur za nadlimitní hmotnost zavazadla od 23 kg do 32 kg
  • 120 USD u letů z Brazílie
  • Více informací