, Zavazadla u British Airways 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u British Airways 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

British Airways jsou britské aerolinky založené v roce 1974, pravidelně létají do destinací na všech šesti obydlených kontinentech. Z Česka létají na londýnské letiště Heathrow.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u British Airways 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u British Airways 2018

Na letech British Airways je možné cestovat s jedním kusem příručního zavazadla s rozměry do 56 × 45 × 25 cm. Jeho hmotnost nesmí překročit 23 kg.

Spolu s ním si lze do letadla vzít jednu kabelku, brašnu s notebookem či jiné menší zavazadlo s maximálními rozměry 40 × 30 × 15 cm.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u British Airways 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u British Airways 2018

Maximální hmotnost zavazadla u British Airways činí 23 kg, rozměry nesmějí překročit hodnotu 90 × 75 × 43 cm. Tato pravidla platí na všech letech v ekonomické třídě.

Na vybraných vnitroevropských letech letenka zahrnuje pouze příruční zavazadlo. Doporučujeme důkladně zkontrolovat tarif letenky, na webových stránkách British Airways je letenka bez zapsaného zavazadla označována jako Hand baggage only.

3Poplatky za zavazadla u British Airways 2018

Přikoupení odbaveného zavazadla k tarifu Basic na lince Praha – Londýn Heathrow stojí v případě nákupu online a v předstihu 30 liber za první zavazadlo a 60 liber za druhé zavazadlo. Při platbě až na letišti se platí 65 liber.

Další zavazadlo u letů z Heathrow po Evropě si můžete rezervovat za 60 liber online a za 65 liber na letišti za každý jednotlivý let. Na letech z letišť Londýn Heathrow a Stansted se platí 36 liber (online cena), resp. 40 liber (cena na letišti).

Na mezikontinentálních letech se rozlišuje, jestli je v ceně zahrnuto jedno, nebo dvě odbavená zavazadla. Poplatek se účtuje za každý jednotlivý let zvlášť:

  • V ceně je jedno zavazadlo
    Při objednávce přes internet se za první zavazadlo platí 60 liber, za druhé 120 liber. Při nákupu až na letišti stojí první dodatečné zavazadlo 65 liber, druhé (celkově třetí) zavazadlo pak 140 liber.
  • V ceně jsou dvě zavazadla
    Dodatečné (třetí) zavazadlo si lze přes internet rezervovat za 120 liber, čtvrté odbavené zavazadlo za 120 liber. Koupíte-li si třetí a čtvrté zavazadlo na letišti, zaplatíte za každé z nich 140 liber.

Za překročení hmotnostního limitu odbaveného zavazadla 23 kg se platí 65 liber za každý jednotlivý let. Kvůli předpisům nesmí váha zavazadla překročit 32 kg.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu