, Zavazadla u American Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u American Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

American Airlines je americká letecká společnost založená v roce 1926 v Chicagu. Aerolinky mají několik základen napříč Spojenými státy, pravidelně létají do více než 350 destinací v USA, Jižní Americe, Střední Americe, Severní Americe, Asii nebo Oceánii. V Evropě létají mj. z letišť v Belgii, Francii, Německu, Irsku, Nizozemsku, Švýcarsku nebo ve Velké Británii.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u American Airlines 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u American Airlines 2018

Limit kabinového zavazadla u American Airlines je v roce 2018 1 kus s rozměry do 23 × 36 × 56 cm včetně držáku a koleček. Příruční zavazadlo se musí vejít do kontrolní klece umístěné poblíž odbavovací přepážky.

Navíc je možné přepravovat jeden osobní předmět, jako je kabelka, brašna, taška s notebookem nebo kufřík.

Dětské sedačky nebo pomůcky pro handicapované osoby se do limitu nezahrnují. Hudební nástroje se u American Airlines považují za kabinové zavazadlo, musí se vejít do přihrádky nad hlavami, nebo pod sedadlo před vámi.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u American Airlines 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u American Airlines 2018

Maximální povolené rozměry odbaveného zavazadla u American Airlines v roce 2018 jsou 158 cm (součet tří stran). Hmotnost zavazadla nesmí překročit 23 kg.

Cestující v ekonomické třídě smějí bezplatně přepravovat 1 ks odbaveného zavazadla na letech mezi Evropou a USA, Mexikem, Karibikem, Střední Amerikou, Asií a Oceánií. Na letech z Evropy do Jižní Ameriky je možné bezplatně přepravovat 2 ks zapsaného zavazadla, v případě Brazílie smí kufr dokonce vážit 32 kg.

Na vnitrostátních letech po USA není v ceně letenky ani jedno odbavené zavazadlo. Poplatek za první zapsané zavazadlo do 23 kg je 25 dolarů, druhé zavazadlo vyjde na 35 dolarů.

Jestliže vnitrostátní let navazuje na mezinárodní, uplatňují se nejbenevolentnější pravidla. Např. při letu Mnichov – New York – Dallas lze přepravovat 1 ks odbaveného zavazadla.

3Poplatky za zavazadla u American Airlines 2018

Jestliže hmotnost zavazadla na letu z Evropy do USA, Kanady, Mexika, Karibiku a Střední nebo Jižní Ameriky překročí hodnotu 23 kg, American Airlines si naúčtují 100 dolarů. Pokud hmotnost zavazadla překročí hodnotu 32 kg, aerolinky ho nepřevezmou do přepravy.

Za překročení povolených rozměrů odbaveného zavazadla se vybírá smluvní poplatek 150 dolarů (lety mezi Evropou a USA, Mexikem, Karibikem, Střední a Jižní Amerikou), resp. poplatek 200 dolarů (lety z/do Číny, Japonska, Koreje, Hong Kongu, Austrálie, Mexika nebo Kanady).

Poplatek za přepravu jízdního kola, kiteboardu, surfu, kitesurfu, wakeboardu nebo windsurfu je 150 dolarů.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu