Levné letenky: Madagaskar za 13 990 Kč, Athény od 507 Kč, Fidži za 21 990 Kč

Středa, 04. března 2020, Lapetka

I tento týden jsme pro vás vybírali tipy na zajímavé akční letenky do celého světa. Jeden z nich dokonce kombinuje návštěvu dvou zajímavých míst za jednu cenu.

 1. Oslo od 458 Kč
  Levné letenky do Osla nyní seženete u obou nízkonákladových přepravců – Ryanair i Wizz Air. Ceny letenek s odletem z Krakowa (Ryanair) i Katowic (Wizz i Ryanair) začínají na velmi příjemných 458 Kč, což může trochu kompenzovat vyšší náklady, které v severských zemích jistě budete mít. Oba přepravci vás dopraví na letiště Torp, odkud se do centra dostanete autobusem Torp Ekspressen, minibusem soukromých přepravců (přeptejte se přímo na letišti), nebo vlakem z nedaleké stanice (kyvadlová doprava z letiště k vlaku je zdarma).
  Odlet Katowice / Krakow Aerolinky Ryanair / Wizz Air Termíny březen – květen 2020
 2. Madagaskar za 13 990 Kč
  Z Prahy můžete sehnat levné letenky na Madagaskar v průběhu celého roku 2020 a to v opravdu mnoha termínech. Letenky seženete Qatar Airways a cena zahrnuje jak příruční, tak libovolný počet odbavených zavazadel do celkové hmotnosti 30 kg. Během letu jsou sice sva přestupy Nairobi a Doha), ale všechny relativně krátké. Madagaskar je určen milovníkům exotiky, a to jak těm, kteří pobyt stráví na pláži, tak i cestovatelům, objevitelům a milovníkům přírody –  můžete zde vidět mimo jiné krásné chameleony, nebo majestátní baobaby.
  Odlet Praha Aerolinky Qatar Airways / Kenya Airways Termíny zobrazit kalendář
 3. Varšava od 458 Kč
  Levné letenky do Varšavy seženete u Wizz Air na dubnové a červnové termíny roku 2020. Tato nabídka může znít pro mnoho lidí nezajímavě, ale pokud bydlíte třeba v Brně, tip jistě oceníte. Varšava je krásné město s bohatou historíí, které byste rozhodně na svých cestách po Evropě neměli vynechat. Ve Varšavě navštivte Staré město, Královský hrad, Palác vědy a kultury s vyhlídkou ve 30. patře nebo, pokud si rádi hrajete, Koperníkovo Science Centre.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny duben – červen 2020
 4. Fidži za 21 990 Kč
  V hlavní sezóně na Fidži, za 21 990 Kč z Vídně, to je naprostá pecka, kterou si nesmíte nechat jen tak ujít! Letenky nabízí British Airways se dvěmi přestupy (Londýn, Hongkong), na trase Hongkong – Nadi (Fidži) pak poletíte s Fiji Airways. Fidži je složeno z menších ostrůvků uprostřed Tichého oceánu, a je to opravdový ráj na zemi. Pokud navíc netrváte na luxusním hotelu a soukromé pláži, rozpočet nemusí být astronomický.
  Odlet Vídeň Aerolinky British Airways / Fiji Airways Termíny zobrazit kalendář
 5. Billund od 463 Kč
  Když se řekne Billund, mnoho lidí nebude vědět, o čem je řeč. Když se však zmíní LEGO, chytne se už většina. Billund je tedy město v Dánsku, kde sídlí firma LEGO a kde je i slavný LEGOLAND. Kromě něj zde najdete mnoho muzeí a další zajímavosti – pro více tipů se podívejte do našeho průvodce po Billundu.
  Odlet Krakow Aerolinky Wizz Air Termíny březen 2020
 6. Quito za 13 490 Kč
  Ekvádor v Jižní Americe teď můžete levně navštívit díky letenkám společnosti Avianca. Termíny na výběr jsou od dubna do července 2020 a pak ještě pár termínů od konce září do listopadu 2020. V ceně je zahrnuto pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Pokud se do této země vydáte, zvažte delší termín a nákup vnitrostátních letenek na Galapágy. Výlet se vám tím sice trochu prodraží, ale pokud máte aspoň trochu rádi zvířata, neměli byste tyto ostrovy vynechat.
  Odlet Mnichov Aerolinky Avianca Termíny zobrazit kalendář
 7. Dortmund od 458 Kč
  Levné letenky do Dortmundu pořídíte na březnové až květnové termíny u Wizz Air, s odletem z Katowic. Dortmund je průmyslovým městem, které bylo během 2. světové války hodně poničeno, ale i přesto zůstalo mnoho památek, které můžete navštívit, a muzeí, které vvám historii připomenou. Na své si příjdou i sportovní fanoušci a zejména ti fotbaloví – své zázemí zde má slavný klub Borussia Dortmund, který se pravidelně dostává do Evropské ligy nebo Ligy mistrů.
  Odlet Katowice Aerolinky Wizz Air Termíny březen – květen 2020
 8. Manila za 11 990 Kč
  Levné letenky na Filipíny pořídíte od března až do konce roku 2020. Odlet je z Vídně, cena příznivá, nevýhodou delší čas na cestě – přestupuje se v Londýně a Hongkongu, z čehož je jen jeden přestup delší (Hongkong), výhodou je naopak odbavené zavazadlo v ceně letenky. Na Filipínách, pokud máte rádi přírodu a nejedete jen na pláže, se vydejte na sever, do města Batad a alespoň jednu noc zde zůstaňte – bez signálu, mezi rýžovými poli, v nádherné přírodě. V Cristinas Main Village Inn se výborně najíte a můžete přespat v tradičním domku kmene Ifugao (zeptejte se, standardní ubytování je totiž na “běžném” pokoji).
  Odlet Vídeň Aerolinky British Airways / Cathay Pacific Airways Termíny zobrazit kalendář
 9. Lvov od 482 Kč
  Milovníkům netradičních a neprofláknutých destinací se jistě zalíbí tip na levné letenky do Lvova. Koupíte je na velmi mnoho termínů od března do července 2020 u Wizz Air s odletem z Bratislavy nebo Katowic (mnohem méně termínů). Lvov je kulturním a vzdělávacím centrem západní Ukrajiny a centrum tohoto města se právem nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.
  Odlet Bratislava / Katowice Aerolinky Wizz Air Termíny březen – červenec 2020
 10. Phnom Penh za 12 990 Kč
  Od dubna do června 2020 můžete vybírat z velmi mnoha termínů letenek do Kambodži – létá se téměř denně, takže si můžete délku dovolené přizpůsobit dle potřeby. Odlet je z Vídně, během letu jeden rychlý přestup v Bangkoku. Cena zahrnuje jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo.
  Odlet Vídeň Aerolinky Austrian Airlines / Bangkok Airways Termíny zobrazit kalendář
 11. Athény od 507 Kč
  Hlavní město Řecka můžete levně navštívit díky Wizz Air. Levné letenky do Athén pořídíte již od 507 Kč, s odletem z Vídně (i z KAtowic seženete pár termínů za nižší cenu). V Athénách si užije každý – milovníci gastronomie, historie, kultury, i poflakování se naslepo po uzkých uličkách, mezi bílými domky (ve čtvrti Anafiotika si budete připadat jako na tom nejhezčím řeckém ostrově, s uličkou úzkou tak akorát pro jednoho). Pokud máte rádi technické zajímavosti, udělejte si výlet ke Korintskému průplavu.
  Odlet Vídeň / Katowice Aerolinky Wizz Air Termíny duben – květen 2020
 12. Seychelly za 13 490 Kč
  Z Prahy na Seychelly, s jedním přestupem v Curychu, jedním odbaveným a jedním příručím zavazadlem – to je akční nabídka společnosti SWISS. Letět za skvělou cenu 13 490 Kč můžete v březnu a dubnu 2020, případně pak od října 2020 do ledna 2021 a přivítat tak Nový rok na nídherném a exotickém ostrově. Přestupy se dají sehnat i relativně krátké – 3 a 5 hodin, ale můžete narazit i na let, kde je na přestup 9 hodin. Ty můžete využít k návštěvě města – dostanete se do něj pohodlně za 10 minut vlakem přímo z lětiště. Vlaky jezdí od 4:30 do 0:45.
  Odlet Praha Aerolinky SWISS Termíny zobrazit kalendář
 13. Brémy od 507 Kč
  Levné letenky do Brém nyní seženete na termíny od března do června 2020 u Wizz Air. S odletem z Vídně je nabízí Wizz Air na mnoho termínů, ať už na prodloužený víkend od pátku do neděle, tak i na libovolně dlouhou dobu. Brémy jsou městem na severu Německa, kde naleznete památky (historické centrum, radnice na seznamu UNESCO), odpočinek u řeky i procházku po největší ZOO v severním Německu kousek za městem.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny březen – červen 2020
 14. Lima za 14 490 Kč
  Milovníci starýcha  slavných říší si příjdou na své v Peru, kde mohou navštívit slavné Machu Picchu, nebo náhorní plošinu Nazca, v dnešní době pouštní oblastí proslulou svými i několik kilometrů velkými obrazci, které zde vytvořili v dávných dobách indiáni. Do hlavního města Peru, Limy, seženete akční letenky u společnosti Avianca s odletem z Mnichova. Cena zahrnuje pouze příruční zavazadlo, přestup je v Bogotě a letět můžete od března až do listopadu 2020.
  Odlet Mnichov Aerolinky Avianca Termíny zobrazit kalendář
 15. Malta od 507 Kč
  Levné letenky na Maltu koupíte na termíny od března do května 2020 u Wizz Air. Odlet je z Vídně a termínů za cenu okolo 500 není mnoho, tak neváhejte dlouho. V květnu už zde může být počasí na koupání, především, pokud máte rádi chladnější vodu. Pro ostatní jsme sepsali průvodce po Maltě, kde naleznete nejen tipy, co na Maltě navštívit.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny březen – květen 2020
 16. Havaj + 3 dny v San Franciscu za 16 590 Kč
  Parádní výlet si můžete udělat od září 2020 až do ledna 2021. Díky kombinaci letenek společností Scandinavian a United Airlines, si můžete zaletět za velmi příjemnou cenu 16 590 Kč na Havaj, a na cestě tam si udělat 3 nebo 4denní výlet do San Francisca. Na cestě tam můžete vybírat z více variant, zpáteční cesta je daná. Před cestou si nezapomeňte vyřídit povolení ESTA, které byste museli mít i bez delší zastávky v SF. Odlet je z Vídně, druhý přestup v Kodani, a cena zahrnuje 2 příruční a 1 odbavené zavazadlo.
  Odlet Vídeň Aerolinky SAS Scandinavian Airlines / United Airlines Termíny zobrazit kalendář
 17. Birmingham od 1 015 Kč
  Levné letenky do Birminghamu nyní koupíte u Ryanair na termíny od března do května 2020. Odlet je z Bratislavy a vybírat můžete z termínl od března do května 2020. V Birminghamu si užijí milovníci čokolády, jelikož se zde nachází muzeum Cadbury World – zábavní park v areálu čokoládovny Cadbury. Svůj domovský stadion má v tomto městě slavný fotbalový klub Aston Villa, tak pokud se vám povede sehnat lístky, zajděte si na fotbal – už jen pro tu atmosféru.
  Odlet Bratislava Aerolinky Ryanair Termíny březen – květen 2020
 18. Nairobi za 10 390 Kč
  Od dubna do května a pak od listopadu do prosince 2020 seženete levné letenky do Keni. Termínů je v těchto měsících k dispozici stále dost a s sebou můžete mít jedno odbavené a jedno příruční zavazadlo. Oba lety jsou s jedním rychlým přestupem (do tří hodin, ale sehnali jsme i 1:30 v obou směrech) v Amsterdamu. Keňa je hlavě zemí, kam se jezdí za zvířaty na safari, ale na své si příjdou i milovníci polehávání a odpočinku na pláží.
  Odlet Praha Aerolinky KLM Termíny zobrazit kalendář

Komentáře