Zavazadla SAS Scandinavian Airlines 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Scandinavian Airlines je hlavním leteckým dopravcem tří zemí - Dánska, Švédska a Norska. Společnost byla založena v roce 1946. Střediskem letecké společnosti je letiště Kodaň-Kastrup, které je ve spojení s více než 50 městy v Evropě. Letiště Stockholm-Arlanda (s více než 30 evropskými spoji) a letiště Oslo, Gardermoen jsou dalšími hlavními dopravními uzly. Letecká společnost provozuje lety do 119 destinací a její flotila čítá přes 150 letadel.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Scandinavian Airlines 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Scandinavian Airlines 2021

Příruční zavazadlo je omezeno váhou – pro tarify SAS Go Light, SAS Go a SAS Plus je maximální povolená váha 8 kg. U dražšího tarifu SAS Business můžete mít příruční zavazadla dvě, každé o hmotnosti maximálně 8 kg.

Rozměr příručního zavazadla je omezen rozměry 55 x 40 x 23 cm.

Na palubu si navíc můžete vzít i menší tašku o maximálních rozměrech 40 x 30 x 15 cm. Jedná se např. o kabelku, brašnu s notebookem, brašnu s fotoaparátem apod.

Pro kojence není zahrnuto v ceně žádné příruční zavazadlo.

Kapaliny (kapaliny, aerosoly, gely a pasty) musí být baleny v nádobkách, které obsahují maximálně 100 ml, utěsněných v průhledných plastových sáčcích.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Scandinavian Airlines 2021

U tarifu SAS Go Light není odbavené zavazadlo v ceně. U tarifu SAS Go lze cestovat s jedním zavazadlem do 23 kg, u tarifu SAS Plus lze přibalit dvě zavazadla po 23 kg a k letence v tarifu SAS Business lze přibalit 2 zavazadla po 32 kg.

Maximální váha každého odbaveného zavazadla je 32 kg, výjimku tvoří některá speciální zavazadla. Zapsat lze maximálně 9 takových zavazadel.

Kojenci a děti do 2 let mohou mít 1 kočárek a 1 zavazadlo vážící až 23 kg (kromě tarifu SAS Go Light).

3Poplatky za zavazadla u Scandinavian Airlines 2021

V nejnižším tarifu SAS Go Light není na evropských trasách odbavené zavazadlo zdarma, ve všech ostatních případech a na dálkových linkách je zavazadlo do 23 kg/32 kg zdarma vždy.
Extra zavazadla přesahující povolenou váhu jsou zpoplatněny dle trasy, platí se za celé další zavazadlo, nikoliv za přebývající kila. Ceny naleznete po rozbalení záložky “Prices for extra baggage” v této tabulce.

Sportovní vybavení je nezpoplatněno, pokud je to vaše jediné odbavené zavazadlo. Pokud máte odbavených zavazadel více, poplatek činí od 31 do 51 € dle délky trasy.

Zvířata se přepravují za poplatek 120 €.