, Zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

KLM jsou holandské národní aerolinky a současně nejstarší letecká společnost světa. Založena byla v roce 1919. Z Prahy létá pravidelně na svoji základnu v Amsterdamu, z ní obsluhuje kolem 140 destinací v přibližně 70 zemích světa.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2018

Cestující v ekonomické třídě si na palubu letadla smějí vzít 1 ks příručního zavazadla s maximálními rozměry 55 × 25 × 35 cm a spolu s ním kabelku, nebo tašku s notebookem. Kombinovaná hmotnost obou zavazadel nesmí překročit 12 kg.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2018

V ekonomické třídě na letech po Evropě KLM dovoluje cestovat pouze s příručním zavazadlem. Výjimkou jsou lety do/z Arménie, Běloruska, Gruzie, Ruska a Ukrajiny, které se považují za mezikontinentální. Zapsané zavazadlo je možné také vzít na lety po Evropě, které jsou součástí cesty na jiný kontinent.

U mezikontinentálních letů a u letů v bukovacích třídách Y, B a M KLM povoluje přepravu 1 ks zavazadla o hmotnosti do 23 kg. Součet tří stran tohoto zavazadla nesmí překročit 158 cm.

Cestující v Business Class si mohou zabalit dvě zavazadla, hmotnost každého z nich smí být až 32 kg.

3Poplatky za zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2018

Dodatečné zavazadlo o hmotnosti 23 kg na lince mezi Prahou a Amsterdamem si můžete koupit online za 25 eur, nebo za 35 eur přímo na letišti. Stejná cena platí pro všechny lety po Evropě.

Na letech do Severní Ameriky lze dodatečné zavazadlo koupit na internetu za 68 eur, na letišti za 85 eur. Za překročení váhového limitu se na letišti platí 85 eur.

U letů do Asie lze další odbavené zavazadlo koupit za 60-80 eur online a za 75-100 eur na letišti. Doplatek za zavazadlo s nadváhou je 75 eur.

Aktuální ceny pro všechny destinace zjistíte v kalkulačce na webu KLM.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu