Zavazadla KLM 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

KLM jsou holandské národní aerolinky a současně nejstarší letecká společnost světa. Založena byla v roce 1919. Z Prahy létá pravidelně na svoji základnu v Amsterdamu, z ní obsluhuje kolem 140 destinací v přibližně 70 zemích světa.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2021

Cestující v ekonomické třídě si na palubu letadla smějí vzít 1 ks příručního zavazadla s maximálními rozměry 55 × 25 × 35 cm a spolu s ním kabelku, nebo tašku s notebookem s maximálními rozměry 40 × 30 × 15 cm. Kombinovaná hmotnost obou zavazadel nesmí překročit 12 kg. Cestující v business třídě mají limit 2 zavazadla a jednu kabelku, tašku nebo notebook s celkovou hmotností do 18 kg.

Dítě do 2 let cestující na klíně rodiče má nárok na 1 standardní palubní zavazadlo a bezplatnou přepravu skládacího kočárku do rozměrů max. 15 × 30 × 100 cm, který se musí vejít pod sedačku nebo do prostoru nad sedadly.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2021

Obecně platí podmínka, že součet rozměrů zavazadla nesmí překročit 158 cm a hmotnost nesmí být vyšší než 23 kg, respektive 32 kg.

Podmínky pro odbavená zavazadla se liší podle destinace a možností nákupu třídy. Kalkulátor zavazadel na webu aerolinek přehledně ukazuje limity a ceny. Pokud je u daného letu a destinace možný nákup letenky do třídy Economy Light, KLM dovoluje cestovat pouze s příručním zavazadlem. Zavazadlo s hmotností do 23 kg je možné u letů po Evropě přikoupit online za 25 euro, respektive za 40 euro na letišti. Pokud jsou k dispozici ekonomické třídy Standard a Flex, je v ceně letenky 1 odbavené zavazadlo. Do některých destinací se nabízí jen výběr ze třídy Economy a Business. V tomto případě jsou letenky do ekonomické třídy bez odbaveného zavazadla.

U mezikontinentálních letů v ekonomické třídě KLM povoluje přepravu jednoho zavazadla o hmotnosti do 23 kg. Součet tří stran tohoto zavazadla nesmí překročit 158 cm. Pokud je v nabídce třída Economy Light, není v ceně letenky na letech mezi USA nebo Kanadou a většinou evropských zemí odbavené zavazadlo. To je možné dokoupit online nebo na letišti za 50 euro. Při výběru třídy Economy Standard nebo Flex je v ceně zahrnuto jedno odbavené zavazadlo.

Cestující v Business Class si mohou zabalit dvě zavazadla, hmotnost každého z nich smí být až 32 kg. Cestující s dětmi do 2 let na klíně mohou navíc odbavit zavazadlo pro dítě v hmotnosti do 10 kg, skládací kočárek a dětskou sedačku.

3Poplatky za zavazadla u KLM Royal Dutch Airlines 2021

Dodatečné zavazadlo o hmotnosti 23 kg na lince mezi Prahou a Amsterdamem si můžete koupit online za 25 eur, nebo za 40 eur přímo na letišti. Stejná cena platí pro všechny lety po Evropě. Druhé zavazadlo ve třídách Economy Standard a Flex lze přikoupit za 45 euro online a 70 euro na letišti.

Na letech do Severní Ameriky lze k letence třídy Economy Light přikoupit dodatečné zavazadlo do 23 kg přes internet i na letišti za 50 euro, k letenkám ve třídě Economy Standard je možné přikoupit druhé zavazadlo na internetu za 68 eur, na letišti za 85 eur. Za překročení váhového limitu se na letišti platí 85 eur.

U letů do Asie lze další odbavené zavazadlo koupit za 60–80 eur online a za 75–100 eur na letišti. Doplatek za zavazadlo s nadváhou je 75 eur.

Aktuální ceny pro všechny destinace zjistíte v kalkulačce na webu KLM.