, Zavazadla u Swiss International Air Lines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u Swiss International Air Lines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Swiss International Air Lines je švýcarská letecká společnost, v této podobě byla založena v roce 2002. Svoji hlavní základnu má na letišti v Curychu, pravidelně létá do 106 destinací v Evropě, Asii, Africe, Severní a Jižní Americe. Z Prahy aerolinky Swiss létají pravidelně do Curychu a do Ženevy.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Swiss Air Lines 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Swiss International Air Lines 2018

Maximální váha kabinového zavazadla u Swiss Air Lines je 8 kg, rozměry nesmějí překročit 55 × 40 × 23 cm.

Cestující v ekonomické třídě si mohou do letadla vzít jen jeden kus příručního zavazadla, pasažéři v obchodní a první třídě mají nárok na dva kusy.

Kromě něj je navíc do kabiny možné vzít kabelku, brašnu na notebook nebo tašku přes rameno s rozměry do 40 × 30 × 10 cm.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u Swiss Air Lines 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Swiss International Air Lines 2018

Na evropských letech Swiss rozlišují čtyři cestovní třídy: Light (bez zapsaného zavazadla), Classic a Flex (1 ks zavazadla do 23 kg) a Business Class (až 2 ks zavazadel po 32 kg).

U mezikontinentálních letů Swiss rozlišuje tři třídy: Economy (jedno zavazadlo do 23 kg), Business (dvě zavazadla po 32 kg) a First (tři kusy zavazadel po 32 kg). Tyto limity se uplatní, pokud je alespoň jeden ze segmentů považován za mezikontinentální let (např. Praha – Curych – San Francisco).

Výjimky pro ekonomickou třídu platí na letech do západní, jižní, nebo střední Afriky (dvě zavazadla po 23 kg), pro lety začínající v Brazílii (2× 32 kg) nebo pro lety z/do Japonska (2× 23 kg).

Ve všech případech nesmí součet tří stran zavazadla překročit hodnotu 158 cm.

3Poplatky za zavazadla u Swiss International Air Lines 2018

Při překročení povolené váhy zavazadla 23 kg se účtuje poplatek 50 eur na letech po Evropě, resp. 100 eur na mezikontinentálních letech.

Za překročení povolených rozměrů zavazadla se účtuje poplatek 200 euro. Při současném překročení váhového a rozměrového limitu se oba poplatky sčítají.

První zavazadlo na letech po Evropě v rámci tarifu Swiss Light lze koupit online na Swiss.com za 15 eur, při check-inu za 30 eur a u odletové brány za 45 eur. Váha zavazadla nesmí překročit 23 kg.

Druhé zavazadlo na evropských letech v ostatních tarifech pořídíte za 45 eur (online), 75 eur (při check-inu), nebo 100 eur (u odletové brány). Na mezikontinentálních letech jsou zavazadla dražší: 115 eur při koupi online, 150 eur při platbě během odbavení a 160 eur při platbě až u odletové brány.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu