Zavazadla Qatar Airways 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Qatar Airways je letecká společnost, kterou od května 2014 vlastní vláda Kataru. Qatar Airways má základnu v Dauhá, čtyřikrát získala ocenění "Nejlepší aerolinky světa" od agentury Skytrax. Aerolinky Qatar Airways létají do více než 150 destinací na všech šesti kontinentech světa. Do Dauhá pravidelně létají z Prahy, Košic, Berlína nebo Frankfurtu.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Qatar Airways 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Qatar Airways 2021

Cestující v ekonomické třídě si na palubu mohou vzít jedno příruční zavazadlo o hmotnosti do 7 kg. V Business Class a ve First Class je limit navýšen na dvě zavazadla o hmotnosti 15 kg.

Na letech z Brazílie a do Brazílie mohou zákazníci v Economy Class na palubu přinést jedno zavazadlo o maximální hmotnosti 10 kg.

Maximální rozměr každého zavazadla nesmí překročit rozměr 50 cm × 37 cm × 25 cm. Spolu s ním si můžete vzít i kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Qatar Airways 2021

Součet tří stran odbaveného zavazadla u Qatar Airways nesmí překročit 158 cm, přičemž součet rozměrů stran obou zavazadel nesmí přesáhnout 300 cm.

Podmínky pro odbavená zavazadla se liší u letů do Kanady, USA, Argentiny, Brazílie, Casablanky, Dohy a Afriky obecně. U těchto letů platí vyšší kilogramový limit nebo limit dvou zavazadel s maximální hmotností podle cestovní třídy. Podrobněji zde.

Na ostatních letech se váhový limit odvíjí od cestovní třídy. V ekonomické třídě činí 30 kg, v Business Class 40 kg a v první třídě 50 kg. Nejvyšší přípustná hmotnost jednoho zavazadla je 32 kg, těžší zavazadla je nutné rozdělit do více kusů.

3Poplatky za zavazadla u Qatar Airways 2021

Každý cestující může odbavit maximálně 5 zavazadel do hmotnosti 100 kg.

Za nadbytečná zavazadla zaplatíte od 25 USD do 70 USD/kg (asi 550–1 530 Kč/kg) v závislosti na výchozí a cílové destinaci a na způsobu dokoupení (online nebo na letišti).

Podmínky se liší pro lety do/z Afriky. Také do/z Argentiny, Brazílie, USA a Kanady, kde je paušální poplatek za nadváhu do 32 kg 50 dolarů online, resp. 65 dolarů na letišti a za dodatečné zavazadlo 200, resp. 250 dolarů na letišti.

Aktuální ceny zjistíte přímo na stránkách Qatar Airways.