, Zavazadla u Qatar Airways 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u Qatar Airways 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Qatar Airways je letecká společnost, kterou od května 2014 vlastní vláda Kataru. Qatar Airways má základnu v Dauhá, čtyřikrát získala ocenění "Nejlepší aerolinky světa" od agentury Skytrax. Aerolinky Qatar Airways létají do více než 150 destinací na všech šesti kontinentech světa. Do Dauhá pravidelně létají z Prahy, Košic, Berlína nebo Frankfurtu.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Qatar Airways 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Qatar Airways 2018

Cestující v ekonomické třídě si na palubu mohou vzít jedno příruční zavazadlo o hmotnosti do 7 kg. V Business Class a ve First Class je limit navýšen na dvě zavazadla o hmotnosti 15 kg.

Na letech z Brazílie a do Brazílie mohou zákazníci v Economy Class na palubu přinést jedno zavazadlo o maximální hmotnosti 10 kg.

Maximální rozměr každého zavazadla nesmí překročit rozměr 50 cm × 37 cm × 25 cm. Spolu s ním si můžete vzít i kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u Qatar Airways 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Qatar Airways 2018

Součet tří stran odbaveného zavazadla u Qatar Airways nesmí překročit 158 cm.

Váhový limit se odvíjí od cestovní třídy. V ekonomické třídě činí 30 kg, v Business Class 40 kg a v první třídě 50 kg. Nejvyšší přípustná hmotnost jednoho zavazadla je 32 kg, těžší zavazadla je nutné rozdělit do více kusů.

3Poplatky za zavazadla u Qatar Airways 2018

Za nadbytečná zavazadla zaplatíte od 25 USD do 70 USD (asi 550 – 1 530 Kč) v závislosti na výchozí a cílové destinaci a na způsobu dokoupení (online nebo na letišti).

Aktuální ceny zjistíte přímo na stránkách Qatar Airways.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu