Letiště Tromso (TOS)

Norsko Tromso, Norsko
Aktuální čas Aktuální čas: 02:39
IATA kód TOS

Letiště Tromso (TOS) | © Rainer Lesniewski - Dreamstime.com

Doprava z letiště Tromso

Nejlepší varianta: Autobus

Nejrychleji se do Tromsa dostanete s expresními autobusy společnosti Flybussen. Vyjíždějí v intervalu 30 minut mezi 8:00 až 23:00. Přibližně desetiminutová cesta vás vyjde na 219 Kč110 kr. Jízdenku zakoupíte online na stránkách dopravce bussring.no.

Alternativní varianta: MHD

Linky č. 4042 vás do centra svezou za 15-20 minut. Ve špičce jezdí jednou za 10-20 minut. První spoj jede ráno v 6:00, poslední pak kolem půlnoci. Jízdenku zakoupíte v automatu na zastávce nebo v Point Kiosk v příletové hale. Vyjde vás na 100 Kč50 kr.

Uber z letiště

Služba Uber není v současné době v Norsku povolená. Využít můžete vozidla taxi, která parkují před příletovou halou. Jízda do centra začíná na částce 348 Kč175 kr.

Terminály letiště Tromso

Letiště se skládá ze dvou terminálů:

Přestup na letišti Tromso

Oba terminály se nacházejí ve stejné budově. Letiště je malé a orientace zde je snadná. Pro případný přestup by vám mělo stačit 30 minut.

Spaní na letišti Tromso

Co čekat

Letiště Tromso se na noc uzavírá. Pokud na letiště dorazíte před zavřením, budete moci zůstat ve veřejné části. V pracovní dny a v neděli je otevřeno mezi 4:30 a 1:00, v sobotu od 4:30 do 19:00.

Kde spát

Naleznete zde několik řad sedadel bez loketních opěrek. V prostorech Caffé Ritazza se nachází pohodlné pohovky, které můžete bez obav využít.

Nezapomeňte na teplé oblečení či přikrývku, v noci zde bývá chladno. Rovněž po celou noc svítí jasné osvětlení, mějte s sebou masku na oči.

Služby na letišti Tromso

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma na dvě hodiny. Připojte se k síti “AIRPORT” a zvolte “GRATIS WiFi”. Po uplynutí dvou hodin se můžete přihlásit znovu.

Jídlo a pití

Na letišti funguje pět podniků. Jedná se o sport bar O’Learys, mexickou kuchyni Mi Casa, bistro Upper Crust, kavárnu Caffé Ritazza a bar Nordlysbaren. Většina z nich má otevřeno mezi 10:00 až 22:00.

Ve 2. patře terminálu A naleznete Point Kiosk. Vedle cestovatelských potřeb a suvenýrů nabízí i čerstvé a zdravé svačinky. Otevřeno je denně od 5:30 do 22:00, o víkendu 6:30 až 19:15. Druhá pobočka Point Kiosk se nachází v příletové hale před bezpečnostní kontrolou.

Úschovna zavazadel

Skříňky pro úschovu zavazadel se nachází v příletové hale po levé straně. Za 24hodinovou úschovu zaplatíte 119 Kč60 kr.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po celém letišti. Směnárna zde není.

Letištní salonky

Na terminále A se nachází SAS Café Lounge. Je určen pouze pro cestující první třídy.

Sprchy

Nejsou k dispozici.​

Akční letenky na Letiště Tromso (TOS)

Další letiště v zemi Norsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.