Letiště Stavanger (SVG)

Norsko Stavanger, Norsko
Aktuální čas Aktuální čas: 03:47
IATA kód SVG

Letiště Stavanger (SVG) | © Luca Roggero - Dreamstime.com

Doprava z letiště Stavanger

Nejlepší varianta: Autobus

Autobusy společnosti Flybussen vás do půlhodiny zavezou do centra Stavangeru. Spoje jezdí přibližně každých 15-30 minut mezi 7:25 až 1:25. Při koupi lístku u řidiče zaplatíte 318 Kč160 kr, nákup online vás vyjde na 271 Kč136 kr.

Jízdenku zakoupíte na stránkách dopravce.

Alternativní varianta: Autobus

Levněji vás vyjde cesta autobusem č. 42 na konečnou stanici “Jasund, Prestaskjersveien”, kde přestoupíte na linku č. 2, se kterou dojedete do centra Stavangeru. Linky jezdí mezi 5:30 až 23:30.

Cesta zabere cca 50 minut a vyjde na 74 Kč37 kr. Na stránkách dopravce naleznete jízdní řád a rovněž si můžete jízdenky zakoupit předem.

Uber z letiště

V současnosti zde není Uber povolen. Využít místo toho můžete taxi službu. Cesta do centra města vás bude stát kolem 896 Kč450 kr. Počítejte však s tím, že ceny jsou vyšší večer, v noci i o víkendech.

Terminály letiště Stavanger

Letiště Stavanger je tvořeno jedním terminálem, ze kterého jsou obsluhovány vnitrostátní i mezinárodní lety. Své spoje zde provozují například: KLM, Norwegian Air Shuttle, Scandinavian Airlines, Widerøe nebo Wizz Air.

Přestup na letišti Stavanger

Vzhledem k menší velikosti letiště by vám na vnitrostátní přestup mělo stačit 45 minut. V případě mezinárodního letu počítejte raději s 1 hodinou.

Spaní na letišti Stavanger

Co čekat

Letiště Stavanger má otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší terminál, který nebývá v noci příliš přeplněn. Po 22. hodině je letiště spíše klidné a světla jsou ztlumená. Zdejší personál se ke spícím pasažérům chová vstřícně a nápomocně.

Kde spát

U výdeje zavazadel naleznete množství pohodlných čalouněných sedadel. Ve 2. patře u Kissing Point jsou lavice bez opěrek na ruce.

Doporučujeme mít s sebou teplé oblečení nebo přikrývku, v noci zde bývá chladno.

Služby na letišti Stavanger

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma pouze na 2 hodiny. Připojte se k “AIRPORT” a zvolte možnost “Free”. Po dvou hodinách můžete své připojení opakovat.

Jídlo a pití

Celkem je na letišti provozováno devět podniků nabízejících občerstvení a nápoje (např. Max Burgers, Pink Fish nebo Caffé Ritazza). Žádný z podniků nemá nonstop otevírací dobu.

Supermarket se zde nenachází, ale můžete navštívit obchod Point, který nabízí menší občerstvení v podobě sendvičů či baget. Point naleznete v příletové hale, otevřeno má denně mezi 3:00 až 1:00.

Terminál letiště je také vybaven fontánkami s pitnou vodou.

Úschovna zavazadel

Uzamykatelné skříňky naleznete v přízemí poblíž parkovací zóny. Ceny se pohybují od 80 Kč40 kr do 100 Kč50 kr dle velikosti zavazadla.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank naleznete na více místech letiště. Směnárna se zde nenachází, ale bankomat v 1. patře nabízí možnost výběru hotovosti ve více měnách.

Letištní salonky

The North Sea Lounge se nachází v 1. patře mezinárodní odletové haly a slouží pouze pro cestující mezinárodních letů. Salonek je otevřen denně od 5:00 do 18:30, pouze v sobotu zavírá v 17:00.

Návštěvníkům nabízí klimatizovaný prostor, který je vybaven TV a wifi připojením. K dispozici jsou alkoholické a nealkoholické nápoje, menší občerstvení a denní tisk.

Vstupovat lze pomocí Lounge Pass nebo za jednorázové vstupné 597 Kč300 kr.

Sprchy

Sprchy zde nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Stavanger (SVG)

Další letiště v zemi Norsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.