Letiště Trondheim (TRD) | odlety, přílety, doprava

📌 Trondheim, Norsko🕐 aktuální čas 02:15✈️ IATA kód TRD
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Værnes nalezneme u vesnice Værnes a přibližně 19 km od centra města Trondheim.
 • Jednu ze svých základen zde má Norwegian, SASWideroe. Nejbližší přímý spoj provozuje NorwegianWizz AirKrakova. Z Prahy se sem dostanete s Norwegian s přestupem v Oslu.
 • Jedná se o 4. největší norské letiště.

Letiště Trondheim (TRD) | © Piotr Wawrzyniuk | Dreamstime.com

Doprava z letiště Trondheim

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychlejší a nejlevnější dopravu do centra města představuje vlak. Stanice se nachází přímo na letišti. Vlaky jezdí v intervalu 30-60 minut mezi 5:50 až 23:30. Přibližně půlhodinová cesta vás vyjde na 234 Kč93 kr. Jízdenky zakoupíte v automatech na letišti.

  Alternativní varianta: Autobus

  Společnost Værnes ekspressen provozuje autobusy spojující letiště s centrem města. Autobusy vyjíždějí každých 15-20 minut přibližně mezi 7:00 až půlnocí. Téměř hodinová cesta stojí 350 Kč139 kr. Jízdenky zakoupíte online na stránkách dopravce.

  Uber z letiště

  Služba Uber není v Norsku k dispozici. Využít můžete vozidla taxi, která parkují před terminálem. Cesta do Trondheimu začíná na částce 1 058 Kč420 kr.

  Terminály letiště Trondheim

  Letiště Trondheim se skládá ze dvou terminálů:

  Přestup na letišti Trondheim

  Terminály se nacházejí ve stejné budově. Prostory jsou přehledné, orientace je snadná. Pro případný přestup si rezervujte 25 minut.

  Spaní na letišti Trondheim

  Co čekat

  Letiště je přes noc uzavřeno. Otevírá přibližně hodinu a půl před prvním ranním letem, zavírá asi hodinu po posledním letu. V pracovní dny je to od 6:00 do 22:00, o víkendu pak přibližně mezi 9:00 až 21:30.

  Pokud však na letiště dorazíte před zavírací dobou, můžete zůstat ve veřejné části. Zdejší personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém.

  Kde spát

  K dispozici je pouze veřejná část letiště. V přízemí se nachází lavičky a pohovky, které se brzy zaplní. V prvním patře obvykle nebývá příliš lidí. Naleznete zde pohodlné lavičky.

  V noci jsou zde ztlumená světla a neběží žádná letištní hlášení. Nezapomeňte si však teplé oblečení či přikrývku, bývá zde chladno.

  Služby na letišti Trondheim

  Wifi zdarma

  Wifi je zde zdarma na dvě hodiny. Stačí se připojit k síti “AIRPORT” a zvolit “Free”. Po uplynutí limitu se můžete přihlásit znovu.

  Jídlo a pití

  Většina podniků má otevírací dobu závislou na letovém řádu. Fungují zde následující podniky: kavárna Ritazza, fresh bar Haven, restaurace Foodbar, kavárna Upper Crust, grill bar MAX Burger, sport bar O’Learys či kavárna Starbucks.

  Menší občerstvení zakoupíte v Point kiosk (terminál A) a 7-Eleven (veřejná část letiště). Na letišti si také můžete zdarma naplnit svou láhev na vodu. Fontánky s pitnou vodou naleznete na několika místech letiště.

  Úschovna zavazadel

  Není k dispozici.

  Směnárny a bankomaty

  Bankomaty se nachází na obou terminálech. Směnárna zde není.

  Letištní salonky

  Funguje zde pouze jeden salonek – SAS Lounge. Naleznete jej ve veřejné části letiště poblíž gatu 30. Slouží pouze cestujícím aerolinek SAS.

   Sprchy

   Nejsou k dispozici.

   Akční letenky na letiště Letiště Trondheim (TRD)

    Další letiště v zemi Norsko

    Komentáře