Letiště Trondheim (TRD)

Norsko Trondheim, Norsko
Aktuální čas Aktuální čas: 19:40
IATA kód TRD

Letiště Trondheim (TRD) | © Piotr Wawrzyniuk | Dreamstime.com

Doprava z letiště Trondheim

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychlejší a nejlevnější dopravu do centra města představuje vlak. Stanice se nachází přímo na letišti. Vlaky jezdí v intervalu 30-60 minut mezi 5:50 až 23:30. Přibližně půlhodinová cesta vás vyjde na 185 Kč93 kr. Jízdenky zakoupíte v automatech na letišti.

Alternativní varianta: Autobus

Společnost Værnes ekspressen provozuje autobusy spojující letiště s centrem města. Autobusy vyjíždějí každých 15-20 minut přibližně mezi 7:00 až půlnocí. Téměř hodinová cesta stojí 277 Kč139 kr. Jízdenky zakoupíte online na stránkách dopravce.

Uber z letiště

Služba Uber není v Norsku k dispozici. Využít můžete vozidla taxi, která parkují před terminálem. Cesta do Trondheimu začíná na částce 836 Kč420 kr.

Terminály letiště Trondheim

Letiště Trondheim se skládá ze dvou terminálů:

Přestup na letišti Trondheim

Terminály se nacházejí ve stejné budově. Prostory jsou přehledné, orientace je snadná. Pro případný přestup si rezervujte 25 minut.

Spaní na letišti Trondheim

Co čekat

Letiště je přes noc uzavřeno. Otevírá přibližně hodinu a půl před prvním ranním letem, zavírá asi hodinu po posledním letu. V pracovní dny je to od 6:00 do 22:00, o víkendu pak přibližně mezi 9:00 až 21:30.

Pokud však na letiště dorazíte před zavírací dobou, můžete zůstat ve veřejné části. Zdejší personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém.

Kde spát

K dispozici je pouze veřejná část letiště. V přízemí se nachází lavičky a pohovky, které se brzy zaplní. V prvním patře obvykle nebývá příliš lidí. Naleznete zde pohodlné lavičky.

V noci jsou zde ztlumená světla a neběží žádná letištní hlášení. Nezapomeňte si však teplé oblečení či přikrývku, bývá zde chladno.

Služby na letišti Trondheim

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma na dvě hodiny. Stačí se připojit k síti “AIRPORT” a zvolit “Free”. Po uplynutí limitu se můžete přihlásit znovu.

Jídlo a pití

Většina podniků má otevírací dobu závislou na letovém řádu. Fungují zde následující podniky: kavárna Ritazza, fresh bar Haven, restaurace Foodbar, kavárna Upper Crust, grill bar MAX Burger, sport bar O’Learys či kavárna Starbucks.

Menší občerstvení zakoupíte v Point kiosk (terminál A) a 7-Eleven (veřejná část letiště). Na letišti si také můžete zdarma naplnit svou láhev na vodu. Fontánky s pitnou vodou naleznete na několika místech letiště.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty se nachází na obou terminálech. Směnárna zde není.

Letištní salonky

Funguje zde pouze jeden salonek – SAS Lounge. Naleznete jej ve veřejné části letiště poblíž gatu 30. Slouží pouze cestujícím aerolinek SAS.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi Norsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.