Letiště Bergen (BGO)

Norsko Bergen, Norsko
Aktuální čas Aktuální čas: 05:37
IATA kód BGO

Letiště Bergen (BGO) | © Kim Hestad | Dreamstime.com

Doprava z letiště Bergen

Nejlepší varianta: tramvaj do centra Bergenu

Jedná se o nejlevnější variantu, za lístek zaplatíte 76 Kč38 kr. Lístek zakoupíte například v automatu na letišti, který se nachází poblíž výdeje zavazadel. Cesta do centra Bergenu tramvají trvá 45 minut. Mezi 3:11 a 5:11 je mezera, kdy tramvaj nejezdí. Zhruba mezi 9:00 a 17:00 odjíždí tramvaj v intervalu 7-8 minut a mimo tyto hodiny v intervalu 10-15 minut.

Alternativní varianta: letištním autobusem Flybussen

Do centra Bergenu vás autobus odveze za 30 minut a zastávka se nachází přímo před letištním terminálem. Ve všední dny odjíždí po půlnoci v 00:10, 00:30 a poté v 01:10. Mezi 7:08 a  23:50 odjíždí každých 15-20 minut. Lístek zakoupíte ve stánku v letištním terminálu a stojí 229 Kč115 kr. Pokud si lístek zakoupíte předem online vyjde vás na 169 Kč85 kr. Pokud si však lístek zakoupíte v autobusu u řidiče, zaplatíte navíc 60 Kč30 kr.

Uber z letiště

V Bergenu není Uber k dispozici.

Terminály letiště Bergen

Na letišti Bergen se nachází jediný terminál, který je středně velký a má dvě podlaží. Odlétají z něj zejména letadla v rámci vnitrostátní dopravy a do dalších skandinávských zemí a některých evropských zemí. Jedná se například o společnosti Finnair, Norwegian Air Shuttle nebo Scandinavian Airline.

Přestup na letišti Bergen

Terminál je malý a přehledný, na přestup by vám tak mělo stačit 30 minut. Na letišti se nachází celkem 15 odletových bran. Pro domácí lety jsou označené B15 až B20, pro mezinárodní lety jsou označené čísly 23 až 32 (ovšem odletová brána č. 30 slouží pouze pro letištní autobusy).

Spaní na letišti Bergen

Co čekat

Terminál je moderní a středně velký a je zde docela rušno. Na letišti je k dispozici mnoho zásuvek pro nabití elektrických zařízení. Pro přenocování rozhodně doporučujeme přibalit teplejší oblečení, špunty do uší a případně i masku na oči proti světlu.

Kde spát

Je zde několik míst s pohodlnými sedadly, například v oblasti za bezpečnostní prohlídkou jsou sedadla, na která si můžete lehnout.  Také v oblasti domácích odletů vás ochranka nechá spát celou noc.

Služby na letišti Bergen

Wifi zdarma

Na letišti se připojte k síti AIRPORT, otevřete prohlížeč a objeví se úvodní stránka, kde vyberte možnost “free” a poté budete muset zadat svou e-mailovou adresu. Wifi je zdarma na 2 hodiny, ale poté se jednoduše přihlašte znovu pro další 2 hodiny zdarma.

Jídlo a pití

Na letišti Bergen se nenachází příliš obchodů. Nápoj či něco k jídlu si můžete zakoupit v následujících obchodech:

Deli de Luca: nachází se v oblasti příletů, otevřeno 24 hodin denně, můžete si zde dát kávu nebo teplé i studené jídlo

7-eleven: nachází se blízko odletové brány B17, otevřeno ve všední dny od 4:15 do 21:30 (o víkendu se liší), nabídka podobná jako v Deli de Luca

Narvesen: nachází se blízko odletové brány B18, otevřeno ve všední dny od 4:15 do 21:30 (o víkendu se liší), kromě kávy nebo malé svačinky si zde můžete koupit i hygienické potřeby nebo léky bez předpisu

Úschovna zavazadel

Úschovna není na letišti k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Na letišti najdete bankomaty společnosti Nordea Bank. Najdete je v zóně před bezpečnostní prohlídkou v 1. patře a za bezpečnostní prohlídkou ve 2. patře. Směnárna je k dispozici v oblasti příletů.

Letištní salonky

Na letišti se nenachází žádné letištní salonky.

Sprchy

Na letišti nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Bergen (BGO)

Další letiště v zemi Norsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.