Letiště Tokio Narita (NRT)

Japonsko Tokio, Japonsko
Aktuální čas Aktuální čas: 22:19
IATA kód NRT

Letiště Tokio Narita (NRT) | © Tupungato | Dreamstime.com

Doprava z letiště Tokio Narita

Nejlepší varianta: Skyliner a Keisei Narita Airport Line

Naritské letiště je obsluhováno několika vlakovými linkami. SkylinerKeisei Narita Airport Line jezdí do Tokia na stanice Nippori a Keisei Ueno. Spojení Skyliner je však rychlejší, celková doba jízdy je 41 minut, cena jízdenky je 389 Kč2470 ¥. Keisei Narita Airport Line jede přibližně 75 minut při ceně 162 Kč1030 ¥.

Zastávky se nacházejí na terminále 1 (Narita Airport Station B1F) a na terminále 2 (Airport Terminal 2 Station). Jízdenky zakoupíte na přepážkách ve stanicích nebo v automatu na jízdenky na terminále 3.

Alternativní varianta: Narita Express

Narita Express, nebo také JR Line, jede do stanice Tokyo Station a Yokohama. Cesta trvá 55 minut a vyjde vás na 476 Kč3020 ¥. Zastávky naleznete na terminále 1 a 2. Jízdenky se kupují u přepážky ve stanicích či v automatu na jízdenky, který se nachází na terminále 3.

Uber z letiště

Uber vás do Tokia zaveze za cenu kolem 2 521 Kč16000 ¥.

Terminály letiště Tokio Narita

Naritské letiště se skládá ze tří terminálů:

Přestup na letišti Tokio Narita

Terminály propojuje bezplatná kyvadlová doprava. Autobusy jezdí od 5:00 do 22:30 každých 7 až 20 minut. Mezi terminály 2 a 3 je dlouhá chodba, přestup se tak dá realizovat i pěšky, chůze zabere asi 15 minut.

Pro pohodlný mezinárodní přestup se doporučuje 45 minut, na vnitrostátní přestup si rezervujte alespoň 75 minut.

Během delších přestupů (pět a více hodin) lze využít bezplatné prohlídky města a okolí. Více informací o jednotlivých výletech zjistíte na stránkách letiště.

Spaní na letišti Tokio Narita

Co čekat

Naritské letiště je otevřeno 24 hodin denně, rozděleno je do tří terminálů. Zatímco terminály 1 a 2 jsou plně vybaveny a je zde více dostupných služeb, terminál 3, určen pro low-cost dopravce, má pouze základní vybavení a omezený počet sedadel.

Většina zdejších podniků zavírá kolem 21:00 až 22:00. Nepřetržitou provozní dobu má pouze jediná restaurace na letišti a také několik obchodů s baleným jídlem. K dispozici je neomezená wifi síť a také sprchy.

Letištní personál je na nocující pasažéry zvyklý, chová se ohleduplně. Ochranka cestujícím často kontroluje doklady a letenky.

Kde spát

Nejlepší místa pro přespání naleznete na terminálech 1 a 2. Oba terminály mají dostatek míst k sezení, některé jsou bez pevných opěrek na ruce. Na spoustě míst se nacházejí lavičky, křesla či pohovky. Dobrou volbou je čekárna mezi terminály 2 a 3, kde jsou rohože tatami. Nocovat lze také v uzavřených kavárnách.

S sebou si přibalte špunty do uší a masku přes oči. V noci zde bývá hluk a jasná světla.

Služby na letišti Tokio Narita

Wifi zdarma

Wifi je k dispozici zdarma bez omezení. Název sítě je “FreeWiFi-NARITA”.

Na terminálech 1 a 2 (příletová a odletová část) se navíc nacházejí internetové kiosky, jejich využití je zdarma.

Jídlo a pití

Většina podniků na letišti má otevřeno mezi 7:00 až 22:00. Nachází se zde jak světoznámé řetězce, tak i tradiční restaurace s japonskou kuchyní. Nonstop otevírací dobu má pouze Yoshinoya ve 2. patře terminálu 2.

Balenou svačinu a nápoje lze zakoupit v obchodech Lawson7-Eleven. Pobočky naleznete na všech terminálech, otevřeno je 24 hodin denně.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel provozuje na letišti několik společností (GPA, JAL ABC  a QL Liner). Pobočky se nacházejí na terminálech 1 a 2. Většina má otevřeno od 6:00 do posledního letu. Za denní úschovu zaplatíte minimálně 82 Kč520 ¥.

Skříňky pro úschovu zavazadel jsou k dispozici na několika místech všech terminálů. Cena za úschovu se pohybuje od 47 Kč300 ¥ do 79 Kč500 ¥.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po celé ploše letiště.

Směnárny fungují ve veřejné části i za bezpečnostní kontrolou všech terminálů. Jejich provozní doba se různí. Celodenně jsou k dispozici automaty na směnu mincí, naleznete je v 1. patře terminálů 1 a 2.

Letištní salonky

Naritské letiště nabízí bohatý výběr salonků. Většina z nich je otevřena mezi 7:00 až 21:00. Podmínky vstupu do jednotlivých salonků se liší, do mnohých lze vstupovat na základě Lounge Pass či Priority Pass, některé nabízí vstup za jednorázový poplatek.

Terminál 1:

Terminál 2:

Sprchy

Osprchovat se za poplatek ve výši 165 Kč1050 ¥ můžete ve 2. a 3. patře terminálu 1 a ve 3. patře terminálu 2. Otevřeno je mezi 7:00 až 21:00. V ceně je zahrnuta půlhodinová sprcha, ručník a toaletní potřeby.

Akční letenky na Letiště Tokio Narita (NRT)

Další letiště v zemi Japonsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.