Letiště Ósaka Kansai (KIX)

Japonsko Ósaka, Japonsko
Aktuální čas Aktuální čas: 02:21
IATA kód KIX

Letiště Ósaka Kansai (KIX) | © Pixabay.com

Doprava z letiště Ósaka Kansai

Nejlepší varianta: Vlak

Letiště je s Ósakou spojeno pomocí dvou vlakových tras: Nankai LineJR Line. Spoje jezdí od 6:30 do 22:50. Nejlevnější je využít trasu Nankai Line a v cílové stanici Namba přestoupit na metro. Cesta zabere asi 45 minut a vyjde vás na 145 Kč920 ¥.

Alternativní varianta: Autobus

Zastávka autobusů se nachází venku v 1. patře T1. Jezdí odsud několik autobusových spojů, detailní informace a jízdní řád naleznete na stránkách letiště. Autobusy jezdí přibližně mezi 6:00 až 23:00, jízdné startuje na částce 173 Kč1100 ¥.

Uber z letiště

Uber vás do Ósaky dopraví za cenu od 2 361 Kč14987 ¥.

Terminály letiště Ósaka Kansai

Letiště se skládá ze dvou terminálů:

Přestup na letišti Ósaka Kansai

Terminály nejsou vzájemně propojeny, přestup je možné realizovat pěšky nebo kyvadlovými autobusy, které jezdí mezi terminály nepřetržitě a zdarma. Jízda trvá přibližně 7 minut.

Minimální čas pro přestup je stanoven na 45 minut. Pro přestup na vnitrostátní let si ponechte rezervu alespoň 90 minut.

Spaní na letišti Ósaka Kansai

Co čekat

Osacké letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o velké letiště, které bývá často rušné i v nočních hodinách. Některé služby a podniky fungují nepřetržitě. Wifi je zde neomezeně zdarma.

Letištní personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém. Počítejte však s hlukem, chladem a jasnými světly, které svítí po celou noc.

Kde spát

Vhodnější prostory pro přespání nabízí terminál 1. Naleznete zde dostatečné množství sedadel, často polstrovaných a bez pevných opěrek. Cestovatelé také oceňují dostatek elektrických zásuvek.

Na 2. patře se nacházejí odpočinkové zóny. Otevřeno je nonstop, mezi 23:00 až 6:00 jsou zde zdarma k zapůjčení přikrývky. Také zde funguje hotel First Cabin, kde si lze pokoj rezervovat již na jednu hodinu.

Služby na letišti Ósaka Kansai

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení. Název sítě je “FreeWiFi@KIX”.

Jídlo a pití

Na letišti lze vybírat z velké nabídky podniků. Nepřetržitý provoz mají McDonald’s, Sukiya (T1), Café & Bar Pronto, 7/Eleven (T2), Burger King, Matsuya (obchodní centem Aeroplaza).

Rovněž některé obchody, kde nakoupíte čerstvé suroviny i balené svačiny, nabízejí své služby nonstop. Jedná se o několik poboček Family MartLawson, všechny naleznete na T1.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel Kansai Airport Baggage Service na letišti funguje na dvou místech: 1. patro T1 (otevřeno od 6:30 do 22:30) a 4. patro T1 (otevřeno od 7:00 do 21:00). Ceny za denní úschovu se pohybují od 57 Kč360 ¥ do 162 Kč1030 ¥ dle velikosti zavazadla.

Uzamykatelné skříňky pro úschovu zavazadel se nacházejí na obou terminálech. Ceny za úschovu jsou nastaveny od jedné hodiny (15,75 Kč100 ¥) nebo za celý den (47 Kč300 ¥).

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou rozmístěny po celé ploše letiště. Celkem zde funguje šestnáct poboček směnáren, které naleznete na obou terminálech. Směna peněz je možná i v bankomatech, které jsou umístěny na 1. patře T1.

Letištní salonky

KAL Business Class Lounge se nachází ve veřejné části letiště ve 3. patře. Otevřeno je denně mezi 7:00 až 19:00 s pauzou od 14:00 do 15:30. Vstup je umožněn pomocí Priority Pass. Salonek nabízí wifi připojení, televizor a nabídku denního tisku a nápojů.

KIX Airport Lounge naleznete v severní části terminálu ve 2. patře. Otevřeno je 24 hodin denně. Vstupné startuje na částce 49 Kč310 ¥. Salonek je vybaven wifi připojením, televizorem a telefonem. K dispozici je denní tisk a nealkoholické nápoje. Sprchy a alkohol jsou za poplatek.

Dále na letišti fungují salonky určeny výhradně pro cestující první třídou. Jedná se např. o Asuka Lounge, Lounge Pacific, JAL Sakura Lounge či Royal Orchid Lounge. Všechny se nachází na T1.

Sprchy

Kromě letištních salonků se sprchy nacházejí v severní části T1 a v obchodním centru Aeroplaza, které přímo sousedí s letištěm. Ceny za sprchu se pohybují kolem 79 Kč500 ¥95 Kč600 ¥.

Další letiště v zemi Japonsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.