Letiště Tokio Haneda (HND)

Japonsko Tokio, Japonsko
Aktuální čas Aktuální čas: 15:03
IATA kód HND

Letiště Tokio Haneda (HND) | © Boarding1now - Dreamstime.com

Doprava z letiště Tokio Haneda

Nejlepší varianta: Tokyo Monorail

Vlaky Tokyo Monorail spojují letiště s centrem Tokia (stanice Hamamatsucho), kde lze přestoupit na linku JR Line. Cesta na Hamamatsucho z terminálu 3 trvá 13 minut a vyjde vás na 77 Kč490 ¥. Jízdenky zakoupíte před vstupem na stanici, která se nachází na každém terminále. Vlaky jezdí přibližně každých pět minut 24 hodin denně. Bližší informace naleznete na stránkách dopravce.

Alternativní varianta: Keikyu Line

Druhou možností dopravy do centra Tokia jsou vlaky Keikyu Line. Spoje končí ve stanicích Shinagawa (11 minut jízdy) a Yokohama (21 minut jízdy). Zastávky se nacházejí mezi terminály 1 a 2 a na terminále 3. Keikyu Line operuje nonstop. Jízdenka vás vyjde přibližně na 90 Kč570 ¥, závisí na cílové stanici. Detailní informace hledejte na stránkách dopravce.

Uber z letiště

Uber vás do centra Tokia dopraví za cenu od 1 071 Kč6800 ¥.

Terminály letiště Tokio Haneda

Letiště Haneda se skládá ze tří terminálů:

Přestup na letišti Tokio Haneda

Terminály vzájemně propojuje bezplatná kyvadlová doprava. Linka A spojuje T1 a T2 v intervalu čtyř minut, linka B pak všechny tři terminály ve stejném časovém intervalu. Přesun z T1 na T2 lze absolvovat i pěšky skrz podchod.

Minimální čas pro přestup na vnitrostátní let je stanoven na 120 minut. V rámci čistě mezinárodního přestupu by vám mělo stačit 50 minut.

Spaní na letišti Tokio Haneda

Co čekat

Hanedské letiště je jedno z nejrušnějších letišť světa. Rozděleno je na tři terminály. Zatímco terminál 3 je otevřen 24 hodin denně, terminály 1 a 2 se na noc uzavírají. Provozní doba je od 5:00 do půlnoci. Přespat tak lze pouze na terminále 3, kde naleznete i spoustu podniků a služeb, které fungují nepřetržitě po celou noc. Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení. Součástí letiště jsou i muzea či různé výstavy.

Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý. Ochranka často kontroluje doklady a letenky cestujících.

Kde spát

Všechny terminály disponují dostatečným počtem míst k sezení, navíc je většina sedadel bez pevných opěrek na ruce. Mezi nejlepší místa pro přespání patří 1. patro u odbavovacích přepážek, kde naleznete pohovky, za bezpečnostní kontrolou ve 3. patře se nacházejí polohovatelná křesla. Přespat lze i v uzavřených kavárnách, součástí jsou často polstrované židle, křesla či pohovky, nebo také na zemi. Spousta míst na terminále 3 je pokryta kobercem.

Pro klidné spaní můžete zvolit First Cabin Tokyo Haneda nebo Royal Park Hotel the Haneda. Pokoje lze objednat i na krátkou dobu, ceny startují na částce 126 Kč800 ¥.

Služby na letišti Tokio Haneda

Wifi zdarma

Wifi je k dispozici zdarma bez omezení. Název sítě je “HANEDA-FREE-WIFI”.

Jídlo a pití

Letiště nabízí bohatou nabídku restauračních zařízení. Na terminále 3 se nacházejí podniky, které mají otevřeno nonstop, např. Ariso Sushi, Bar Rage, Meat Stars 29, Mos Café, Muginbo, Suginoko, True Soup nebo také Tully’s Coffee. Většinu naleznete před bezpečnostní kontrolou či u odletových bran 112-114.

Balenou svačinu a nápoje lze zakoupit v obchodě Lawson’s, který funguje na terminále 1 a 3. Otevřeno je 24 hodin denně.

Úschovna zavazadel

Na všech terminálech je v provozu několik úschoven zavazadel. Většina má nepřetržitou provozní dobu. Úschova na 24 hodin stojí 47 Kč300 ¥142 Kč900 ¥ dle velikosti zavazadla.

Využít lze i uzamykatelné skříňky, které také naleznete na všech terminálech v 1. a 2. patře. Za denní úschovu zaplatíte od 47 Kč300 ¥ do 79 Kč500 ¥.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po celé ploše letiště ve veřejné části i za bezpečnostní kontrolou.

Směnárny naleznete na všech terminálech, ale pouze pobočky na terminále 3 mají otevřeno nonstop. Jedná se o Mizuho Bank (2. a 3. patro), SMBC Trust Bank (3. patro) a Shinhan Bank Japan (3. patro).

Letištní salonky

Hanedské letiště nabízí bohatý výběr salonků. Většina z nich má nonstop otevírací dobu. Vstup je umožněn na základě členství v Priority Pass a jiných či za jednorázový poplatek, jehož výše se různí. Do některých salonků (především salonky aerolinií) je umožněn vstup pouze cestujícím třídy business.

Terminál 1:

Terminál 2:

Terminál 3:

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici ve 2. patře terminálu 3. Za poplatek ve výši 165 Kč1050 ¥ získáte půlhodinovou sprchu, ručník a toaletní potřeby. Otevřeno je 24 hodin denně.

Akční letenky na Letiště Tokio Haneda (HND)

Další letiště v zemi Japonsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.