Letiště Tokio Haneda (HND) | odlety, přílety, doprava

📌 Tokio, Japonsko🕐 aktuální čas 12:57✈️ IATA kód HND
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště Haneda je od centra Tokia vzdáleno 15 km.
 • Základnu zde mají dopravci ANA All Nippon AirwaysJapan Airlines. Letiště nabízí hustou síť vnitrostátních spojů, ale i mezinárodní linky po Asii, do Austrálie, Severní Ameriky a Evropy. Nejbližší spoj má v nabídce All Nippon AirwaysVídně či Mnichova. Z Mnichova sem létá i Lufthansa.
 • Jedná se o jedno z pěti nejvytíženějších letišť světa a také jedno ze dvou hlavních letišť sloužících metropolitní oblasti Tokia (tím druhým je Narita).

Letiště Tokio Haneda (HND) | © Boarding1now - Dreamstime.com

Doprava z letiště Tokio Haneda

Nejlepší varianta: Tokyo Monorail

Vlaky Tokyo Monorail spojují letiště s centrem Tokia (stanice Hamamatsucho), kde lze přestoupit na linku JR Line. Cesta na Hamamatsucho z terminálu 3 trvá 13 minut a vyjde vás na 104 Kč490 ¥. Jízdenky zakoupíte před vstupem na stanici, která se nachází na každém terminále. Vlaky jezdí přibližně každých pět minut 24 hodin denně. Bližší informace naleznete na stránkách dopravce.

Alternativní varianta: Keikyu Line

Druhou možností dopravy do centra Tokia jsou vlaky Keikyu Line. Spoje končí ve stanicích Shinagawa (11 minut jízdy) a Yokohama (21 minut jízdy). Zastávky se nacházejí mezi terminály 1 a 2 a na terminále 3. Keikyu Line operuje nonstop. Jízdenka vás vyjde přibližně na 121 Kč570 ¥, závisí na cílové stanici. Detailní informace hledejte na stránkách dopravce.

Uber z letiště

Uber vás do centra Tokia dopraví za cenu od 1 447 Kč6800 ¥.

Terminály letiště Tokio Haneda

Letiště Haneda se skládá ze tří terminálů:

 • Terminál 1 je výhradně určen pro vnitrostátní trasy dopravců Japan Airlines, Skymark Airlines a Star Flyer. Celkem je zde 41 odletových bran.
 • Terminál 2 se rovněž využívá pro vnitrostátní lety a nově i pro mezinárodní lety ANA All Nippon Airways, Air Do či Solaseed Air. Má 34 odletových bran.
 • Terminál 3, někdy také nazýván jako Mezinárodní terminál, je určen pro mezinárodní spoje. Operuje zde např. Aeroflot, ANA All Nippon Airways, Delta, Lufthansa, Qatar Airways či Virgin Australia. Celkem je zde 29 odletových bran.

Přestup na letišti Tokio Haneda

Terminály vzájemně propojuje bezplatná kyvadlová doprava. Linka A spojuje T1 a T2 v intervalu čtyř minut, linka B pak všechny tři terminály ve stejném časovém intervalu. Přesun z T1 na T2 lze absolvovat i pěšky skrz podchod.

Minimální čas pro přestup na vnitrostátní let je stanoven na 120 minut. V rámci čistě mezinárodního přestupu by vám mělo stačit 50 minut.

Spaní na letišti Tokio Haneda

Co čekat

Hanedské letiště je jedno z nejrušnějších letišť světa. Rozděleno je na tři terminály. Zatímco terminál 3 je otevřen 24 hodin denně, terminály 1 a 2 se na noc uzavírají. Provozní doba je od 5:00 do půlnoci. Přespat tak lze pouze na terminále 3, kde naleznete i spoustu podniků a služeb, které fungují nepřetržitě po celou noc. Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení. Součástí letiště jsou i muzea či různé výstavy.

Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý. Ochranka často kontroluje doklady a letenky cestujících.

Kde spát

Všechny terminály disponují dostatečným počtem míst k sezení, navíc je většina sedadel bez pevných opěrek na ruce. Mezi nejlepší místa pro přespání patří 1. patro u odbavovacích přepážek, kde naleznete pohovky, za bezpečnostní kontrolou ve 3. patře se nacházejí polohovatelná křesla. Přespat lze i v uzavřených kavárnách, součástí jsou často polstrované židle, křesla či pohovky, nebo také na zemi. Spousta míst na terminále 3 je pokryta kobercem.

Pro klidné spaní můžete zvolit First Cabin Tokyo Haneda nebo Royal Park Hotel the Haneda. Pokoje lze objednat i na krátkou dobu, ceny startují na částce 170 Kč800 ¥.

Služby na letišti Tokio Haneda

Wifi zdarma

Wifi je k dispozici zdarma bez omezení. Název sítě je “HANEDA-FREE-WIFI”.

Jídlo a pití

Letiště nabízí bohatou nabídku restauračních zařízení. Na terminále 3 se nacházejí podniky, které mají otevřeno nonstop, např. Ariso Sushi, Bar Rage, Meat Stars 29, Mos Café, Muginbo, Suginoko, True Soup nebo také Tully’s Coffee. Většinu naleznete před bezpečnostní kontrolou či u odletových bran 112-114.

Balenou svačinu a nápoje lze zakoupit v obchodě Lawson’s, který funguje na terminále 1 a 3. Otevřeno je 24 hodin denně.

Úschovna zavazadel

Na všech terminálech je v provozu několik úschoven zavazadel. Většina má nepřetržitou provozní dobu. Úschova na 24 hodin stojí 64 Kč300 ¥192 Kč900 ¥ dle velikosti zavazadla.

Využít lze i uzamykatelné skříňky, které také naleznete na všech terminálech v 1. a 2. patře. Za denní úschovu zaplatíte od 64 Kč300 ¥ do 106 Kč500 ¥.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po celé ploše letiště ve veřejné části i za bezpečnostní kontrolou.

Směnárny naleznete na všech terminálech, ale pouze pobočky na terminále 3 mají otevřeno nonstop. Jedná se o Mizuho Bank (2. a 3. patro), SMBC Trust Bank (3. patro) a Shinhan Bank Japan (3. patro).

Letištní salonky

Hanedské letiště nabízí bohatý výběr salonků. Většina z nich má nonstop otevírací dobu. Vstup je umožněn na základě členství v Priority Pass a jiných či za jednorázový poplatek, jehož výše se různí. Do některých salonků (především salonky aerolinií) je umožněn vstup pouze cestujícím třídy business.

Terminál 1:

 • Airport Lounges
 • Japan Airlines Diamond Premier Lounge
 • Japan Airlines Sakura Lounge

Terminál 2:

 • Airport Lounges
 • All Nippon Airways Lounge
 • All Nippon Airways Suite Lounge

Terminál 3:

 • All Nippon Airways Lounge
 • All Nippon Airways Suite Lounge
 • Cathay Pacific Lounge
 • Japan Airlines First Class Lounge
 • Japan Airlines Sakura Lounge
 • Japan Airlines Sakura Lounge Skyview
 • Sky Lounge
 • Sky Lounge Annex

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici ve 2. patře terminálu 3. Za poplatek ve výši 223 Kč1050 ¥ získáte půlhodinovou sprchu, ručník a toaletní potřeby. Otevřeno je 24 hodin denně.

Akční letenky na letiště Letiště Tokio Haneda (HND)

Další letiště v zemi Japonsko

Komentáře