Letiště Stockholm Arlanda (ARN)

Švédsko Stockholm, Švédsko
Aktuální čas Aktuální čas: 01:48
IATA kód ARN

Letiště Stockholm Arlanda (ARN) | © Rolf52 - Dreamstime.com

Doprava z letiště Stockholm Arlanda

Nejlepší varianta:

Nejrychlejší spojení do Stockholmu představuje vlak. Využít můžete spojů Arlanda Express, které vás do centra města dopraví za 18 minut. Vlak jezdí každých 15 minut mezi 4:30 až 1:00. Cena jízdenky začíná na 314 Kč154 kr.

Doporučujeme jízdenku zakoupit online na ArlandaExpress.com co nejdříve, ušetříte tak značné peníze.

Alternativní varianta:

Levnější možností jsou autobusy společnosti Flygbussarna. Autobusy jezdí každých 15 minut 24 hodin denně, do centra Stockholmu vás zavezou za 45 minut. Cena jízdenky je 202 Kč99 kr, zakoupíte na Flygbussarna.se.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služeb Uber, počítejte s cenou od 997 Kč489 kr.

Terminály letiště Stockholm Arlanda

Budovu letiště tvoří čtyři terminály. Terminály 3 a 4 slouží pro vnitrostátní lety, terminály  2 a 5 pro mezinárodní lety, přičemž terminál 5 je větší a modernější.

Z terminálů 2 a 5 létají dopravci Scandinavian Airlines, Norwegian Air Shuttle, Sunclass Airlines, TUI fly Nordic nebo TUI Airways. Terminály 3 a 4 využívají pro lety v rámci země především švédské společnosti Direktflyg a Jonair.

Přestup na letišti Stockholm Arlanda

Ačkoliv je letiště Arlanda největším švédským letištěm, je velmi přehledné. Na přestup v rámci jednoho terminálu by mělo stačit 35 minut, mezi jednotlivými terminály počítejte minimálně 90 minut.

Mezi terminály se můžete pohodlně dopravit pěšky nebo využít služeb shuttle autobusu.

Spaní na letišti Stockholm Arlanda

Co čekat

Stockholmské letiště je otevřeno 24 hodin denně, s výjimkou terminálu 3. Do 5. hodiny ranní je letiště spíše klidné. Zdejší personál se k nocujícícm pasažérům chová tolerantně.

Kde spát

Nejlepším místem pro klidné přespání je prostor SkyCity mezi terminály 4 a 5. Nocovat lze také na pohovkách a křeslech v uzavřených podnicích nebo v okolí brány F30 a F33.

Na letišti se také nachází velké množství laviček bez opěrek na ruce. Doporučujeme teplé oblečení nebo přikrývku, v noci zde bývá chladněji.

Služby na letišti Stockholm Arlanda

Wifi zdarma

Wifi (“Airport-Guest”) je zdarma k dispozici na 3 hodiny nebo do 100 MB. Poté lze dokoupit přístup na 1 hodinu za 100 Kč49 kr nebo na 24 hodin za 263 Kč129 kr.

Letiště se nachází v EU, data ze svého mobilního tarifu můžete čerpat za stejných podmínek jako v Česku.

Jídlo a pití

Většina zdejších kaváren a restaurací má otevřeno dle letových řádů. Na letišti se nachází pouze jediný podnik s nonstop otevírací dobou – 7 Eleven Express, který má v nabídce hot dogy, saláty, sendviče či smoothie a jiné nápoje. Naleznete jej na terminále 5 naproti gatu 11Y.

Úschovna zavazadel

Terminály 2, 4 a 5 disponují uzamykatelnými skříňkami pro úschovu zavazadel. Ceny za 24 hodin se pohybují od 61 Kč30 kr do 102 Kč50 kr v závislosti na velikosti zavazadla.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bankovních společností naleznete po celém letišti. Bankomat v odletové hale terminálu 5 vydává eura i švédské koruny.

Na letišti je několik směnáren. Nejvíce se jich nachází na terminálu 5 – Forex, SEB a X-Change. Otevírací doba se různí, většina však otevírá v 5 ráno.

Letištní salonky

Salonky na letišti naleznete na terminálech 2 a 5. Lze vstupovat na základě Priority Pass nebo za jednorázové vstupné. Všechny salonky jsou klimatizované, vybavené wifi připojením a TV. K dispozici je denní tisk a časopisy, alkholické a nealkoholické nápoje.

Terminál 2

Terminál 5

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v zóně Rest and Fly poblíž SkyCity u terminálu 4. Cena za sprchu je 204 Kč100 kr, v ceně je zahrnut i sprchový gel, šampon a ručník.

Akční letenky na Letiště Stockholm Arlanda (ARN)

Další letiště v zemi Švédsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.