Letiště Göteborg (GOT)

Švédsko Göteborg, Švédsko
Aktuální čas Aktuální čas: 17:41
IATA kód GOT

Letiště Göteborg (GOT) | © Tupungato - Dreamstime.com

Doprava z letiště Göteborg

Nejlepší varianta: Bus

Do centra Göteborgu jezdí autobusy společnosti Flygbussarna. Přesný jízdní řád naleznete zde. Pokud si jízdenku koupíte předem online, vyjde vás levněji. Přímo v autobuse za ni zaplatíte 243 Kč119 kr.

Cesta do centra trvá 25 minut. Autobusy zastavují přímo před odletovou halou.

Alternativní varianta: Taxi

Je rychlejší než autobus, ale samozřejmě také dražší – 856 Kč420 kr1 019 Kč500 kr.

Místní taxi společnosti: Taxi Kurir, Taxi Göteborg

Uber

Tato varianta vás vyjde na 673 Kč330 kr.

Terminály letiště

Letiště Göteborg má jeden terminál. Bližší informace o aktuálních odletech a příletech najdete na jeho webových stránkách. Mapu terminálu najdete konkrétně zde.

Letiště využívá přes 30 aerolinek, mezi nimi například Lufthansa, Austrian Airlines nebo Ryanair.

Přestup na letišti Göteborg

Na přestup z letu na let doporučujeme vyhradit přibližně 2,5 hodiny. Internetové stránky letiště doporučují být na letišti alespoň 2 hodiny před odletem.

Spaní na letišti

Co čekat

Jedná se o menší letiště. Dřívější dva terminály jsou dnes propojeny do jednoho. Najdete tu několik kaváren a restaurací. Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Je zde k dispozici WiFi zdarma.

Kde spát

Nejvhodnějším místem k přespání je odletová hala vnitrostátních letů. Je tu několik pohodlných laviček a sedaček a pohybuje se tu méně lidí. Přesto ale buďte připraveni, že vás během noci může rušit hluk a také počítejte s nižšími teplotami.

Pro větší pohodlí můžete využít služby letištních hotelů, které se nachází v blízkosti: k Landvetter Airport Hotel dojdete za 5 minut pěšky, Flygplatshotellet je také nedaleko a má zajištěnou vlastní hotelovou dopravu.

Služby na letišti Göteborg

Wifi zdarma

Je k dispozici na 3 hodiny, nebo 100 MB. Širší přístup si můžete koupit kartou online (100 Kč49 kr/h, 263 Kč129 kr/24 h). Hledejte sítě s názvem Airport-Guest nebo Swedavia Airport.

Jídlo a pití

Na letišti najdete několik kaváren a restaurací, jídlo na cestu si můžete koupit i v supermarketu 7-Eleven před bezpečnostními kontrolami (5-20:00).

Kavárna Espresso House (5-20:00) tu má tři pobočky. Seženete tu i produkty odpovídající bezlepkové, bezlaktózové a veganské dietě. Za bezpečnostními kontrolami se nachází obchod Deli (po-pá 5-21:00, so 4:30-20:30, ne 3:45-21:30), který nabízí švédská jídla i suvenýry.

Restaurace KÄK-IN (10:30-14:00) před kontrolami nabízí jídla světové kuchyně. Před kontrolami najdete také restauraci specializovanou na burgery Max (9-21:00). Těsně před odletem, tedy za kontrolami, je vám k dispozici restaurace O’Learys (otevírací doba se přizpůsobuje prvnímu a poslednímu příletu).

Úschovna zavazadel

Za 102 Kč50 kr vám tu zavazadlo uschovají na celý den. Platba je možná pouze kartou.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty najdete před i za bezpečnostními kontrolami.

Směnárna Forex tu má také po jedné pobočce před (4:30-20:00) i za kontrolami (otevírací doba se přizpůsobuje prvnímu a poslednímu příletu).

Letištní salonky

Salonek Vinga Lounge (po-pá, ne 5-20:30, so 5-21:00) je k dispozici cestujícím mezinárodních letů. Najdete ho za bezpečnostní kontrolou mezi gatem 17 a 19. Vstoupit můžete na Priority Pass nebo na Lounge Pass, který zakoupíte online za 604 Kč£22/3 h.

Salonek BRA Lounge (po-pá 5:30-18:30) je k dispozici cestujícím vnitrostátních letů. Najdete ho za bezpečnostní kontrolou u gateu 16. Vstoupit můžete na Priority Pass nebo na Lounge Pass, který zakoupíte online za 604 Kč£22/3 h.

Sprchy

Sprchy na letišti Göteborg Landvetter bohužel nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Göteborg (GOT)

Další letiště v zemi Švédsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.