Letiště Paříž Orly (ORY)

Francie Paříž, Francie
Aktuální čas Aktuální čas: 21:49
IATA kód ORY

Letiště Paříž Orly (ORY) | © Tea - Dreamstime.com

Doprava z letiště Paříž Orly

Nejlepší varianta: Autobus

Nejekonomičtější způsob, jak se dostat do centra Paříže, představuje autobus č. 183. Jednosměrná jízdenka stojí 48 Kč€2. Cesta autobusem trvá 30-40 minut a dopraví vás až na stanici Porte de Choisy. Autobus jezdí od 5:23 do 23:54 a vyjíždí z Terminálu 4.

Alternativní varianta: Tramvaj

Tamvaj T7 vás dopraví na zastávku Villejuif-Louis Aragon, kde můžete přesednout na metro (lístek na metro stojí 45 Kč€1.9). Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 45 Kč€1.9. Cesta trvá 30 minut. Tramvaj vyjíždí každých 6-15 minut. Lístek si koupíte v prodejním automatu na tramvajové zastávce. 

Uber

Za cestu Uberem z letiště na hlavní vlakové nádraží Gare du Nord zaplatíte kolem 833 Kč€35.

Terminály letiště Paříž Orly

Má celkem čtyři terminály – T1 a T2, T3 a T4. Letiště Orly nabízí bezplatnou dopravu (metro Orlyval), která vás přepraví mezi T1/T2 a T4.

Přestup na letišti Paříž Orly

Minimální doba na přestup se liší u každého letiště. Záleží také na tom, jestli letíte se stejnou leteckou společností, zdali musíte znovu odbavovat své zavazadlo a také z jakého terminálu odlétá právě vaše společnost. Na letišti Orly jsou pasové kontroly poměrně rychlé, v letních měsících byste se však měli připravit na delší čekací dobu.

Spaní na letišti Paříž Orly

Co čekat

Letiště je přehledné, jeho celkové vybavení je dostačující a letištní zaměstnanci jsou tolerantní k nočním pasažérům spících na letišti. Nejsou evidovány ani noční probuzení kvůli kontrole dokladů. Letiště však může být poměrně chladné, nezapomeňte si přibalit nějakou přikrývku.

Kde spát

Většina sedadel má loketní opěrky, mnoho pasažérů tak dává přednost si ustlat na podlaze.

Někteří cestující uvedli, že v některých kavárnách mohli přespat na lavičkách a gaučích. Restaurace a bary zavírají kolem 22:00 a znovu se otevírají až v 6:00 ráno. Letiště se tak v noci stává poměrně tiché.

Služby na letišti Paříž Orly

Wifi zdarma

Na letišti Orly je k dispozici neomezené Wi-Fi. Připojte se k síti “WIFI-AIRPORT“.

V rámci Evropské unie můžete také čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

Jídlo a pití

Na letišti Orly najdete celou řadu barů, restaurací a kaváren. Některé z nich otevírají již v 3:30 ráno, poslední pak zavírají v 22:30. Žádné stravovací zařízení však není otevřeno 24 hodin denně.

Úschovna zavazadel

Na letišti není k dispozici úschovna zavazadel.

Směnárna a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Najdete je v Terminálu 1 a 2.

Na letišti jsou k dispozici také směnárny. Najdete je v Terminálu 1/2, provozní prostor letiště (Gate 21D); Terminál 3, provozní prostor letiště (1. patro); Terminál 4, provozní prostor letiště.

Letištní salónky

Na pařížském letišti Orly můžete využít tyto salonky:

Sprchy

Sprchy nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi Francie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.