Letiště Paříž Orly (ORY) | odlety, přílety, doprava

📌 Paříž, Francie🕐 aktuální čas 03:13✈️ IATA kód ORY
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště Orly je vzdáleno od centra Paříže 13 km.
 • Využívají jej letecké společnosti Transavia (Praha, Vídeň) nebo například easyJet (Berlín).
 • Orly je nejrušnějším letištěm ve Francii pro vnitrostátní dopravu. Je také druhým nejrušnějším francouzským letištěm v osobní dopravě, na prvním místě je Charles De Gaulle nacházející se 23 km od Paříže. Pokud míříte do francouzské metropole, využít můžete také letiště Beauvais vzdálené 85 km.

Letiště Paříž Orly (ORY) | © Tea - Dreamstime.com

Doprava z letiště Paříž Orly

Nejlepší varianta: Autobus

Nejekonomičtější způsob, jak se dostat do centra Paříže, představuje autobus č. 183. Jednosměrná jízdenka stojí 53 Kč2 €. Cesta autobusem trvá 30-40 minut a dopraví vás až na stanici Porte de Choisy. Autobus jezdí od 5:23 do 23:54 a vyjíždí z Terminálu 4.

Alternativní varianta: Tramvaj

Tamvaj T7 vás dopraví na zastávku Villejuif-Louis Aragon, kde můžete přesednout na metro (lístek na metro stojí 51 Kč1.9 €). Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 51 Kč1.9 €. Cesta trvá 30 minut. Tramvaj vyjíždí každých 6-15 minut. Lístek si koupíte v prodejním automatu na tramvajové zastávce. 

Uber

Za cestu Uberem z letiště na hlavní vlakové nádraží Gare du Nord zaplatíte kolem 933 Kč35 €.

  Terminály letiště Paříž Orly

  Má celkem čtyři terminály – T1 a T2, T3 a T4. Letiště Orly nabízí bezplatnou dopravu (metro Orlyval), která vás přepraví mezi T1/T2 a T4.

  • Terminály 1 a 2 byly dříve známé pod názvem “Západní Terminál” (West Terminal). Mají dvě patra. V přízemí se nachází příletová hala, v 1. podlaží odletová hala. Najdete tady gaty A, B, a C. Terminál 2 využívá společnost easyJet.
  • Terminál 3, který byl slavnostně otevřen v dubnu 2019, je spojovací budovou mezi terminály 1, 2 a 4. Umožňuje tak cestujícím se pohybovat po celém letišti v rámci jedné budovy. Najdete tady gate D. Tento terminál využívá letecká společnost Transavia France.
  • Terminál 4, dříve znám pod názvem “Jižní Terminál” (South Terminal), se skládá ze 6 pater. Tady najdete gaty E a F (odletová hala je umístěna v 1. podlaží). Létá sem například letecká společnost Norwegian.

  Přestup na letišti Paříž Orly

  Minimální doba na přestup se liší u každého letiště. Záleží také na tom, jestli letíte se stejnou leteckou společností, zdali musíte znovu odbavovat své zavazadlo a také z jakého terminálu odlétá právě vaše společnost. Na letišti Orly jsou pasové kontroly poměrně rychlé, v letních měsících byste se však měli připravit na delší čekací dobu.

  Spaní na letišti Paříž Orly

  Co čekat

  Letiště je přehledné, jeho celkové vybavení je dostačující a letištní zaměstnanci jsou tolerantní k nočním pasažérům spících na letišti. Nejsou evidovány ani noční probuzení kvůli kontrole dokladů. Letiště však může být poměrně chladné, nezapomeňte si přibalit nějakou přikrývku.

  Kde spát

  Většina sedadel má loketní opěrky, mnoho pasažérů tak dává přednost si ustlat na podlaze.

  Někteří cestující uvedli, že v některých kavárnách mohli přespat na lavičkách a gaučích. Restaurace a bary zavírají kolem 22:00 a znovu se otevírají až v 6:00 ráno. Letiště se tak v noci stává poměrně tiché.

  Služby na letišti Paříž Orly

  Wifi zdarma

  Na letišti Orly je k dispozici neomezené Wi-Fi. Připojte se k síti “WIFI-AIRPORT“.

  V rámci Evropské unie můžete také čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

  Jídlo a pití

  Na letišti Orly najdete celou řadu barů, restaurací a kaváren. Některé z nich otevírají již v 3:30 ráno, poslední pak zavírají v 22:30. Žádné stravovací zařízení však není otevřeno 24 hodin denně.

  Úschovna zavazadel

  Na letišti není k dispozici úschovna zavazadel.

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Najdete je v Terminálu 1 a 2.

  Na letišti jsou k dispozici také směnárny. Najdete je v Terminálu 1/2, provozní prostor letiště (Gate 21D); Terminál 3, provozní prostor letiště (1. patro); Terminál 4, provozní prostor letiště.

  Letištní salónky

  Na pařížském letišti Orly můžete využít tyto salonky:

  • Icare Lounge – Terminál 4, mezinárodní odlety, mimoschengenská oblast, 1. patro provozního prostoru letiště (hala G). Salonek je otevřen od 6:00 do 21:30. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 746 Kč32 $. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass.
  • Premium Traveller Lounge – Terminál 1, v přízemí veřejného prostoru letiště, pouze pro schengenské lety. Salonek je otevřený od 6:00 do 21:00. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 746 Kč32 $. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass.

  Sprchy

  Sprchy nejsou k dispozici.

  Akční letenky na letiště Letiště Paříž Orly (ORY)

   Další letiště v zemi Francie

   Komentáře