Letiště Nice (NCE)

Francie Nice, Francie
Aktuální čas Aktuální čas: 02:43
IATA kód NCE

Letiště Nice (NCE) | © Veniamin Kraskov - Dreamstime.com

Doprava z letiště Nice

Nejlepší varianta: Autobusové a vlakové spojení

Letiště je velmi dobře napojeno na autobusovou dopravu. Celkem 54 linek nabízí dopravu do 175 destinací.

V případě plánování vaší cesty je nejlepší zavítat na oficiální webové stránky letiště a přímo si vše nalézt na Aeroport.fr.

Co se týče vlakové dopravy, ta k letišti přímo napojena není. Lze využít tramvajové linky a s nimi se poté za krátkou dobu dopravit k vlaku. Z letiště lze tramvají dojet na vlakovou zastávku Saint Augustin nebo na hlavní vlakové nádraží Nice Ville Gare SNCF (Gare Thiers).

Na vlakovou zastávku Saint Augustin se tramvají dostanete rychle; pojedete zadarmo na zastávku Grand Arenas a poté to je pár minut chůzí. Z letiště pojedete jakoukoli tramvají (číslo 2 nebo 3). Doba jízdy tramvají z Terminálu 1 jsou 3 minuty, z Terminálu 2 to je minut 7.

Na vlakové nádraží Nice Ville Gare SNCF se lze dostat tramvají číslo 2 (z obou terminálů). S ní pojedete na zastávku Jean Médicin a dále dojdete přibližných 10 minut pěšky.

Jednosměrná jízda tramvají cestující vyjde na 36 Kč€1.50.

Pro další destinace Côte d’Azur doporučujeme regionální vlaky tzv. TER. Jízdenku na tyto TER vlaky lze zakoupit na vyhrazených místech na letišti (vnějšek terminálu), kde se prodávají i autobusové jízdenky. Toto bude jistě rychlejší možnost, jelikož přímo na vlakovém nádraží se často tvoří fronty. Jízdenky lze ale i dopředu zakoupit přes internet (OUI.SNCF nebo RailEurope).

Alternativní varianta: Taxi služba, hotelové transfery

Taxi vozy lze nalézt na taxi rancích před letištěm. U Terminálu 1 jsou blízko brány A1, u Terminálu 2 jsou u brány A3. Cesta do centra města je ve výši 762 Kč€32.

Na oficiální webové stránce Suntransfers si lze odhadnout a domluvit cenu privátních transferů.

Některé z místních hotelů nabízejí pro své klienty po domluvě transfery z letiště, mezi nimi jsou; Novotel Nice Arenas Aeroport, Campanile Nice Aeroport, Park Inn by Radisson Nice Airport, Ibis Budget Nice Airport.

Uber z letiště Nice

Služba Uber vás z letiště do centra města (vlakové stanice) vyjde na přibližných 405 Kč€17524 Kč€22.

Terminály letiště Nice

Letiště má dva terminály s celkovým počtem 54 odletových bran. Oba dva terminály poskytují provoz domácím i mezinárodním letům, Schengenského prostoru i mimo něj.

Terminály spojuje kyvadlová doprava. Ta jezdí každých 5 až 10 minut.

Terminál 1 se svými 25 branami slouží pro vnitrostátní, Schengenské a mimo-Schengenské destinace.

Terminál 2 má dohromady 29 bran a je schopno pojmout lety do všech destinací.

Na obou terminálech mohou cestující využít Informační pult pro jejich dotazy a požadavky. Na Terminálu 1 je pul u vchodu A1, na Terminálu 2 u vchodu A3. K dispozici jsou každý den od 06:OO do půlnoci nebo do posledního odletu.

Přestup na letišti Nice

Při přestupu si doporučujeme vyhradit minimálně hodinu a půl až 2. Pokud nebudete mít zavazadlo k odbavení, počítejte minimálně s hodinou. Jelikož má letiště dva terminály, je pravděpodobné, že budete muset z jednoho terminálu na druhý přejet kyvadlovou dopravou, proto si raději ponechte rezervu.

Spaní na letišti Nice

Co čekat

Terminál 1 je pro cestující otevřen nonstop.

Terminál 2 je po posledním odletu uzavřen. Otevírá se až dvě hodiny před prvním odletem. Přibližně to vychází na čas mezi 01:00-04:30. Cestující mohou v tuto dobu přebývat na Terminálu 1, pokud mají ranní let.

Wifi zde lze zdarma po celou dobu letištního pobytu čerpat.

Na obou terminálech i z vnější strany jsou k využití herní plochy pro děti.

Na parkovištích jsou vyhrazena místa pro rodiny s dětmi a zároveň během francouzských prázdnin jsou otevřeny přepážky pro kontroly samostatně pro rodiny s dětmi.

Na Terminálu 1 je dostupné zdravotní zařízení pro akutní a nenadálé situace a zároveň na Terminálu 2 je k dispozici lékárna.

Kde spát

Na letišti vám spánek nemusí být umožněn. Proto, aby se tak nestalo, je nutné mít důkaz, že pokračujete dalším ranním letem nebo že jste právě na letiště dorazili z jiného letu. Místní kontrola si od vás letenku vyžádá a dle ní vám buď umožní, nebo neumožní přenocovat.

Pokud na letišti nocovat budete, doporučujeme teplejší oblečení, podložku, spacák, deku a také masku na oči, špunty do uší nebo sluchátka.

V případě, že vyžadujete více komfortu, jistě si vyberete z nabídky místních hotelů. Některé z nich nabízí svým hostům po domluvě transfer v rámci služeb.

Služby na letišti Nice

Wifi zdarma

Neomezené bezdrátové připojení lze využít pomocí připojení se k místní síti „AirportFreeWifi“.

Jídlo a pití

Na obou terminálech je bohatý výběr z restauračních a kavárenských zařízení.

Terminál 1

Terminál 2

Součásti letiště (obou terminálů) jsou taktéž obchody Duty Free, parfumérie, obchody s módou a módními doplňky, hodinkami, šperky.

Úschovna zavazadel

Zavazadlo si můžete uchovat ve vyhrazené úschovně na Terminálu 2, v přízemní příletové oblasti mezi branami A03 a A04. Její provozní doba je každý den od 06:00 do 23:30.

Abyste si zde mohli zavazadlo uschovat, je nutné se prokázat platným cestovním pasem nebo občanským průkazem, letenkou a funkčním mobilním telefonem.

Zavazadlo si zde můžete ponechat až 60 dnů a to za sazbu 333 Kč€14 za 24 hodin (standardní rozměr zavazadla).

Směnárny a bankomaty

Bankomaty pro výběry peněz jsou dostupné na každém terminálu:

Společnost Interchange na letišti nabízí směnárny pro směnění vašich peněz a také nákup mezinárodních SIM karet.

Letištní salonky

Library Lounge

Levity Lounge

Infinity Lounge

Canopy Lounge

Sprchy

Sprchy k užití letiště nenabízí.

Akční letenky na Letiště Nice (NCE)

Další letiště v zemi Francie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.