Letiště Marrákeš (RAK) | odlety, přílety, doprava

📌 Marrákeš, Maroko🕐 aktuální čas 11:45✈️ IATA kód RAK
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Marrákeš (Marrakech Ménara) se nachází 6 km od centra marockého města.
 • Využívají jej letecké společnosti Ryainair (Krakov nebo Berlín), Austrian Airlines (Vídeň), Wizz Air (Varšava) nebo Lauda (Vídeň).
 • Létají sem především nízkonákladové letecké společnosti. Svou základnu tady mají Ryanair a národní letecká společnost Royal Air Maroc.

Letiště Marrákeš (RAK) | © Carlos Soler Martinez | Dreamstime.com

Doprava z letiště Marrákeš

Nejlepší varianta: Autobus

Autobus č. 19 jezdí každých 20-30 minut (první autobus odjíždí v 6:00, poslední v 00:15).  Jízdenku si koupíte u řidiče za 72 Kč30 د.م. (platit můžete i v eurech, lístek vás bude stát 80 Kč3 €). Cesta do centra trvá 30 minut. Lístek si uschovejte, pokud se vracíte na letiště do dvou týdnů. Bude vám platit jako zpáteční. Autobusová zastávka se nachází za hlavním parkovištěm, kde jsou i taxíky.

Asi o 500 metrů dál však objevíte zastávku běžných městských autobusů. Do centra vás dopraví č. 11 a 12. Lístek si koupíte u řidiče za 9,58 Kč4 د.م.. Zastávka se nachází za kruhovým objezdem u hlavního tahu. 

Alternativní varianta: Taxi

Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem, jak se dostat z letiště, je taxi. Cesta vás bude stát od 240 Kč100 د.م. do 479 Kč200 د.م.. Ještě před nasednutím se však s taxikářem dohodněte na ceně (je třeba tady smlouvat). Někteří řidiči vám budou chtít naúčtovat peníze navíc za více zavazadel nebo pokud cestujete v noci. Cesta do centra trvá 15-20 minut. 

Uber

Uber není v Maroku k dispozici.

  Terminály letiště Marrákeš

  Letiště Marrákeš má celkem tři terminály. T1 a T2 se nacházejí ve stejné budově. Letiště Marrákeš je malé, mezi terminály se snadno přimístíte pěšky.

  Terminál 1 byl kompletně zrekonstruován v roce 2008. T1 slouží pro mezinárodní i regionální lety. V přízemí se nachází příletová hala, v 1. patře odletová hala.

  Terminál 2 se využívá pro mezinárodní i vnitrostátní lety.

  Terminál 3 je nejnovější terminál (oficiálně byl otevřen v roce 2016). Je umístěn odděleně od ostatních terminálů. Najdete v něm restaurační zónu, bezcelní nákupní zónu, oblast vyhrazenou pro doručování zavazadel, obchody a salonek pro VIP cestující.

  Přestup na letišti Marrákeš

  Minimální doba na přestup se liší u každé letecké společnosti. Marocké letiště je však poměrně malé a přehledné. Řada lidí si však stěžovala na dlouhé fronty při pasových kontrolách.

  Spaní na letišti Marrákeš

  Co čekat

  Cestující upozorňují na řadu problémů na letišti. Mnozí z nich uváděli, že sezení se většinou nachází v blízkosti automatických dveří, které se každou chvíli otevírají. Některým pasažérům se nelíbilo, že na ně ostatní celou dobu zírají, zvláště když chtěli spát. Velmi časté jsou také noční kontroly dokladů.

  Kde spát

  I když je letiště otevřeno 24 hodin, budete mít problém se tady vyspat. Sedadla jsou podle cestujících nepohodlná. A pokud si ustelete na podlaze, hrozí vám, že budete probuzeni a nuceni se přesunout.

  Služby na letišti Marrákeš

  Wifi zdarma

  Letiště má bezplatné Wi-Fi. Abyste se k němu mohli připojit, budete potřebovat e-mailovou adresu.

  Jídlo a pití

  Letištní bary a restaurace fungují s různým časovým rozvrhem. Žádné z těchto zařízení však není otevřeno 24 hodin.

  Úschovna zavazadel

  Na marockém letišti není k dispozici úschovna zavazadel.

  Směnárna a bankomaty

  Bankomat najdete v příletové hale Terminálu 2. Směnárny jsou k dispozici v obou terminálech.

  Letištní salónky

  Na letišti Marrákeš můžete využít tyto salonky:

  • Pearl Lounge (Odlety) – 1. patro T1, provozní část letiště. K dispozici jsou sprchy. Salonek je otevřen 24 hodin.  Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 1 166 Kč50 $. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass.
  • Pearl Lounge (Přílety) – přízemí v T1, provozní část letiště. Salonek je otevřen 24 hodin. Nabízí sprchy. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 816 Kč35 $. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass.

  Sprchy

  Sprchy jsou k dispozici na letišti Marrákeš pouze v saloncích Pearl Lounge.

  Akční letenky na letiště Letiště Marrákeš (RAK)

  Další letiště v zemi Maroko

  Komentáře