Letiště Fes (FEZ) | odlety, přílety, doprava

📌 Fes, Maroko🕐 aktuální čas 06:22✈️ IATA kód FEZ
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online

Letiště Fes (FEZ) | © Luis2007 - Dreamstime.com

Doprava z letiště Fes

Nejlepší varianta: Veřejná autobusová doprava

Autobus č. 16 nabízí pravidelnou dopravu mezi letištěm a hlavním vlakovým nádražím ve městě Fes (Gare de Fès). Cesta trvá 30-40 minut. Autobus vyjíždí z letiště každou hodinu (poslední autobus odjíždí v 19:00). Po opuštění terminálu najdete zastávku po pravé straně. Lístek si můžete koupit u řidiče za 9,58 Kč4 د.م..

Alternativní varianta: Taxi

Taxi jsou k dispozici u východu z terminálu. Ceny směrem do města se liší, ale často stojí více než 359 Kč150 د.م..

Uber

Uber není v Maroku k dispozici.

  Terminály letiště Fes

  Letiště Fes se skládá z jednoho menšího, nově postaveného terminálu, který obsluhuje několik afrických a evropských destinací.

  Přestup na letišti Fes

  Minimální doba na přestup se liší pro vnitrostátní a mezinárodní lety. U vnitrostátních letů se uvádí 40 minut, u těch mezinárodních pak 60 minut.

  Spaní na letišti Fes

  Co čekat

  Letiště má jeden menší terminál, který je otevřen 24 hodin. Cestující, kteří na tomto letišti strávili noc, uváděli, že se zde cítili bezpečně (letiště hlídá řada policistů) a letištní zaměstnanci je v noci nijak neobtěžovali. Letiště shodně označili za čisté a tiché.

  Kde spát

  Letištní sedadla jsou příliš nepohodlná, nejlépe se tak vyspíte na podlaze. Přineste si s sebou také špunty do uší, hudba a hlášení se na letišti ozývají celou noc.

  Služby na letišti Fes

  Wifi zdarma

  Na letišti Fes je k dispozici bezplatné Wi-Fi po dobu 3 hodin.

  Jídlo a pití

  I když je letiště otevřeno 24 hodin, všechny letištní bary a restaurace se v noci zavírají.

  Úschovna zavazadel

  Na letišti není k dispozici úschovna zavazadel.

  Směnárna a bankomaty

  V příletové hale najdete bankomat, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. 

  Na letišti jsou k dispozici směnárny Global Exchange, Investors Relations and BMCE Bank. Ty najdete ve veřejném i provozním prostoru letiště. Všechny směnárny jsou otevřeny během letových provozních hodin.

  Letištní salónky

  Na marockém letišti můžete využít tyto salonky:

  • Pearl Lounge (Odlety) – provozní prostor letiště, přízemí. Salonek je otevřen 24 hodin. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 699 Kč30 $. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass.
  • Pearl Lounge (Přílety) – nachází se v přízemí provozní části letiště. Salonek je také otevřen 24 hodin. Je možné si koupit vstup u vchodu za 466 Kč20 $. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.

  Sprchy

  Na letišti nejsou k dispozici sprchy.

  Akční letenky na letiště Letiště Fes (FEZ)

   Další letiště v zemi Maroko

   Komentáře