Letiště Casablanca (CMN)

Maroko Casablanca, Maroko
Aktuální čas Aktuální čas: 16:47
IATA kód CMN

Letiště Casablanca (CMN) | © jaouad elkhamluchi | Dreamstime.com

Doprava z letiště Casablanca

Nejlepší varianta: Vlak

Letiště je s centrem města spojeno vlakem. Stanice se nachází pod příletovou halou T1. Vlaky vyjíždějí přibližně každou hodinu mezi 6:00 až 22:00. Cesta do centra (zastávka Casa Port) zabere 45 minut a vyjde vás na 91 Kč42 د.م.. Jízdenky zakoupíte v prodejních automatech.

Pokud se chcete vlakem dostat i do jiných marockých měst, je nejlepší vystoupit na stanici Casa Voyageurs, odkud jezdí spoje do Marrakéše či Fezu.

Alternativní varianta: Autobus

Levnější variantou jsou autobusy společnosti CTM, které vyjíždějí každou hodinu. Zastávku naleznete před T1. Cesta do centra trvá přibližně 45 minut a vyjde vás na 43 Kč20 د.م.. Jízdenky zakoupíte u řidiče.

Uber z letiště

Společnost Uber v Maroku nefunguje. Využít můžete vozy taxi, které mají své stanoviště před terminálem. Cesta do Casablanky by vás měla vyjít na 540 Kč250 د.م.649 Kč300 د.م.. Dejte si však pozor, aby měl řidič zapnutý tachometr, dochází zde často k podvodům na cizince.

Terminály letiště Casablanca

Letiště v Casablance se skládá ze tří terminálů – T1, T2 a T3.

Přestup na letišti Casablanca

T1 a T2 jsou vzájemně propojeny. Letiště je prostorné, avšak často se tvoří dlouhé fronty. Ve špičce je také složitější orientace. Rezervujte si pro přestup alespoň 60 minut.

Spaní na letišti Casablanca

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které bývá často přeplněné a rušné i v nočních hodinách. Na základě recenzí musíte počítat s horším hygienickým vybavením koupelen. Prostory pro kuřáky jsou otevřené, což pro nekuřáky může být dosti obtěžující.

Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý. Nemusíte se bát ani jazykové bariéry, většina hovoří až třemi jazyky (anglicky, francouzsky a arabsky).

Kde spát

Oba letištní terminály nabízejí dostatek míst k přespání. Prostory T1 prošly nedávnou rekonstrukcí, nabízejí pohodlnější sedadla bez opěrek. T2 má starší vybavení, ale poskytuje mnoho míst k nocování – např. odbavovací plocha v 1. patře a sedadla bez opěrek poblíž gatu C16.

Nezapomeňte si s sebou přibalit teplejší oblečení či přikrývku a také špunty do uší.

Služby na letišti Casablanca

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma na 30 minut. Název sítě je “WIFI_Aeroport_MedV”.

Jídlo a pití

Podniky s jídlem a pitím se soustřeďují v prostorech obou terminálů. Naleznete zde restaurace s místními pokrmy i mezinárodní kuchyni. Žádný z těchto podniků nemá nonstop otevřeno, zpravidla se zavírá kolem 22:00.

Na letišti fungují také dvě pobočky obchodu Hudson News. Otevírací doba je od 7:00 do 22:15 a zakoupit zde můžete i menší občerstvení a nápoje.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty se nacházejí v příletové hale obou terminálů. Směnárny fungují rovněž na více místech letiště a mají otevřeno nonstop.

Letištní salonky

Na letišti fungují tři salonky pod názvem Pearl Lounge:

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v salonku Pearl Lounge (příletová hala).​

Další letiště v zemi Maroko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.