Letiště Casablanca (CMN) | odlety, přílety, doprava

📌 Casablanca, Maroko 🕐 aktuální čas 16:31 ✈️ IATA kód CMN
🗺️ mapa letiště 🛫 odlety online 🛬 přílety online
 • Letiště Mohammeda V. se nachází 30 km od centra Casablanky.
 • Svou základnu zde má marocká odnož Air Arabia, Royal Air Maroc a Royal Air Maroc Express. Přímý spoj z Prahy provozuje Air Arabia Maroc, z Frankfurtu se zde dostanete s Lufthansou, z Vídně pak s Royal Air Maroc.
 • Jedná se o největší a nejvytíženější marocké letiště.

  Doprava z letiště Casablanca

  Nejlepší varianta: Vlak

  Letiště je s centrem města spojeno vlakem. Stanice se nachází pod příletovou halou T1. Vlaky vyjíždějí přibližně každou hodinu mezi 6:00 až 22:00. Cesta do centra (zastávka Casa Port) zabere 45 minut a vyjde vás na 101 Kč42 د.م.. Jízdenky zakoupíte v prodejních automatech.

  Pokud se chcete vlakem dostat i do jiných marockých měst, je nejlepší vystoupit na stanici Casa Voyageurs, odkud jezdí spoje do Marrakéše či Fezu.

  Alternativní varianta: Autobus

  Levnější variantou jsou autobusy společnosti CTM, které vyjíždějí každou hodinu. Zastávku naleznete před T1. Cesta do centra trvá přibližně 45 minut a vyjde vás na 48 Kč20 د.م.. Jízdenky zakoupíte u řidiče.

  Uber z letiště

  Společnost Uber v Maroku nefunguje. Využít můžete vozy taxi, které mají své stanoviště před terminálem. Cesta do Casablanky by vás měla vyjít na 599 Kč250 د.م.719 Kč300 د.م.. Dejte si však pozor, aby měl řidič zapnutý tachometr, dochází zde často k podvodům na cizince.

  Terminály letiště Casablanca

  Letiště v Casablance se skládá ze tří terminálů – T1, T2 a T3.

  Přestup na letišti Casablanca

  T1 a T2 jsou vzájemně propojeny. Letiště je prostorné, avšak často se tvoří dlouhé fronty. Ve špičce je také složitější orientace. Rezervujte si pro přestup alespoň 60 minut.

  Spaní na letišti Casablanca

  Co čekat

  Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které bývá často přeplněné a rušné i v nočních hodinách. Na základě recenzí musíte počítat s horším hygienickým vybavením koupelen. Prostory pro kuřáky jsou otevřené, což pro nekuřáky může být dosti obtěžující.

  Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý. Nemusíte se bát ani jazykové bariéry, většina hovoří až třemi jazyky (anglicky, francouzsky a arabsky).

  Kde spát

  Oba letištní terminály nabízejí dostatek míst k přespání. Prostory T1 prošly nedávnou rekonstrukcí, nabízejí pohodlnější sedadla bez opěrek. T2 má starší vybavení, ale poskytuje mnoho míst k nocování – např. odbavovací plocha v 1. patře a sedadla bez opěrek poblíž gatu C16.

  Nezapomeňte si s sebou přibalit teplejší oblečení či přikrývku a také špunty do uší.

  Služby na letišti Casablanca

  Wifi zdarma

  Wifi je zde zdarma na 30 minut. Název sítě je “WIFI_Aeroport_MedV”.

  Jídlo a pití

  Podniky s jídlem a pitím se soustřeďují v prostorech obou terminálů. Naleznete zde restaurace s místními pokrmy i mezinárodní kuchyni. Žádný z těchto podniků nemá nonstop otevřeno, zpravidla se zavírá kolem 22:00.

  Na letišti fungují také dvě pobočky obchodu Hudson News. Otevírací doba je od 7:00 do 22:15 a zakoupit zde můžete i menší občerstvení a nápoje.

  Úschovna zavazadel

  Není k dispozici.

  Směnárny a bankomaty

  Bankomaty se nacházejí v příletové hale obou terminálů. Směnárny fungují rovněž na více místech letiště a mají otevřeno nonstop.

  Letištní salonky

   Na letišti fungují tři salonky pod názvem Pearl Lounge:

   • První z nich se nachází na T1 v 1. patře. Otevřeno má 24 hodin denně. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass nebo Priority Pass. Salonek je klimatizován, vybaven TV a wifi připojením. K dispozici je dětský koutek a konferenční prostory. Salonek nabízí alkoholické a nealkoholické nápoje a denní tisk.
   • Druhý salonek nalezneme na T2 v odletové hale. Salonek je otevřen nonstop a vstup je pomocí Lounge Pass, Priority Pass nebo za jednorázové vstupné ve výši 1 166 Kč50 $. V salonku je klimatizace, TV, wifi připojení a dětský koutek. K dispozici jsou nápoje a denní tisk.
   • Třetí salonek se nachází také na T2 v příletové hale. Má otevřeno 24 hodin denně, vstupovat můžete díky Lounge Pass a Priority Pass nebo za jednorázový poplatek 816 Kč35 $. Salonek je klimatizován, vybaven TV a wifi připojením. K dispozici jsou sprchy, nápoje a denní tisk.

   Sprchy

   Sprchy jsou k dispozici pouze v salonku Pearl Lounge (příletová hala).​

   Akční letenky na letiště Letiště Casablanca (CMN)

   Další letiště v zemi Maroko

   Komentáře