Letiště Kapské Město (CPT)

Jihoafrická republika Kapské Město, Jihoafrická republika
Aktuální čas Aktuální čas: 05:41
IATA kód CPT

Letiště Kapské Město (CPT) | © Kar Wai Chan | Dreamstime.com

Doprava z letiště Kapské Město

Nejlepší varianta: Autobus

Do centra vás dopraví autobus A01 společnosti MyCiti. Autobusy odjíždějí přibližně každých 20 minut a jezdí od 5:30-6:30 do 21:00-21:30. Cesta trvá cca 30 minut.

Autobusovou zastávku najdete před hlavním terminálem a je snadno dostupná z příletové i odletové haly. Lístek si koupíte v letištním stánku u autobusové zastávky.

Cena jízdenky se odvíjí od ujeté vzdálenosti a také části dne. Lístek během hlavní dopravní špičky koupíte za 90 Kč80.70 R, mimo špičku za 80 Kč71.50 R. Cenu si můžete spočítat na stránkách autobusové společnosti MyCiti.

Alternativní varianta: Taxi

Stanoviště taxi najdete před příletovou halou. Cesta do centra trvá cca 20 minut a cena začíná na 335 Kč300 R. Touch-Down Taxis je oficiální společnost operující na letišti a cestujícím se doporučuje používat pouze jejich taxíky. 

Uber

V Kapském Městě funguje také služba Uber. Cesta do centra města vás vyjde kolem 223 Kč200 R.

Terminály letiště Kapské Město

Letiště má celkem dva terminály – mezinárodní a vnitrostátní. Ty jsou mezi sebou spojené centrálním terminálem. Mezi oběma terminály se přemístíte pěšky (cca 10 minut chůze).

Přestup na letišti Kapské Město

Minimální doba na přestup pro vnitrostátní lety je 45 minut. Pro mezinárodní lety činí 60 minut.

Spaní na letišti Kapské Město

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. Bezpečnostní kontrola se však uzavírá mezi 22:00 a 23:00 a opětovně se otevírá v 4:00 ráno.

Letištní personál je tolerantní vůči nočním pasažérům, někteří cestující si však stěžovali na jeho hrubé zacházení.

Kde spát

Najdete tady spoustu místa k sezení, většina sedadel má však loketní opěrky. Otevřená celou noc je však vyhlídková plošina, která nabízí řadu polstrovaných lavic bez opěrek.

Služby na letišti Kapské Město

Wifi zdarma

Letiště Kapské Město nabízí bezplatné připojení k Wi-Fi, a to po dobu až 4 hodin. Připojte se k síti “Airports Free“. Při registraci je třeba uvést e-mailovou adresu a kontaktní číslo.

Jídlo a pití

Na letišti najdete řadu barů a restaurací, žádné z letištních zařízení však není otevřeno 24 hodin. Většina míst se zavírá kolem 21:00.

V centrálním terminálu ve veřejném prostoru letiště najdete supermarket Woolworths, který je otevřen denně od 5:00 do 22:00.

Úschovna zavazadel

Pokud si potřebujete uložit vaše zavazadla, na letišti je k dispozici úschovna, kterou zajišťuje společnost A-Teck.

Úschovna je otevřena každý den od 6:00 do 22:00. Ceny závisí na délce skladování. Za uložení zavazadla do 5 hodin zaplatíte 78 Kč70 R, od 5 do 12 hodin 89 Kč80 R, za uložení od 12 do 24 hodin zaplatíte 101 Kč90 R.

Směnárna a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v příletové i odletové hale vnitrostátního a mezinárodního terminálu, stejně tak v centrálním terminálu. 

Letištní směnárny najdete také ve všech terminálech. V mezinárodním terminálu jsou k dispozici v příletové i odletové části (ve veřejném i provozním prostoru, blízko obchodu Duty-Free).

Letištní salónky

V mezinárodním terminálu je k dispozici pouze jeden salonek:

Sprchy

Sprchy najdete v letištním salonku Bidvest Premier.

Akční letenky na Letiště Kapské Město (CPT)

Další letiště v zemi Jihoafrická republika


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.